Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Scof1eldx

Въпрос относно процесор и видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да помоля за помощ хората който разбират от CPU и Видео карти, въпросът ми е дали дъното ми поддържа, PCI Express Видео карти или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, вижте дъното какво е.После написвате марката и модела в Интернет, и прочитате какви са спецификациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Много ясно се вижда, че в момента в компютъра има инсталирана PCI-Express видекарта Radeon. Дъното е доста старо, но на теория може да се сложи нова карта.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, разберете че не разбирам от такива работи и затова питам, то може да си пише, ама аз като не знам къде да гледам .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Expansion Slots 1 x PCIe x16

Foxconn G31MX

Има..

Редактирано от SLI (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от Димитър365
      Здравейте, на компюър с I5 3570  с 8GB DDR 3, ако му сложа GTX 1050 Ti 4GB Dual Phoenix добре ли ще е?
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Plamen Sedlarski
      Вчера играх Rage 2 и играта забиваще по едно вроме и си викам това не е нормално изключих играта и проверих температурите на процесора бяха 90 градуса...до колко съм чувал процесорите особено по-новите нормата им е 100 градуса то все пак тези 90 градуса...трябва да се притеснявам , апък имам хубава термопаста, помогнете!
    • от Xristis Games
      Здравейте онзи ден си закупих нова видео карта Palit GT 1030 GDDR5 версията. Искаше ми се да вдига малко фраймовете на Fortnite. Старата ми видео карта беше GT 740 GDDR5. Взех си 1030-ката, сложих я и преинсталирах компютъра след това пуснах играта и тя ми забиваше много вървях на картинки (Около 30 фпс и постоянно спада на 4-5 фпс и пак се вдига до 30). Старата ми видео карта вдигах към 50-60-70 фпс.. да процесора ми е много много стар и слаб, но на какво може да се дължи това все пак със старата видео карта ми вървеше що годе добре?

Компютър:
      Intel Pentium D 945 3,40 GHz
      5GB Рам Ddr2
      Хард диск е 250GB (Не му знам бързината)
      Захранване 300W (Не знам модела.)
      *Новата видео карта с която върви играта много зле - Palit GT 1030 GDDR5 2GB 64 Bit
      *Старата ми видео карта с която ми вървеше поносимо - Gigabyte GT 740 GDDR5 2GB

От какво може да се получава това и защо с по-старата и по бенчмаркове по-слабата видео карта вдигам много повече FPS (50-60-70)
  • Дарение

• Добави ново...