Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Глобалният интернет може да изпадне в колапс след около 8 години, когато мрежата ще достигне своя лимит да поема повече данни, предупредиха британски учени, цитирани от в. “Дейли мейл”.

Въпреки 50-кратното увеличение на скоростта учените твърдят, че мощността на инфраструктурате е достигнала своя предел и кабелите вече не могат да пропускат повече информация. В същото време използването на интернет нараства, така че до 2035 г. той ще гълта целия енергиен ресурс на Великобритания.

И оптичните гигабитови кабели няма да оцелеят !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Дейли мейл” е доста странен източник за IT новини, все едно да четеш за компютри във в-к "Нощен труд"

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От заглавието и предпоследното изречение излиза, че календарът насреща ми е поостарял или съм забравил да го сменя - трябва да изхвърля тоя за 2015 г и да го заменя с актуален, т.е. за 2027 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лошо лошо

дано измислят нещо си

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сега се запасявайте с пощенски гълъби.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ходиме на Славейков да си купуваме софтуер като едно време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене интернета няма да изчезне , а ще изчезнат фирмите които ползват калпаво оборудване и са все още на медни фтп кабели за интернет . Аз съм си доволен от моя доставчик ако всички са като него на всеки лан кабел да предоставят по 90 mbps скорост няма да умре нетеца . Само мога да отбележа ,че тези които ползват домашен нет и тв по новата технология няма да издържат много години . На моя доставчик ифраструктурата е направена много добре по модерен начин имат си голям капацитет скоростта никога не ми е падала  така че както казах могат да изчезнат фирмите които ползват евтино каппаво обурудване и нета им сече всеки ден , ще дам пример =- Булсатком , виваком , мтел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те онези,които са го измислили,едва ли ще допуснат това да се случи.Без интернет,как ще следят какво става по света?Как ще знаят какво мислят хората?Как ще ни проследяват?Ако се замислим,ще се появят хиляди причини,поради което не им е изгодно,дори за минута да няма интернет!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глобалният интернет може да изпадне в колапс след около 8 години, когато мрежата ще достигне своя лимит да поема повече данни, предупредиха британски учени, цитирани от в. “Дейли мейл”.

Въпреки 50-кратното увеличение на скоростта учените твърдят, че мощността на инфраструктурате е достигнала своя предел и кабелите вече не могат да пропускат повече информация. В същото време използването на интернет нараства, така че до 2035 г. той ще гълта целия енергиен ресурс на Великобритания.

А бе, явно на доста хора Интернетът отдавна им е като "трън в очите",

защото не им позволява да си "разиграват коня", така както на тях им е удобно !

Защото къде по-лесно е да влязат с полиция в някоя "неудобна телевизия",

да и откачат Сървъра под някакъв предлог, за да може тя да замлъкне завинаги !

Така, че ни престои още за в бъдеще да чуем за какви ли не "катаклизми'', по адрес на нета !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2035г. Колко обичам дългите прогнози. Аз казвам 100TbE интернет. 100 Терабита за секунда ще пропуска всяка оптична нишка от опорната мрежа на големите провайдери. За сравнение, скоростта ще е 1000 пъти над сегашният максимум. Скоростта и за домашните потребители ще нарастне Х1000, спрямо сега отпусканите скорости. За който доживее де, все пак е след 20 години.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В някакъв момент нета ще стане изцяло безжичен и безплатен, поддръжката ще е за сметка на рекламите.

До осем години ми се струва че ще "умрат" кварталните фирми.

Не виждам и бъдеще в мобилните оператори, евтиния достъп им играе лоша шега.

През последните 6 месеца около 50% от комуникацията ми било служебна или лична минава през вайбър а мобилният ми план е 3лв.. На моменти се чудя защо продължавам да давам по 20кинта сметка при условие че безплатните минути така си седят. Служебно ми е много по лесно да направя 4-5 снимки и с две изречения да обясня каквото трябва, хем го имам черно на бяло хем клиента вижда снимките и най важното безплатно е.

IP телевизията пък ще измести кабеларките и сателитните оператори. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да предлага ип тв и нет по един кабел доставчика малък или голям трябва да сложи на всяко едно влакно най - малко казвам най - малко 100mbps скорост в идеални условия и всичко да е ок ... Така може ип тв да измести кабелната . Но това няма да стане бързо докато доставчиците не си осигурят скъпо и ново оборудване което да поема цялата тази информация . Аз на един рутер tp link 150mbps имам закачени 4 устройства  капацитета си е супер няма проблеми като се говори по скайп или се играе онлайн игри .

2035г. Колко обичам дългите прогнози. Аз казвам 100TbE интернет. 100 Терабита за секунда ще пропуска всяка оптична нишка от опорната мрежа на големите провайдери. За сравнение, скоростта ще е 1000 пъти над сегашният максимум. Скоростта и за домашните потребители ще нарастне Х1000, спрямо сега отпусканите скорости. За който доживее де, все пак е след 20 години.

100 терабита ще е за банките до като не видя реално на домашен потребител 1 gb/s няма да ме убедите дали тези 100 терабита след 8 10 15 години ще достигнат до крайния потребител без условия и без лимитиране .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, че овреме започнах да купувам дискове и да свалям целия интернета на тях.

След време всичката информация от интернет (а защо не и аутърнет) ще си я имам у дома.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2035-та направо ще ти слагат интернет чипа в главата, че да си браузваш докато чакаш в инкубатора да ти дойде времето да се родиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие на какви опиати сте бе? Дайте и насам един, че като гледам ефекта к'ъв е, МНОГО ЛОВИ БАТЕ!
Иначе... глупости :) ако някой ми даде логично обяснение бих могъл да се съглася. Не съм от най-точните CISCO момчета, но CCNA съм изкарал и от нещата които научих там... този сценарий е невъзможен. Поне не и по гореописания начин хаха... тва е като на 21.12.2012 щеше да свърши света.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие на какви опиати сте бе? Дайте и насам един, че като гледам ефекта к'ъв е, МНОГО ЛОВИ БАТЕ!

Иначе... глупости :) ако някой ми даде логично обяснение бих могъл да се съглася. Не съм от най-точните CISCO момчета, но CCNA съм изкарал и от нещата които научих там... този сценарий е невъзможен. Поне не и по гореописания начин хаха... тва е като на 21.12.2012 щеше да свърши света.

Че той не свърши ли тогава ?

То това сегашното живот ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой спомня ли си какъв беше интернетът преди 20 години?

klz1430746879v.jpg

Компютър (модерен) 486 (32 МВ рам памет) и процесор 133 МХц, с Windows 95 и модем 56К с 4-5 телефонни номера, почти през цялото време даващи заето или пък разпадащи максимум на 2-3 минути. И супер кеф при успешна връзка, при която успяваш да си прочетеш хороскопа за деня... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва е като на 21.12.2012 щеше да свърши света.

Абе вие на какви опиати сте бе

В Матрицата сме ....................в Матрицата.

rpang3lov, на 04 Май 2015 - 4:09 PM, написа: Абе вие на какви опиати сте бе

На бира и картофки съм аз, доктора ми каза да не взимам нищо по силно щото пак ще ме върне в тапицираната стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам спомен за страшно бързият компютър 80386DX40, с голямата за началото памет от 1 мегабайт, а след време - с огромната памет от 2 мегабайта. 8 плочки от по 256 к байта.

Това беше първата ми машина.

пп. Първата беше Правец 16, ама жената избра монитор, който не можеше да заработи с Правеца, та се наложи веднага да се ъпгрейдне.

И огромния за времето си диск от 250 мегабайта, който от Дейзи ми струваше 248 долара. Става въпрос за 94-та година на миналия век.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам спомен за страшно бързият компютър 80386DX40, с голямата за началото памет от 1 мегабайт, а след време - с огромната памет от 2 мегабайта. 8 плочки от по 256 к байта.

Това беше първата ми машина.

пп. Първата беше Правец 16, ама жената избра монитор, който не можеше да заработи с Правеца, та се наложи веднага да се ъпгрейдне.

И огромния за времето си диск от 250 мегабайта, който от Дейзи ми струваше 248 долара. Става въпрос за 94-та година на миналия век.

А 8" дискета виждал ли си ?

За да разсеем всички съмнения - Британские учёные

Но може би по-точно е : в рунете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А 8" дискета виждал ли си ?

Виждал съм. Виждал съм и ония алуминиеви дискове с магнитно покритие, които масовият българин мислеше за антени, но те бяха по няколко бройки в пакет, и се поставяха в запаметяващо устройство. Пакета от дискове отгоре имаше дръжка за вадене и поставяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

8" дискети имаше навремето в ДСК, и караха с някакви допотопни микропроцесорни системи българско производство

CompBG-1w.jpg

Това е от последните варианти  с монитор, повечето бяха без.такава екстра,

Двата куфара долу в дясно са 8" флопита

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И какво? Ще страдат само тези побъркани по социалните мрежи умиращи си да споделят какво ще ядат, къде ще почиват или колко яко са се изср@ли в кенефа.

Не помня живота ми да е бил по-лош преди интернет. И не, не съм наблягал на телевизията а просто четях книги. Прекарах си нет у дома някъде 2006та, преди това ползвах активно четири библиотеки в моя и съседния град.

Мисълта ми е, че ако нета спре просто се връщам обратно към книжните издания. Останалите да се спасяват кой както намери за добре. :)

--

А, да, сетих се, че и онлайн геймърите ще луднат при подобно развитие на историята.

пп. Каквото и да стане през 2035 единственото впечатляващо за мен ще бъде, че ще съм на 50+ години. :)

Редактирано от Beldin84 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.