Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги.Имам един проблем с баща ми който не разбира много от тези програми който като свалиш една и по нея се свалят още поне пет.Казвал съм му,обяснявал съм му къде,как,защо,какво и т.н,но не се разбира и това е...Омръзна ми да трия с часове програми на таджикистански език,папки който неискат да се изтрият,вируси и т.н.Търся програма с която да мога да слагам парола за всяко действие след като аз стана от компютъра.Примерно когато искам да стана от компютъра включвам програмата и да може да влиза само в гугъл хром без да прави абсолютно нищо друго по компютъра,като сваляне,инсталиране и т.н.Мерси предварително !!!   :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Имам един проблем с баща ми който не разбира много от тези програми който като свалиш една и по нея се свалят още поне пет.Казвал съм му,обяснявал съм му къде,как,защо,какво и т.н,но не се разбира и това е...Омръзна ми да трия с часове програми на таджикистански език,папки който неискат да се изтрият,вируси и т.н.Търся програма с която да мога да слагам парола за всяко действие след като аз стана от компютъра.Примерно когато искам да стана от компютъра включвам програмата и да може да влиза само в гугъл хром без да прави абсолютно нищо друго по компютъра,като сваляне,инсталиране и т.н.Мерси предварително !!!   :beer:

Правите втори акаунт без административни права и обяснявате на баща си да влиза с него. Вие слагате парола на вашия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правите втори акаунт без административни права и обяснявате на баща си да влиза с него. Вие слагате парола на вашия

Може ли подробно да ми кажете как става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коппютъра чий е? Щото ако е собственост на баща Ви, въпреки забъркваните от него буламачи, Вие сте с право само да търпите последствията, ако желаете да се занимавате с тях. Та ако машината е негова...Начинът да не продължава проблемът за Вас е, да си изработите някой лев и да си закупите собствен компютър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли подробно да ми кажете как става ?

Контролен панел, управление на компютъра, потребители (или както и да се казват на български интерфейс)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

http://unchecky.com/- не е точно това което търсиш..но може би ще ти помогне. Как работи: 

Редактирано от Date (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

unchecky си e точно за предпазване от adware.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

unchecky си e точно за предпазване от adware.

И какво от това?Решение ли е на проблема?

Примерно когато искам да стана от компютъра включвам програмата и да може да влиза само в гугъл хром без да прави абсолютно нищо друго по компютъра,като сваляне,инсталиране и т.н.Мерси предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И какво от това?Решение ли е на проблема?

Ами, долколкото разбирам, проблемът е с инсталирането на нежелен софтуер. А unchecky  има точно такава функция. Значи би могла да е решение!

Меже би, създаване на силно ограничен профил(user), от който да не може да се стартират инсталатори, би решило проблема.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите,компютъра си е лично мой не е на баща ми,но и той го ползва.Като гледам клипчета за unchecky,тя няма да ми помогне в случая....  може ли да ми обясниш как става това "Меже би, създаване на силно ограничен профил(user), от който да не може да се стартират инсталатори, би решило проблема." ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите,компютъра си е лично мой не е на баща ми,но и той го ползва.Като гледам клипчета за unchecky,тя няма да ми помогне в случая....  може ли да ми обясниш как става това "Меже би, създаване на силно ограничен профил(user), от който да не може да се стартират инсталатори, би решило проблема." ?

Контролен панел, управление на компютъра, потребители (или както и да се казват на български интерфейс)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг метод е да замразиш системата както си е с безплатната http://www.toolwiz.com/en/products/toolwiz-time-freeze/ и каквото и да пипа и прави,след рестарт се връща на началната си позиция.Използва се в компютърни зали и на компютри на обществени места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж "SteadyState" може направо да му направиш един акаунт с 3 икони и само до това да има достъп. Преди време бях правил 1 компютър с нея лапетата си имаха техен акаунт. Даже има опция всеки път след рестарт да се възстановява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж "SteadyState" може направо да му направиш един акаунт с 3 икони и само до това да има достъп. Преди време бях правил 1 компютър с нея лапетата си имаха техен акаунт. Даже има опция всеки път след рестарт да се възстановява.

Същото преди 10 дни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото преди 10 дни!

Програмата дава доста по-голям контрол по доста по-разбираем начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата дава доста по-голям контрол по доста по-разбираем начин.

Програмата не може да даде по-голям контрол от този, който дава ОС! Това че вие не знаете как е отделна тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата не може да даде по-голям контрол от този, който дава ОС! Това че вие не знаете как е отделна тема

Друго място да трупате безсмислени коментари нямате ли? Отворете си един текстов документ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго място да трупате безсмислени коментари нямате ли? Отворете си един текстов документ...

А вие правите ли разлика между приложен софтуер и системен софтуер ? Този ви пост спокойно може да отиде към /dev/null

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Nicole Andonova
      Здравейте,търся програма за възстановяване на изтрита история в Google chrome и тъй като не открих нужната информация,реших да се обърна към Вас Търся както за компютър (Windows),така и за телефон (Android). Ако има програма,която да показва историята точно каквато си е- с дата,час и тн. ще е още по-добре. Много благодаря за отделеното време !
    • от DarkEdge
      Здравейте! От какъв носител (DVD, USB) зареждате компютъра за инсталиране? Настроили сте в BIOS първо зареждащо устройство?  Каква е била предходната операционна система? Windows 7 или по-стара, или по-нова? Кой режим е избран в BIOS - UEFI или Legacy? Ако е Legacy, изключен ли е Secure Boot? Можете ли отново да заредите компютъра от инсталационния носител (DVD, USB)?
    • от Димитър Иванов
      Здравейте колеги!
      Някой знае ли програма с, която могат да се изчистят размазани образи? 

• от bumblebee
      Здравейте,
      направи ми впечатление, че от доста време насам, може би от както си смених паролата на пощата, като дам на история виждам ето това - на снимката.
      Интересното е, че е от моя IP адрес всеки път. Не ползвам никакви майлинг програми на компютъра. Ползвам мобилното приложение на ABV за IOS, но го деинсталирах, за да проверя дали не е от там проблема, но явно не е, защото продължава.
      Писах им на ABV но те ми отговориха, че съм ползвал майлинг програма и тн., но аз НЕ ползвам такава.

• от Simply Red
      Здравейте!
      Тъй като наскоро се сблъсках с проблем с размера на флаш паметта ми след като си правих една буутваща флашка и след неуспешен опит с форматиране (от опциите на Уиндоус) да го поправя той си остана, аз се поразрових и прилагам тук моето решение за всички, които в бъдеще имат този проблем. Намерих безплатната програмка BOOTICE която дори няма нужда от инсталация.
      Давам програмката по-долу.
      1. Стартираме Bootice от .exe файла (не се налага инсталация)
      2. Избираме USB флаш устройството
      3. Кликваме на "Parts Manage" бутон
      4. Кликваме на "Re-Partitioning" бутон
      5. Избираме опцията "USB-HDD mode (Single Partition)"
      6. Опционално (по избор): Избираме предпочитаната от нас файлова система за флашката - FAT32 или NTFS (NTFS формата позволява да се работи с файлове по-големи от 4GB) и даваме име USB флашката.
      7. Кликваме на "OK".
      Оригиналния размер вече е възстановен.

Това е. Дано съм бил полезен.

BOOTICEx86_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
      BOOTICEx64_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
  • Дарение

• Добави ново...