Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте!

Имам доста сериозен проблем с лаптопа. Преинсталирал съм го и нищо не се е получавало. 

Ето какво е положението с това Wifi. Когато съм в стаята, където е рутера, интернета си е нормален но има спад в скоростта на сваляне. Вместо да свалям с максималната достижима скорост на лаптопа, която е 54 мбит в сек. свалям с 15 мбита в сек. по-малко. Рутера няма никакви проблеми, както и другите компютри, които са у нас. Само лаптопа ми предава този проблем. Поначало аз съм през стая от рутера. Той не е от най-силните но си върши достатъчно работа, все пак не живея в дворец и спокойно си препокрива тези 60 квадрата, които е къщата. Когато съм далече от нашия рутер не хващам абсолютно нищо. Лаптопа на баща ми е доста по слаб от моя. Wifi-то му е доста по-слабо и въпреки това хваща по-силно от на лаптопа ми. Доколкото знам и микровълновите вълни да влиаят на връзката на лаптопа, както и другите устройства и компютри свързани към рутера. Ще кажа само, че съм в кухнята най-често и тука има микровълнова, но не вярвам тя да влияе. И така все пак ще дам данните за Wifi-то си и ще прикача няколко снимки за да видите за какво говоря. В снимките съм включил и данните на компютъра. Когато обаче съм далече от Wifi -то връзката се разпада. Тука в стаята, в която съм направил снимките просто се или се разпада връзката или просто нямам никаква връзка, а точно тука се крие проблемът, че трябва да имам. с другите лаптопи хващам супер силен нет, но с моя не. 

П.С. Ако не сте разбрали нещо просто питайте!

post-344386-0-35648400-1430771664_thumb.

post-344386-0-36029600-1430771665_thumb.

post-344386-0-56833000-1430771666_thumb.

post-344386-0-22416800-1430771667_thumb.

post-344386-0-85229000-1430771667_thumb.

post-344386-0-37435000-1430771668_thumb.

post-344386-0-87567700-1430771668_thumb.

Редактирано от SouRCe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да инсталираш друга версия драйвър. Гледам, че е доста ниско нивото на сигналите от другите точки.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам и съм пробвал но не се е получавало става все по слабо. Поначало тези сигнали не са и далече. в другата къща до нашата са. Така че няма причина да няма сигнал освен ако няма някакъв проблем в лаптопа ми и то да е софтуерен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си какво е нивото на сигнала за по-дълъг период, когато си по-близо до рутера ?

Това, че на баща ти лаптопа е "по-слаб" - каквото и да означава за теб това, не е задължително да се отнася и за чувствителността на Wi-Fi модула му.

Възможно е проблема да е в твоя лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А смяна на канала пробвано ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли забелязах, че маршрутизатора предава на G стандарта ( 54 Mbps ) според последната снимка ?

ПС: То било за друга връзка

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли забелязах, че маршрутизатора предава на G стандарта ( 54 Mbps ) според последната снимка ?

ПС: То било за друга връзка

И моята е G стандарт, но проблема не е в рутера, защото спокойно мога да си хващам интернет в онази стая. 

А смяна на канала пробвано ли е?

Как мога да го сменя и с какво може да помогне това?

Пробвал ли си какво е нивото на сигнала за по-дълъг период, когато си по-близо до рутера ?

Това, че на баща ти лаптопа е "по-слаб" - каквото и да означава за теб това, не е задължително да се отнася и за чувствителността на Wi-Fi модула му.

Възможно е проблема да е в твоя лаптоп.

Да но моето Wifi е с 802.11n стандарт на връзката, така че трябва да е по силен нета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но моето Wifi е с 802.11n стандарт на връзката, така че трябва да е по силен нета. 

Трябва, трябва ама неговото за момента те бие.

10лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало си инсталирай ъпдейта service pack 1, така може да се фикснат някои проблеми в системата. След това инсталирай последните драйвери за безжичната мрежова карта и ако тогава не се получа си поиграй с каналите на рутера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо си пуснах да ми се свалят торенти и ето го проблема. Това е един от сериозните, на които наблягам, а другия е обхвата. 

post-344386-0-96535000-1430830613_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо си пуснах да ми се свалят торенти и ето го проблема. Това е един от сериозните, на които наблягам, а другия е обхвата. 

Аз виждам един червен кръст долу вдясно, който означава, че наистина имаш някакъв проблем(и), на който не си обърнал внимание.

10 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо си пуснах да ми се свалят торенти и ето го проблема. ...

Ами вижда се скорост на сваляне около 18Mbps. Другото е в кристалната сфера. И, да - има някакъв нефиксиран проблем в екшън центъра.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре преди  свалях по силно. Няма ли начин от настройките на компютъра това да се оправи. Ако някой знае да казва.

Като за начало си инсталирай ъпдейта service pack 1, така може да се фикснат някои проблеми в системата. След това инсталирай последните драйвери за безжичната мрежова карта и ако тогава не се получа си поиграй с каналите на рутера.

Добре ще пробвам. 

А тези канали на рутера в админ панела в браузъра мога ли да ги открия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще пробвам. 

А тези канали на рутера в админ панела в браузъра мога ли да ги открия?

Настройка на каналите става от web интерфейса на рутера. Него го достъпваш през браузър със съответното ип.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от BORIS2000
      Скоро закупих принтер DeskJet с опция за wifi принтитане. Когато от мобилния ми телефон се включа в wifi мрежата на принтера да принтирам нещо, изскача прозорец с парола. Въпросът ми е как да открия тази парола? Благодаря за отговорите! 
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.