Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора! От 7-8 години карам с един компютър и съм се решил тази година да го сменя. Определено ще се ползва за игри и ми се иска да не мисля за ъпгейти в близките години. Цената - малко над 2000 лв. Не разбирам много от компютри, прегледах и други подобни на моята теми, но искам нещо индивидуално. Предпочитам видеото да е GTX 970 нямам идея от марката, процесора задължително интелски или XEON, или Intel i7-4XXX нямам идея как се клоква и дали си заслужава да има това "K" след цифрите. Дъното нямам никаква представа за него затова ще ви се доверя на 100%, рам(8GB), хард(1TB), SSD(128GB), кутия, захранване, охлаждане предпочитам да питам някой компетентен, защото пак казвам не разбирам, а искам да си пасват спрямо видеото и процесора. http://nikem-bg.net/ми изглежда изгоден онлайн магазин, така че нека компонентите да са от там. Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OFFTOPIC: За пръв път, новорегистриралият се потребител пуска тема в правилния раздел и пита правилно. Поздравления!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OFFTOPIC: За пръв път, новорегистриралият се потребител пуска тема в правилния раздел и пита правилно. Поздравления!

:offtopic_s: Може да е "смърф" :D 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB-B85-HD3-1150

XEON-E3-1241V3-QUAD-3.5-8M-BOX

GB-N970WF3OC-4GD

2X4G-DDR3-1600-A-DATA

INTEL-120-SSD-530-929868

1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR

PSU-FORTRON-RIDER-550-BRONZE

FD-CORE-2500-ATX-MID-TWR-BLACK

Обща стойност - 2 055.08 лв. с ДДС

Препоръчително е да се сложи и един охладител като примерно CM 212 evo,че ксеона е топъл и бокса не се справя при натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB H97-D3H / 1150
EVGA GTX 970 SC ACX 2.0 04G-P4-2974-KR
I7-4790K /4.0G/8MB/BOX/LGA1150
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
INTEL 120 SSD 530 929868
2X4G DDR3 1600 A-DATA
Noctua NH-D14 CPU Cooler
FD DEFINE R5 BLACK WINDOW

Обща стойност - 2 410.72 лв. с ДДС

Взаимствах и от други предложения от теми във форума. Това как Ви изглежда, заслужава ли си? Не знам дали съм избрал правилно дъно и памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

GB H97-D3H / 1150

EVGA GTX 970 SC ACX 2.0 04G-P4-2974-KR

I7-4790K /4.0G/8MB/BOX/LGA1150

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

INTEL 120 SSD 530 929868

2X4G DDR3 1600 A-DATA

Noctua NH-D14 CPU Cooler

FD DEFINE R5 BLACK WINDOW

Обща стойност - 2 410.72 лв. с ДДС

Взаимствах и от други предложения от теми във форума. Това как Ви изглежда, заслужава ли си? Не знам дали съм избрал правилно дъно и памет.

Ами захранване? И не , не си заслужава.

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, гледам че сериозно си надвишил собствения си определен бюджет от встъпителният коментар. Ако пачката която смяташ да похарчиш е по-дебела, обяви го още сега, за да се съобразяват колегите и да се ограничават по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да забравил съм захранване, а реално погледнато се колебая дали си заслужава да се клоква след време и затова съм представил скъпата конфигурация... Относно парите може и нещо по-разчупено(над 2500) искам да видя няколко предложения и да се спра накрая на нещо и да го вземам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да забравил съм захранване, а реално погледнато се колебая дали си заслужава да се клоква след време и затова съм представил скъпата конфигурация... Относно парите може и нещо по-разчупено(над 2500) искам да видя няколко предложения и да се спра накрая на нещо и да го вземам.

Ами това е най-доброто което съм ти предложил , гледай първата .. там  вместо евото взимаш ноктуна и 2x8 гб рам и това е.. А колкото до клока , да  нужен ти е.. щом ще го ползвам за няколко години напред , ще ти е нужен. Но може и да изчакаш да излезне новата серия видеокарти на АМД 3**..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вземай 128ГБ SSD, поне 256 да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вземай 128ГБ SSD, поне 256 да е.

Мене ако питаш и 64GB е достатъчен за ос.На мойто сам инсталирал само джама,а игрите на Сигейта,защото една игра я изигравам за 3-4 дена и после я трия,а при SSD-то това не е препоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене ако питаш и 64GB е достатъчен за ос.На мойто сам инсталирал само джама,а игрите на Сигейта,защото една игра я изигравам за 3-4 дена и после я трия,а при SSD-то това не е препоръчително.

На компютъра на който седя в момента положението е следното:

c:\windows - 34.2 GB

c:\users - 13.8 GB

c:\ProgramData - 13.4 GB

c:\program files - 23.2 GB

c:\program files (x86) - 7.8 GB

Oбщо 92,4 GB. Игри нямам, само програми за работа. Дори да изнесеш някакви игри на друг диск/дял, тези игри си инсталират ресурси в ProgramData на C:, отделно си ти пишат в AppData в профила.

И всичкото това място е заето, забележи, без да смятам pagefile и hiberfil файловете. А първото нещо което колегата ще ъпгрейдне в следващите 2 години е RAM и вероятно ще стане 24GB, което ще му направи точно толкова голям hiberfil файла, а pagefile може и по-голям да стане ако изрично не го ограничи.

Отделно, SSD става драматично по-бавен на запис когато свободното му място е по-малко от около 25%.

С други думи, за да има смисъл от перформънса на другият ти хардуер, SSD дискът ти по-добре да е поне 256 GB, инак по-добре го ползвай само за swap.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И всичкото това място е заето, забележи, без да смятам pagefile и hiberfil файловете. А първото нещо което колегата ще ъпгрейдне в следващите 2 години е RAM и вероятно ще стане 24GB, което ще му направи точно толкова голям hiberfil файла, а pagefile може и по-голям да стане ако изрично не го ограничи.

Отделно, SSD става драматично по-бавен на запис когато свободното му място е по-малко от около 25%.

С други думи, за да има смисъл от перформънса на другият ти хардуер, SSD дискът ти по-добре да е поне 256 GB, инак по-добре го ползвай само за swap.

Говориш за hiberfil, за какво ти е на настолна машина?

А  pagefile  се мести задължително на другия диск.

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oбщо 92,4 GB. Игри нямам, само програми за работа. Дори да изнесеш някакви игри на друг диск/дял, тези игри си инсталират ресурси в ProgramData на C:, отделно си ти пишат в AppData в профила.

Ми за кво мислиш че му е тоя 1 терабайт? 

Ае стига говорете глупости,....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То с.1150 вече е изпята песен не че му има нещо.

Но след като търсиш нещо което да е актуално максимално време изчакай за новият и тогава сменяй стария кошник.

Между временно може и долара да падне че скочи до небето а и да видим тия "нови" карти на АМД.

пс. Избора ти на кутия е отличен и не е проблем да я ползваш до живот стига да не я риташ и блъскаш а не само 7-8 год. 

И аз съм на мнението на Пaчo че 256GB е минимума за SSD. В тоя момент бих взел A-DATA SP920.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за hiberfil, за какво ти е на настолна машина?

А  pagefile  се мести задължително на другия диск.

hiberfi за да не си гаси вечер компютъра, аз не ги гася.

А pagefile на кой друг диск? На HDD? To oбезсмисля SSD ако го направиш така. Представи си колко време е нужно да се запише 24 GB pagefile на HDD и после да се чете от него когато смениш фокуса на програмите с които работиш.

Ми за кво мислиш че му е тоя 1 терабайт? 

Ае стига говорете глупости,....

А за какво му е тогава тоя SSD като ще ползва HDD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишно спамиме на автора темата,а тя е компютър за игри а не за видеообработка,или с програми по 40-50GB.В момента 8GB рам са достатъчни за игри,а след 2 години 1150 платформата няма да е актуална.

Към автора:Хардуера се развива толкова бързо,и ако искаш машината да е актуална няколко години то трябва да вдигнеш бюджета двойно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишно спамиме на автора темата,а тя е компютър за игри а не за видеообработка,или с програми по 40-50GB.В момента 8GB рам са достатъчни за игри,а след 2 години 1150 платформата няма да е актуална.

Към автора:Хардуера се развива толкова бързо,и ако искаш машината да е актуална няколко години то трябва да вдигнеш бюджета двойно.

Част от условието е конфигурацията да върши работа няколко години. В един от офисите ни съм избрал конфигурации на рабтни станции именно с такива изисквания преди 5 години. Само с един ъпгрейд на памет и дискове преди 2 години, машините си функционират чудесно и по план ще се пенсионират догодина. Не вярвам машини да са ОК за CAD програми в продължение на 6 години, а да не са ОК за игрички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно размера на SSD - аз ползвам 32Gb SSD и ми стига- работя с Windows 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък въобще не ми трябва SSD а реално мога и без HDD.  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък въобще не ми трябва SSD а реално мога и без HDD.  :P

Да не говорим, че реално може изобщо и без PC.

2015_05_05_073720.jpg

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.