Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам странен проблем с драйвър за видеокартата, моля за помощ за решението му!

До преди два дена компютъра си работеше нормално, но на 02.05.15г при включване след зареждане на ОС резолюцията на екрана беше 640 на 480 4 бита цветност и позволяваше промяна максимум на 800 на 600.Реших, че драйвера нещо се е повредил и го деинсталирах, след това влязох в сейф мод и почистих допълнително с Driver Sweeper и рестартирах и тогава ОС зареди нормално с резолюция 1024 на 768, но засичаше ново устройство видеоконтролер и ми предлагаше да инсталирам драйвер, инсталирах го и след рестарт ОС отново зареди с 640 на 480 4 бита.Та проблема ми е следния-с инсталиран драйвер ОС зарежда с минимална резолюция и позволява промяна единствено до 800 на 600, а като деинсталирам драйвера зарежда с нормалната резолюция 1024 на 768, но ми засича ново устройство и ме приканва да му инсталирам драйвер и в диспечера на устройствата видеоконтролера е с жълт въпрос.Предполагам, че нещо се е прецакало в регистрите, но не зная кое, за това ако някой може да помогне, ще бъда благодарен за съвет!ОС е XP SP3, дънна платка ASUS M2N68-AM SE2 (AM2), видеото е вградено Nvidia GeForce 7025/nForce 630a, процесор AMD Athlon II X2 250

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк с драйверите от производителя. Свали драйвера на чипсета ( там се намират и драйверите за видеокартата, защото е вградена) и го инсталирай отново. Ако проблема продължава има вероятност да има проблем с кондензатори на дъното или с проблемен видеочип на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не става, явно се получава някакъв софтуерен конфликт.Възстанових системата от образ и след инсталация на програмите, които ползвам пак се появи проблема.Сега правя опити да разбера точно от кои програми идва проблема, имам съмнение за антивирусната, смених я и сега ще изчакам да видя дали ще се появи пак проблема.

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как антивирусната да ти прави проблем с видеокартата. Проблема ти е хардуерен. Занеси ПС на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прави проблем с видеокартата, явно прави проблем с драйвера за видеокартата.Не е хардуерен проблема, ако беше така въобще нямаше да работи видеокартата или щеше да работи с прекъсвания, а тя при нова инсталация без програми работи нормално.Прегледал съм дъното няма проблемни кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След смяната на антивирусната, компютъра вече работи нормално, колкото и да е странно, явно е имало някакъв софтуерен конфликт.Може да затворите темата.Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да напишеш и коя е антивирусната, за да си полезен и на други.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Никой ли не може да помогне със съвет?

сменяш дъното и процесора и паметта, освен ако не намериш такова старо дъно, но преди това правиш чиста инсталация само с драйвери и тестваш, но обикновено когато проблемът е в чипсета се наблюдават замръзвания след инсталация на драйвера. този проблем го има при всички nvidiа които прегряват... а a asus пък и всички останали производители вече не слагат вентилатори на чипсетите и на по слабите видеокарти... а

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да напишеш и коя е антивирусната, за да си полезен и на други.

Антивирусната беше

Outpost Security Suite FREE и повече от 3 години не съм имал никакви проблеми с нея, явно някой от новите  ъпдейти причини този конфликт.Само една антивирусна имаше на компютъра.В момента системата работи нормално с друга антивирусна.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.