Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Нова съм и ако темата ми не е за тук моля да бъда извинена.Ще се опитам да обясня какъв ми е проблема.Първо да кажа,че лаптопа ми е Acer Aspire 5730Z.Имам проблем с камерата.При последната преинсталация,когато си го взех тя не работеше.Но искам да доуточня,че всъщност в скайп тя си работи.Проблема е,че не мога да си правя сама снимки с нея както го правех преди.Мислех,че проблема е в драйвера.Но като си вляза на "устройства и принтери" и оттам на камера,ми изписва,че камерата работи правилно и проблем с драйвера уж няма а не мога да я пусна за да направя снимка.Защо и какво трябва да направя?Ще ви бъда много благодарна,ако ми помогнете.Дано съм обяснила правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Нова съм и ако темата ми не е за тук моля да бъда извинена.Ще се опитам да обясня какъв ми е проблема.Първо да кажа,че лаптопа ми е Acer Aspire 5730Z.Имам проблем с камерата.При последната преинсталация,когато си го взех тя не работеше.Но искам да доуточня,че всъщност в скайп тя си работи.Проблема е,че не мога да си правя сама снимки с нея както го правех преди.Мислех,че проблема е в драйвера.Но като си вляза на "устройства и принтери" и оттам на камера,ми изписва,че камерата работи правилно и проблем с драйвера уж няма а не мога да я пусна за да направя снимка.Защо и какво трябва да направя?Ще ви бъда много благодарна,ако ми помогнете.Дано съм обяснила правилно.

Здравейте!

Възможно е камерата да работи в момента с Майкрософтския драйвър, но ако се инсталира драйвер от сайта на производителя да могат да се правят снимки. Погледнах в сайта на Acer но има драйвер за камерата само за ХР, ако вие сте със Уиндоус 7 най-добре дайте хардуерен идентификатор на устройството, да потърсим дайвера така.

В Divace Manager намерете устройството, вижте какво пише за Хардуерен идентификатор и публикувайте инфото тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Гарантирано ще работи с енкодера на M$:

http://www.microsoft.com/en-gb/download/details.aspx?id=18974

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Възможно е камерата да работи в момента с Майкрософтския драйвър, но ако се инсталира драйвер от сайта на производителя да могат да се правят снимки. Погледнах в сайта на Acer но има драйвер за камерата само за ХР, ако вие сте със Уиндоус 7 най-добре дайте хардуерен идентификатор на устройството, да потърсим дайвера така.

В Divace Manager намерете устройството, вижте какво пише за Хардуерен идентификатор и публикувайте инфото тук.

Здравейте отново!

Да,камерата в момента работи с Майкрософтски драйвър.А за хардуерен идентификатор пише следното-USB\VID_064E&PID_A103&REV_0100&MI_00

USB\VID_064E&PID_A103&MI_00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена,че съм с Windows 7.Благодаря за отговорите,ще пробвам със всичко,което сте написали,макар че досега нищо не е дало резултат.Само свалям разни файлове и не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А Windows 7 колко битова ОС е?

Device ID : CN0314 Webcam (USB\VID_064E&PID_A103)

Suyin® USB WebCam

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Windows 7 колко битова ОС е?

Device ID : CN0314 Webcam (USB\VID_064E&PID_A103)

Suyin® USB WebCam

Хм :) Нищо не разбирам от това,което си написал.Както и какво ме питаш. :) Извинявай,но не съм на "ти" с тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталира ли софтуера от публикация №4?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от shizzaw
      Здравейте, 
      една приятелка го е закъсала с агресивен съпруг посяга да я бие, пиещ редовно алкохол, кръшкащ. Тя досега май не е подавала жалба, а търпи, но иска да е подготвена при последващият развод и да е в нейна полза. Иска да си инсталира скрита камера в една от стаите, за се заснеме какво се случва вкъщи евентуален бой, психически тормоз или изневяра. Имат и малко детенце.
      Препоръчайте скрити камери и как да стане работата без той да разбере, че е монтирана. Тя се притеснява как ще се зарежда камерата и да не я намери и дали може и от мобилен телефон да гледа какво се случва. Той и е разбил всички интернет регистрации и следи всичко предполагам с кейлогър
      В съда важат ли такива записи по дела за развод?
    • от Freem@n
      Здравейте, не намерих такава тема и реших че си заслужава да пусна подобна.

Търся си достатъчно читав, здрав и не на последно място - висок статив за моите камери. Искам да е поне 2 метра !
      Ето, намерих една обява, но тези стативи са не за камери/фотоапарати, а за други цели... даже звънях на човека, каза ми че ми трябвала някаква приставка за целта, но той няма такава. Също така, останали са му били само от тези по 3 метра които са, но те май са по около метър дълги в сгънато положение...
      Намирам разни например 170 см или по повече, но са прекалено скъпи... тази обява по горе е в границите на до 50 лева.
      Някой ако знае нещо по въпроса - например има такава приставка или още по-добре - висок статив за продан, нека сподели, все пак може и на лична дискусия.
      П.С: Също така бих искал към статива да има и глава.
      Благодаря !
    • от asdfj
      Здравейте
      .Наскоро си купих лаптоп втора употреба Acer aspire 5315, Теглих драйвери но без успех постоянно изписва,че няма открита камера.Възможно ли е да е повредена и имали някакъв шанс да я оправя?
    • от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от Dan7es
      Добър ден/вечер.
      Искам да попитам за мнение понеже не съм запознат с камерите за видео.
      Ако може да ми предложите камера за видео(главно) 4к или която снима добре бюджета който мога да отделя е 2000лв.(нямам предпочитания за марка)
      Мога да взема и нещо втора ръка не е проблем.
      Лек ден/вечер.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.