Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам относно телевизорът ми LG 55UB850V, монитор LG E2350T и видеокарта ATi HD 5850(старичка е) проблем с премигване в долната част на екрана. Ето линк с видео, за да ме разберете правилно https://www.youtube.com/watch?v=9NES1rgwNyc . Това което предлага пича на видеото не е вариант, защото го прави пак. Рових из нета и установих, че има много хора с моя проблем(и се извинявам ако повтарям вече обсъждани въпроси тук). Главно това премигване се получава на дисплея който задам като втори, ако през AMD Catalyst Control Center задам телевизора за първи дисплей монитора премигва и обратното. Смятах проблема да не е в HDMI кабела понеже е 10м. но със 2 метра е същото. Пробвах и от херците на двата дисплея, но уви. Попитах един друг приятел с друга видеокарта и той ми каза че има същия проблем! Вчера видях също и много хора със силни видеокарти да имат същия проблем! Предимно бяха с ATi, но след като видях и на хора с NVIDIA да имат същия проблем разбрах, че не е проблем в картите. Остана ми резолюцията понеже монитора ми е 1920х1080, а телевизора е 3840х2160, но пак няма логика понеже видеото му дава 1080р. , но проблема го няма ако двата са в Eyefinity Display, но тогава е невъзможно да се играят игри  :P

Благодаря предварително  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвахте ли със смяна на видео драйверите (с по-нови).

Все ми се струва, че различните резолюции на двата дисплея имат връзка с посоченият проблем.

Ако, имате възможност, защо не пробвате да го свържете към друг телевизор който е с 1080p нативна резолюция.

Така ще разберете дали проблема е във телевизора или видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За драйвърите винаги ги обновявам!

А относно резолюцията моя приятел който вече споменах е с телевизор 1080р. и има същия проблем. Преди малко гледах, че overclock на виртуалната памет води до такива проблеми, но дори да не пипам нищо по клока когато пусна игра на телевизора и той е зададен като втори дисплей се получава проблем отново. Да по рядко е но пак го има! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ХДМИ, какъв друг кабел за връзка има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ХДМИ, какъв друг кабел за връзка има?

:shock11: извинявай колега ама ти май се бъзикаш? Телевизора е сравнително от най-новите модели и всичко по него е HDMI и имам една торба преходи от HDMI към всичко останало, а към компа освен с HDMI няма с какво друго освен преходник към HDMI>DVI no няма логика понеже както казах в първия си пост това се случва само с дисплея който задам като втори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.