Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.Имам един проблем с баща ми който не разбира много от тези програми който като свалиш една и по нея се свалят още поне пет.Казвал съм му,обяснявал съм му къде,как,защо,какво и т.н,но не се разбира и това е...Омръзна ми да трия с часове програми на таджикистански език,папки който неискат да се изтрият,вируси и т.н.Търся програма с която да мога да слагам парола за всяко действие след като аз стана от компютъра.Примерно когато искам да стана от компютъра включвам програмата и да може да влиза само в гугъл хром без да прави абсолютно нищо друго по компютъра,като сваляне,инсталиране и т.н.Мерси предварително !!!   :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Имам един проблем с баща ми който не разбира много от тези програми който като свалиш една и по нея се свалят още поне пет.Казвал съм му,обяснявал съм му къде,как,защо,какво и т.н,но не се разбира и това е...Омръзна ми да трия с часове програми на таджикистански език,папки който неискат да се изтрият,вируси и т.н.Търся програма с която да мога да слагам парола за всяко действие след като аз стана от компютъра.Примерно когато искам да стана от компютъра включвам програмата и да може да влиза само в гугъл хром без да прави абсолютно нищо друго по компютъра,като сваляне,инсталиране и т.н.Мерси предварително !!!   :beer:

Правите втори акаунт без административни права и обяснявате на баща си да влиза с него. Вие слагате парола на вашия

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правите втори акаунт без административни права и обяснявате на баща си да влиза с него. Вие слагате парола на вашия

Може ли подробно да ми кажете как става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коппютъра чий е? Щото ако е собственост на баща Ви, въпреки забъркваните от него буламачи, Вие сте с право само да търпите последствията, ако желаете да се занимавате с тях. Та ако машината е негова...Начинът да не продължава проблемът за Вас е, да си изработите някой лев и да си закупите собствен компютър. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли подробно да ми кажете как става ?

Контролен панел, управление на компютъра, потребители (или както и да се казват на български интерфейс)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

http://unchecky.com/- не е точно това което търсиш..но може би ще ти помогне. Как работи: 

Редактирано от Date (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

unchecky си e точно за предпазване от adware.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

unchecky си e точно за предпазване от adware.

И какво от това?Решение ли е на проблема?

Примерно когато искам да стана от компютъра включвам програмата и да може да влиза само в гугъл хром без да прави абсолютно нищо друго по компютъра,като сваляне,инсталиране и т.н.Мерси предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И какво от това?Решение ли е на проблема?

Ами, долколкото разбирам, проблемът е с инсталирането на нежелен софтуер. А unchecky  има точно такава функция. Значи би могла да е решение!

Меже би, създаване на силно ограничен профил(user), от който да не може да се стартират инсталатори, би решило проблема.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите,компютъра си е лично мой не е на баща ми,но и той го ползва.Като гледам клипчета за unchecky,тя няма да ми помогне в случая....  може ли да ми обясниш как става това "Меже би, създаване на силно ограничен профил(user), от който да не може да се стартират инсталатори, би решило проблема." ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите,компютъра си е лично мой не е на баща ми,но и той го ползва.Като гледам клипчета за unchecky,тя няма да ми помогне в случая....  може ли да ми обясниш как става това "Меже би, създаване на силно ограничен профил(user), от който да не може да се стартират инсталатори, би решило проблема." ?

Контролен панел, управление на компютъра, потребители (или както и да се казват на български интерфейс)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг метод е да замразиш системата както си е с безплатната http://www.toolwiz.com/en/products/toolwiz-time-freeze/ и каквото и да пипа и прави,след рестарт се връща на началната си позиция.Използва се в компютърни зали и на компютри на обществени места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж "SteadyState" може направо да му направиш един акаунт с 3 икони и само до това да има достъп. Преди време бях правил 1 компютър с нея лапетата си имаха техен акаунт. Даже има опция всеки път след рестарт да се възстановява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж "SteadyState" може направо да му направиш един акаунт с 3 икони и само до това да има достъп. Преди време бях правил 1 компютър с нея лапетата си имаха техен акаунт. Даже има опция всеки път след рестарт да се възстановява.

Същото преди 10 дни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото преди 10 дни!

Програмата дава доста по-голям контрол по доста по-разбираем начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата дава доста по-голям контрол по доста по-разбираем начин.

Програмата не може да даде по-голям контрол от този, който дава ОС! Това че вие не знаете как е отделна тема

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата не може да даде по-голям контрол от този, който дава ОС! Това че вие не знаете как е отделна тема

Друго място да трупате безсмислени коментари нямате ли? Отворете си един текстов документ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго място да трупате безсмислени коментари нямате ли? Отворете си един текстов документ...

А вие правите ли разлика между приложен софтуер и системен софтуер ? Този ви пост спокойно може да отиде към /dev/null

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BWB. Eclipto
      Търся помощ за курсовата си работа по програмиране, защото отсъствах близо два месеца поради операция, а не се имам с колегите си.
      задачата гласи :"Съставете алгоритъм и напишете програма за въвеждане координатите на точки и извеждане на екрана координатите на онези от тях, които не лежат в защрихованата област.Въвеждането се прекратява, когато броят на въведените точки стане най-малко М и броят на лежащите в защрихованата област стане N."

помощ!!
    • от Emkey
      Здравейте, хорица. 
      Надявам се да не бъда нападната или осмивана, затова че не съм запозната в бранша, а пускам тема за елементарни въпроси. 
      Рисувам върху големи листа хартия, предимно с въглени. Но открих програмки, с които после мога да доукрасявам рисунките си и дотолкова се вдъхнових, че бих искала някои от нещата, които нарисувам да ги занеса за принт рисунка с канава, и да си ги окача на стените в дома ми. 
      От тук идват и въпросите ми. 
      След като си завърша рисунката върху хартия, и й направя снимка, (задължително с фотоапарат)  с коя програма най-добре ще бъде обработена, така че да не й разваля качеството. И размерите какви трябва да бъдат? Като цяло ме вълнува това как трябва да процедирам, за да не съсипя качеството на снимката. И да е годна рисунката ми за такава картина. Досега съм правила снимки на рисунките ми само с тел. Със сигурност не стават за печат. И са с малко пиксели. Изобщо цялата тая работа с пиксели, формати, качество ми е непонятна. Затова искам практични съвети от специалисти  
      Много благодаря предварително
    • от Gabriela Hristova
      Здравейте! Пиша във връзка с програма за автодиагностика Delphi 2015 Release 3. Инсталирах си програмата както е дадено в диска стъпка по стъпка. Програмата тръгва, но когато се зададе за автодиагностика изписва "Автомобилът не реагира на заявката за диагностика, уверете се, че тестерът е свързан правилно към автомобила...". Устройството, което прави връзка между лаптопа и колата (NEW VCI+A-BT) работи и се опитва да се свърже, защото променя цвета си от син на зелен и обратно като е придружен и със звуков сигнал. Прави се връзка с устройството, със софтуера, но няма комуникация с какъвто и да е модел автомобил. Разговарях и с официален представител на програмата като не ми беше казано нищо конкретно, инсталирах Team Viewer, както ми беше казано, но  след многократни опити на отсрещната страна продължава да си изписва същата грешка, като накрая човека ми обясни, че за по-старите модели коли (както е в случая 1999) не може, защото не поддържали това OBD, в което се съмнявам, защото все пак нямаше да ги има като модели в самата програма. А другия проблем можело да бъде от преходниците за различните коли, за което също имам съмнения, понеже моята кола е Пежо 206 и лично на нея не и трябва преходник а си работи с оригиналния кабел без предходник. 
      Та ако някой е имал същия проблем, може да помогне или знае някой, занимаващ се с програмата във областите Велико Търново или Русе искрено ще съм му благодарна. 
    • от Rafaela_k
      Здравейте, 
      Много търсих, но не намерих подходяща тема в която да задам въпроса си. Реших, че ще е добре, да има тема в която да се търси помощ при инсталирането и деинсталирането на различни програми. 
      Моят въпрос е свързан с една програма, която без да искам преди повече от месец качих на служебен лаптоп. 
      Програмата се казва McAfee Safe Connect, марката на лаптопа (ако има значение) е Fujitsu.
      Проблемите ми са следните - понеже инцидентно качих тази програма,  после в паниката си реших да я изтрия. Понеже го правих под носа на шефката (която не разбра и все още не знае за тази ми беля), набързо реших, че трябва да я изтрия от декстопа и от програмният списък в Старт менюто.  Не знам какво съм изтрила и какво не, но малко по-късно, се сетих за стандартното триене от Контролният Панел. Само, че когато дадох изтриване на програмата, ми се появи, а и все още ми появява, следното съобщение:
      "There is a problem, with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendar."
      За да ми е "по-готино" сега всеки ден след включване на лаптопа ми се изписва пък следното съобщение от МcAfee Safe Connect:
      " McAFee Safe Connect has stopped working.
      - Check online for a solution later and close the program.
      - Close the program.
      Problem signature."
      Проблемът ми става особено голям, защото следващата седмица ще изляза в отпуска и шефката ще застане на моето място. Напоследък е особено заядлива и не ми се иска да разбере за този проблем. 
      Може ли да ми помогнете със съвети?
    • от Pepi Litkov
      Здравейте колеги ! Спешно ми трябва една задача написана на C++ за понеделник . Много ми е труден този език и не мога да измисля никакъв код ..Ако е възможно погледнете условието : Да се напише програма,която за дадено естествено число N да намира такава тройка числа a,b,c (естествени и c<N), за която a2+b2=c2 (двойките са степен).. Благодаря ви много предварително ! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.