Премини към съдържанието
The Reaper

Син екран, който вероятно се появява заради хард диска ?

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 3 дена, реших да изчистя машината от прах, та отварям, чистя и дотук, всичко мина като по вода. След като сглобих компютъра го стартирах и забелязах че уиндоуса уж е повреден и ми препоръчва разбирате ли да премина в някакъв възстановителен режим ( не беше сейф мод, нещо друго от сорта възстановяване на повредените / изчезнали файлове) , та давам аз нормално стартиране (с уин. 7 х64 съм) и се стартира всичко нормално.... ала след 5 сек и БАМ син екран,  в който главно пише че се дължи на софтуерен или хардуерен проблем и да пробвам повторно свързване на новодобавилия хардуер и или да реинсталирам новодобавилия софтуер. Та аз отначало мислех че е от рам памметта, защото те са 4 плочки, 2 по 2 гигабайта и другите 2 по 4 гигабайта, абе общо 12 гб. Та разменям местата им и всичко на пръв поглед е ОК, ама само на пръв поглед.... Стартирам и след 5 мин БАМ БАМ син екран (същия ) и тогава забелязах че при стартиране червената лампичка за зареждането на харда свете непрекъснато за около 20 сек. и чак тогава спира (говоря когато машината е в покой) сега работата е там че аз имам 2 харда и двата по 500гб на сиегейт баракуда, като единия е с една версия по - стар от новия и малко е под въпрос по жизнен критерий (вади разни звуци и т.н. ама не е болка за умиране)... другия е харда с който дойде машината .... сега за версиите на дисковете не съм сигурен ама мисля че и няма кой знае колко голямо значение.... та освен да пробвам да ги свържа наново или разменя/преместя местата им не знам какво друго мога да направя, някакви идеи ? 

П.с.  Не може да е софтуерен проблема/ не съм добавял или премахвал никакви програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж кабелите към хардовете дали не си ги разбутал случайно - и двата вида.

виж в папката minidump трябва да има файл .dmp,качи го някъде да го видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди 3 дена, реших да изчистя машината от прах, та отварям, чистя и дотук, всичко мина като по вода. След като сглобих компютъра го стартирах и забелязах че уиндоуса уж е повреден и ми препоръчва разбирате ли да премина в някакъв възстановителен режим ( не беше сейф мод, нещо друго от сорта възстановяване на повредените / изчезнали файлове) , та давам аз нормално стартиране (с уин. 7 х64 съм) и се стартира всичко нормално.... ала след 5 сек и БАМ син екран,  в който главно пише че се дължи на софтуерен или хардуерен проблем и да пробвам повторно свързване на новодобавилия хардуер и или да реинсталирам новодобавилия софтуер. Та аз отначало мислех че е от рам памметта, защото те са 4 плочки, 2 по 2 гигабайта и другите 2 по 4 гигабайта, абе общо 12 гб. Та разменям местата им и всичко на пръв поглед е ОК, ама само на пръв поглед.... Стартирам и след 5 мин БАМ БАМ син екран (същия ) и тогава забелязах че при стартиране червената лампичка за зареждането на харда свете непрекъснато за около 20 сек. и чак тогава спира (говоря когато машината е в покой) сега работата е там че аз имам 2 харда и двата по 500гб на сиегейт баракуда, като единия е с една версия по - стар от новия и малко е под въпрос по жизнен критерий (вади разни звуци и т.н. ама не е болка за умиране)... другия е харда с който дойде машината .... сега за версиите на дисковете не съм сигурен ама мисля че и няма кой знае колко голямо значение.... та освен да пробвам да ги свържа наново или разменя/преместя местата им не знам какво друго мога да направя, някакви идеи ? 

П.с.  Не може да е софтуерен проблема/ не съм добавял или премахвал никакви програми.

Не разбрах, по какво установи, че всичко е минало като по вода до чистенето ;)

Друг път се доверявай повече на системата, когато тя е установила, че има нужда от поправка. Явно е по-наясно със състоянието си от теб.

Сега можеш да направиш (ако изобщо можеш) едно поправяне на системата от инсталационния диск (Repair install).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах, по какво установи, че всичко е минало като по вода до чистенето ;)

Друг път се доверявай повече на системата, когато тя е установила, че има нужда от поправка. Явно е по-наясно със състоянието си от теб.

Сега можеш да направиш (ако изобщо можеш) едно поправяне на системата от инсталационния диск (Repair install).

На системата й няма нищо... как преди ваденето ха дисковете ще  е наред, а след поставянето им няма да бъде ??? А тази поправка с инсталационния диск не знам как да я направя 

виж кабелите към хардовете дали не си ги разбутал случайно - и двата вида.

виж в папката minidump трябва да има файл .dmp,качи го някъде да го видим.

Те са 3 файла, кой точно да кача ?  http://prikachi.com/images.php?images/547/8094547k.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На системата й няма нищо... как преди ваденето ха дисковете ще  е наред, а след поставянето им няма да бъде ??? А тази поправка с инсталационния диск не знам как да я направя 

Чакай сега ! Как така на системата и няма нищо а пък се оплакваш от сини екрани ?

Казваш, че системата е поискала възстановяване след затварянето на кутията. Не си казал, че за чистенето си свалял и дисковете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега ! Как така на системата и няма нищо а пък се оплакваш от сини екрани ?

Казваш, че системата е поискала възстановяване след затварянето на кутията. Не си казал, че за чистенето си свалял и дисковете.

Явно съм пропуснал, да свалих и двата диска, след сглобката стартирах машината а системата поиска възстановяване, но сметнах че е ненужно, защото не виждам за какво/ от какво има да се възстановява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно съм пропуснал, да свалих и двата диска, след сглобката стартирах машината а системата поиска възстановяване, но сметнах че е ненужно, защото не виждам за какво/ от какво има да се възстановява...

Windows 7: Repair Install
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те са 3 файла, кой точно да кача ?  http://prikachi.com/images.php?images/547/8094547k.png

направи ги на РАР файл и ги качи трите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, виж, че изкормвачът си е решил, че на системата й няма нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во, когато се добавя хард диск се проверява за лоши сектори и смарт статус

2-ро, когато се добавя рам памет се проверява работата ѝ

Може да махнеш новата памет и хард и да пробваш отново. След това намери/запиши един Hirens диск и си тествай компонентите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bvbfan, авторът е разглобил работеща машина за почистване и ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора направо и е ..... и е за моргата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХАХАХа ма много смешно бе ! Посмяхте ли са агънца мили ? Ся да кажа... рамта няма да й правя тестове и тем подобни, бих ако беше втора ръка, харда както казах по- горе е под въпрос и донякъде бере духа горкия е в тоя случай кви тестове кви пет леуа.  До ден днешен такъв проблем са ми правили видео драйверите, и сега най вероятно харда, така че аз на рамта никакви тестове няма да правя, това поне го отписвам. Преди малко проверих всичко наново, рам, хард и т.н. ако проблема се повтори ще пиша в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, и като разбираш толкова много как си мислиш, че ще продължат да работят нещата като харда е сдухан? Това е гаранция за непредвидебни грешки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, и като разбираш толкова много как си мислиш, че ще продължат да работят нещата като харда е сдухан? Това е гаранция за непредвидебни грешки :)

Ти остави сега хардуера, аз едно не мога да разбера защо (с извинение) стадо овце, та защо когато едното четирикрако тръгне напред другите следват- именно като овце, в случая "belivakov" казва нещо и другите айде след него. Сякаш ако един от вас господа вземе та реши да си почисти машината и свали почти всички части и ги върже обратно виновника е той. И къде е мойта грешка според вас ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако, вместо да оригиналничиш, вземеш да си пренаредиш кабелите на дисковете, току виж взела, че тръгнала системата. Не ми се заниава да те цитирам от публикациите ти в темата на колко места правиш категорични твърдения. Е, как да ти помагаме, като още преди да сме ти казали нещо, ти си готов с отговора! Тогава? Що щеш тук?

И дъмповете качи ли? Не, нали? Що да ги качваш?

А, и да не забравя - моята машина работи.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако, вместо да оригиналничиш, вземеш да си пренаредиш кабелите на дисковете, току виж взела, че тръгнала системата. Не ми се заниава да те цитирам от публикациите ти в темата на колко места правиш категорични твърдения. Е, как да ти помагаме, като още преди да сме ти казали нещо, ти си готов с отговора! Тогава? Що щеш тук?

И дъмповете качи ли? Не, нали? Що да ги качваш?

А, и да не забравя - моята машина работи.

Виж кво ще ти кажа отворко такъв, заради келешче като тебе няма да ма банват от сайта. Кой почна спамовете бе ? Като нямаш мнение не пишеш в темата и толкоз! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.