Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От скоро имам проблем със телевизор philips 40PFL3208T   не знам дали е от многобройните филми които гледаме или е някакъв бъг във usb входа или може би във самия телевизор но когато изтегля филм на флашката и я сложа във телевизора филма насича.. Имам предвид ,че ако филма е на 1та минута прескача и отива направо на 5тата или направо изключва филма.. Някой да има същия проблем ?При други филми пък прескача само от началото (След което го връщам наново от старта) и проблемите изчезват но само за конкретния филм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - просто е през лаптоп компютър или декодер със usb вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - просто е през лаптоп компютър или декодер със usb вход.

Компютъра е свързван и не ми се занимава всеки път да го местя а лаптоп нямам защо не ми е нужен въпроса ми е обаче защо е този проблем със филмите при условие ,че преди го е нямало.

А може би проблема да е от самата flash памет? Тъй като четох във интернет за разликата между форматите NTFS , exFAT ,FAT32

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де пробвай със друга , на всеки филм ли прави така ? пробвай същия от флашката на компютъра .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де пробвай със друга , на всеки филм ли прави така ? пробвай същия от флашката на компютъра .

Смених флашките едно и също е проблема си стои но при всеки филм е различно насичането ,NTFS използвам и при двете флашки.Просто не мога да разбера защо преди нямаше проблеми а сега се появиха  :shock11: и евентуално може ли да се оправи без да има нужда телевизора ( ако от там идва проблема ) да се води на ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Виж за някакви ъпдейти на тв - може да се оправи ....а на сервиз - не знам ще го приемат ли това за дефект  :no-no:

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж за някакви ъпдейти на тв - може да се оправи ....а на сервиз - не знам ще го приемат ли това за дефект  :no-no:

Телевизора е ъпдейтнат до край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не е след ъпдейта да прави така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не е след ъпдейта да прави така ?

Ахх тук не мога да ти отговоря със точност  :(  има ли някакъв начин със който мога да върна предишния ъпдейт?Ако воопще от това е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако го намериш - не знам дали ги държат старите  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако го намериш - не знам дали ги държат старите  :(

Проверих но старите не ги пазят.Дори и да ги пазят е опасно тъй като мога да прецакам телевизора...не знам какво ще правя най-вероятно ще се консултирам тук там да видим дали този проблем мога аз самия да го оправя ако или не отивам до технополис със телевизора  :huh:  ако все пак има някой със решение нека да драсне 1,2 изречения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих но старите не ги пазят.Дори и да ги пазят е опасно тъй като мога да прецакам телевизора...не знам какво ще правя най-вероятно ще се консултирам тук там да видим дали този проблем мога аз самия да го оправя ако или не отивам до технополис със телевизора  :huh:  ако все пак има някой със решение нека да драсне 1,2 изречения.

Виж дали телевизора няма опция за връщане на фабричните настройки ! Може и да се оправи по този начин,пробвай! ;)

П.П.

Гледай,когато връщаш фабричните настройки на тв-то,USB-то (флашката) да не е в телевизора! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих но старите не ги пазят.Дори и да ги пазят е опасно тъй като мога да прецакам телевизора...

Всеки следващ ъпдейт включва предходните и по тая причина няма смисъл да се пазят по-старите версии. Връщането до заводските настройки не променя назад версията на софтуера, а само нулира настройките, направени от потребителя, включително и инсталираните канали.

Не разбрах от по-горните коментари дали се ползва една и съща флашка, поне не се говори за друга. За целта предлагам форматиране на текущата (под NTFS, разбира се) и нова проба - имаше нейде описан подобен проблем с друга марка телевизор и се оказа, че флашката е проблемна, та се оправи точно с форматиране, колкото и елементарно да звучи на някого.

Изобщо - карай по метода на елиминирането. Ако не се оправи след формат на флашката, тичай с нея и проблемния филм при съседа и пробвай там (но изрично директно в телевизора, а не през компютър или външен плеър!). Ако на друг телевизор върви нормално, изводът идва сам...

Не знам дали все още телевизорът е в гаранция (модел от 2013 г. е), а и не съм сигурен дали изобщо някой ще приеме подобно оплакване за повреда, не и с това видео. Направи си едно по-длъжко клипче с фотоапарат или телефон и пробвай с него.

Телевизорът е от най-нисък клас за марката, брандиран е на 99,9% и едва ли могат да се очакват чудеса от него. Пише, че сте гледали често филми, но не става ясно дали проблемът е нововъзникнал или съществува от началото. Ако е второто, защо не сте реагирали досега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахх тук не мога да ти отговоря със точност  :(  има ли някакъв начин със който мога да върна предишния ъпдейт?Ако воопще от това е проблема.

По-надолу в този пост

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/54882-philips-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-2015-a.html#post710979

Fіrmwаrе Dоwngrаdе

B cлyчaй чe нe cте дoвoлни oт paбoтaтa нa тeĸyщaтa вepcия нa фъpмyepa и иcĸaтe дa cи инcтaлиpaтe cтapaтa вepcия, мoжe дa нaпpaвитe дayнгpeйд. Oбъpнeтe внимaниe нa cлeднoтo:

• Рhіlірѕ пo пpинцип нe пpeпopъчвa вpъщaнe нa cтapa вepcия, cъщo тaĸa Рhіlірѕ нe пpeдлaгa нa paзпoлoжeниe cтapи вepcии зa изтeглянe. Πpeдпoчитa дa чaĸaтe пopeднaтa нoвa вepcия (идвa в peдoвни интepвaли)
  • cигypнo мoжe дa гo пoнижи caмo в Ѕоftwаrе brаnсh vеrѕіоn (въpнeтe ce мaлĸo пo нaгope, зa дa видитe ĸaĸ ce paзчитa фъpмyepa): т.e. oт 140.27 дo 140.25 или 140.23

- HИKOГA нe пpaвeтe дayнгpeйд oт вepcия 140.хх дo вepcия 75.хх (тoвa мoжe дa дoвeдe тeлeвизopa дo нepaбoтнo cъcтoяниe и тpябвa дa гo зaнeceтe в cepвиз)

• нaй-нoвитe coфтyepни вepcии и дpyги дaнни мoгaт дa бъдaт в СЅМ(Сuѕtоmеr Ѕеrvісе Меnu) чeтeнe

-

Редактирано от hristoslav2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-надолу в този пост

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/54882-philips-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-2015-a.html#post710979

Fіrmwаrе Dоwngrаdе

B cлyчaй чe нe cте дoвoлни oт paбoтaтa нa тeĸyщaтa вepcия нa фъpмyepa и иcĸaтe дa cи инcтaлиpaтe cтapaтa вepcия, мoжe дa нaпpaвитe дayнгpeйд. Oбъpнeтe внимaниe нa cлeднoтo:

• Рhіlірѕ пo пpинцип нe пpeпopъчвa вpъщaнe нa cтapa вepcия, cъщo тaĸa Рhіlірѕ нe пpeдлaгa нa paзпoлoжeниe cтapи вepcии зa изтeглянe. Πpeдпoчитa дa чaĸaтe пopeднaтa нoвa вepcия (идвa в peдoвни интepвaли)
  • cигypнo мoжe дa гo пoнижи caмo в Ѕоftwаrе brаnсh vеrѕіоn (въpнeтe ce мaлĸo пo нaгope, зa дa видитe ĸaĸ ce paзчитa фъpмyepa): т.e. oт 140.27 дo 140.25 или 140.23

- HИKOГA нe пpaвeтe дayнгpeйд oт вepcия 140.хх дo вepcия 75.хх (тoвa мoжe дa дoвeдe тeлeвизopa дo нepaбoтнo cъcтoяниe и тpябвa дa гo зaнeceтe в cepвиз)

• нaй-нoвитe coфтyepни вepcии и дpyги дaнни мoгaт дa бъдaт в СЅМ(Сuѕtоmеr Ѕеrvісе Меnu) чeтeнe

-

Стигнах до следния извод:

Телевизор явно няма проблем а флашката е проблемна пробвах филми на NTFS и FAT32 е познайте на NTFS филма забива а на FAT32 всичко върви без проблем (поне за сега) обаче тъпото е ,че мога да качвам само до 4гб на FAT32 а филма е 8gb :F

но още не мога да си обясня защо преди на NTFS си работише без проблем а сега започна да прави номера?

hristoslav2 пробвах със две флашки 

Редактирано от jivk03 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...но още не мога да си обясня защо преди на NTFS си работише без проблем а сега започна да прави номера?

Бъгнала се е, какво толкова странно има? Намери си по-голяма флашка и си тегли филми с по-голям размер под NTFS, че с тия FAT ограничения ще гледаш само калпави версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъгнала се е, какво толкова странно има? Намери си по-голяма флашка и си тегли филми с по-голям размер под NTFS, че с тия FAT ограничения ще гледаш само калпави версии.

Работата е там ,че старата беше 8gb и превърташе новата е 32 и тя превърта какъв е шанса да са бъгнати и двете ?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шанса е ако си ги купил по 5 лева  :) да са ментета с по 1/2 ГБ  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Та накрая кое се оказа виновно? Телевизора или "флашката"? Щото темата сочи питане за телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шанса е ако си ги купил по 5 лева  :) да са ментета с по 1/2 ГБ  :D

Флашка 8гб HP ,флашка 32gb Kingston 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам подобен телевизор и съм чувал, че флашката се поставя и вади при изключен телевизор задължително, иначе има опасност от повреди, не знам дали е вярно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та накрая кое се оказа виновно? Телевизора или "флашката"? Щото темата сочи питане за телевизора.

Май Май се оказа флашката все още разследвам за съжаление съм зает и не ми остава много време но ще го разнищя този проблем  :)  :)

Имам подобен телевизор и съм чувал, че флашката се поставя и вади при изключен телевизор задължително, иначе има опасност от повреди, не знам дали е вярно....

Първата флашка за съжаление съм я забравял няколко пъти не повече от 5-6 може би а втората не.Да не би от там нещо самия телевизор да се бъгнал?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа със сигурност, ето аз как процедирам..телевизора е с Cam модул, като ще гледам от флашка го спирам слагам флашката и го пускам, изчаквам автоматично да почне да чете файлове от USB, а не  от дистанционното да превключвам входовете и си пускам филма, като свърши, спирам тв. изваждам флашката и вече пак си пускам телевизора...засега проблеми няма, също така имам ъпдейт, но не съм го слагал, не виждам смисъл да ъпдейтвам при положение че всичко си работи, май единствения кусур, е че малко бавно се включва но не е болка за умиране.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа със сигурност, ето аз как процедирам..телевизора е с Cam модул, като ще гледам от флашка го спирам слагам флашката и го пускам, изчаквам автоматично да почне да чете файлове от USB, а не  от дистанционното да превключвам входовете и си пускам филма, като свърши, спирам тв. изваждам флашката и вече пак си пускам телевизора...засега проблеми няма, също така имам ъпдейт, но не съм го слагал, не виждам смисъл да ъпдейтвам при положение че всичко си работи, май единствения кусур, е че малко бавно се включва но не е болка за умиране.

Вече 2 години карам с една флашка и я включвам и изключвам когато ми е кеф от телевизора. Няма повреди. Вече мисля за някакво сървърче, че малко ми писна да местя тази флашка. :ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не е необходимо да се спира телевизора а само да си на различен вход(примерно  TV).    След поставяне на "флашката" в USB порта се появява съобщение на екрана , че има включено такова и след малко телевизора сам се комутира на вход USB.При завършване на филма или това, което сте гледал, трябва само да излезете от този вход с бутона на дистанционното управление. Моделът Ви е малко стар и с по муден процесор и при недобра "флашка" (клас 4) е възможно да прави тези номера.Реално вие като че ли не сте обновявал софтуера на телевизора, което не е много добър вариант, защото софтуерният плеар на телевизора ви вече е много остаряла версия. Желателно е да го направите от сайта на Philips. Ако не през интернет(не съм гледал вашият модел дали има тази възможност) то файла се тегли от компютъра и се качва на "флашка" Следва ръчно инсталиране на обновленията, като внимавате да не прекъсвате процедурата. Накрая ще последва молба за изключване на телевизора Ви от мрежата за минута и наново да го включите. Телевизорът сам ще си обнови софтуера и ще работи там, където за последно сте го включил. Телевизорът има меню за обновление през интернет или - ръчно. Предварително погледнете каква ви е версията на телевизора и я сравнете с новата от сайта.Обновяването е периодически на около месец до два. Аз съм с по -новите модели на тази фирма и нямам никакви проблеми. Пожелавам успех!

Вече 2 години карам с една флашка и я включвам и изключвам когато ми е кеф от телевизора. Няма повреди. Вече мисля за някакво сървърче, че малко ми писна да местя тази флашка. :ph34r:

Ники!

Това не е отговор, който трябва да пишеш! Правиш го така"когато ти е кеф" защото не си му броил парите ти, а баща ти. Глупави изказвания в техническите форуми няма да пишеш, нищо че още си малък! Това не те оправдава а и щом не ти са ясни нещата, по-добре само чети!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.