Премини към съдържанието
Optium

Има ли синхронизация между броя на програмите в Контрол панела и Program Files ?

Препоръчан отговор

Здравейте,

днес случайно открих че програмата ми /Nero Burning Rom 8; version: 8.3.20.0/ , която  притежава всички функции

и си работи нормално, намираща се на директорията на Program Files (x86) /където се намират и повечето от другите ми записани програми/ . . .  липсва на Контролния ми панел ?  

Програмата я имам от близо година и не съм забелязал до сега, тази аномалия!

На какво се дължи това и може ли да се поправят нещата ?

Валери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синхронизация между контролен панел и програмите инсталирани в тази директория няма. Търсете програмите в старт менюто, там ще ги намерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата я имам от близо година и не съм забелязал до сега, тази аномалия!

На какво се дължи това и може ли да се поправят нещата ?

Валери.

Аномалията е сериозна и може да се поправи само чрез преинсталация на Уиндоуса на чисто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синхронизация между контролен панел и програмите инсталирани в тази директория няма. Търсете програмите в старт менюто, там ще ги намерите.

Здравейте, 

това че я няма в Control Panel, да не ме притеснява!

Важното е да е има в Start Menu !

Така, ли ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Абсолютно. Първо ако сте с 64 битова ОС не всички програми ще се инсталират в папка Program Files x86. Второ както е казано програмите ще са в старт менюто или ще имате пряк път на работния плот, ако сте избрал това по време на инсталацията.

П.П. Дори и да не сте с 64 битова система, пак някои програми ще създават свои папки...

Редактирано от star_computers (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Първо ако сте с 64 битова ОС не всички програми ще се инсталират в папка Program Files x86. Второ както е казано програмите ще са в старт менюто или ще имате пряк път на работния плот, ако сте избрал това по време на инсталацията.

П.П. Дори и да не сте с 64 битова система, пак някои програми ще създават свои папки...

Здравейте,

аз съм с WINDOWS 7 и 64 - битова ОС монтирана на Toshiba Satellite !

Горепосочената програма не съм я теглил от Интернет, а ми е изпратена чрез Google Disk.

Може това да е оказало значение за това че е останала извън Контрол панел - Програми и компоненти !

От монтирани близо 50 програми в компютъра ми само тя отсъствува от Програми и компоненти !

Валери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз съм с WINDOWS 7 и 64 - битова ОС монтирана на Toshiba Satellite !

Горепосочената програма не съм я теглил от Интернет, а ми е изпратена чрез Google Disk.

Може това да е оказало значение за това че е останала извън Контрол панел - Програми и компоненти !

От монтирани близо 50 програми в компютъра ми само тя отсъствува от Програми и компоненти !

Валери.

1. според вас гугъл диск не се ли намира в интернет?

2. Да разбираме ли че не сте я купил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно просто сте забърсали информацията от ключа

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall - за 32 битова версия на Windows

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninst‌​all - за 64 битова версия на Windows

Решението е да преинсталирате липсващата програма за да се добави нужната информация в регистрите. Преинсталация на Windows не е нужна, но е добре да избягвате програми за оптимизация и почистване на регистрите... ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно просто сте забърсали информацията от ключа

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall - за 32 битова версия на Windows

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninst‌​all - за 64 битова версия на Windows

Решението е да преинсталирате липсващата програма за да се добави нужната информация в регистрите. Преинсталация на Windows не е нужна, но е добре да избягвате програми за оптимизация и почистване на регистрите... ;)

Здравейте,

посочете ми кои програми за оптимизация и почистване влизат в този "Черен списък", защото ми се струва

че имам няколко !

Последната Advanced SystemCare 8 , която е доста сериозна програма я монтирах преди около месец !

А проблемната Nero Burning Rom 8, дали ще има някаква опасност за нея в бъдеще, ако я оставя не монтирана на

Контролния панел ?

А този пакет за преинсталиране дали се намира в директорията на програмата или ще й трябва втора ретлансация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте начинаещ потребител аз бих избягвал ВСИЧКИ програми за оптимизация.

А проблемната Nero Burning Rom 8, дали ще има някаква опасност за нея в бъдеще, ако я оставя не монтирана на

Контролния панел ?

Това не го разбрах Нали целта ви е да я добавите в Control Panel-a, защото в момента я няма...а сега казвате, че е там? И не, няма да представлява опасност дали програмата ще има запис в Control Panel-a или не, просто сега ако решите да я деинсталирате няма да можете, защото информацията за деинсталацията и липсва...и за целта просто трябва да се преинсталира самата програма. Ако не мислите да я деинсталирате тогава други действия не са необходими и можете да оставите положението.

А този пакет за преинсталиране дали се намира в директорията на програмата или ще й трябва втора ретлансация ?

Не, в директорията на програмата е вече инсталираната програма...за да се преинсталира трябва да се свали инсталационния файл от интернет и да се стартира процеса на инсталацията с двукратен клик на мишката върху съответното exe!

Поздрави! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Advanced System care само разваля нещата и повечето подобни програми, личен опит...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Advanced System care само разваля нещата и повечето подобни програми, личен опит...

Не, потребителят ги разваля. Тя програмата чинно си пита дали потребителят ще потвърди безумието, което тя иска да извърши.

2. Да разбираме ли че не сте я купил?

ВНИМАНИЕ! PIPA/SOPA/ACTA агент! Специални поздрави за вас, господин Модератор :D

2000px-Piratey,_vector_version.svg.png

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, потребителят ги разваля. Тя програмата чинно си пита дали потребителят ще потвърди безумието, което тя иска да извърши.

ВНИМАНИЕ! PIPA/SOPA/ACTA агент! Специални поздрави за вас, господин Модератор :D

Специално наказание за викане и публикуване на големи изображения. Както и повторно индиректно приканване на хора към пиратстване на интелектуална собственост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не го разбрах Нали целта ви е да я добавите в Control Panel-a, защото в момента я няма...а сега казвате, че е там? И не, няма да представлява опасност дали програмата ще има запис в Control Panel-a или не, просто сега ако решите да я деинсталирате няма да можете, защото информацията за деинсталацията и липсва...и за целта просто трябва да се преинсталира самата програма. Ако не мислите да я деинсталирате тогава други действия не са необходими и можете да оставите положението.

Не, в директорията на програмата е вече инсталираната програма...за да се преинсталира трябва да се свали инсталационния файл от интернет и да се стартира процеса на инсталацията с двукратен клик на мишката върху съответното exe!

Поздрави! ;)

Поздрави! ;)

Здравейте,

цитирам абзаца, който вие за съжаление  сте пропуснали:

" ако я оставя не монтирана на Контролния панел . . . "

А, що се отнася до евентуалното й изтриване, това спокойно без затруднения може да го направи . . . IObit Uninstaler !

С поздрави: Валери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм само съчетанието "НЕ" монтирана.

Не, няма да е проблем да не се вижда в Control Panel-a, както вече съм отговорил!

И подобни деинсталатори не са панацея...те използват нормалните деинсталатори на програмите и след това претърсват за остатъци от тях в регистрите и във файловата система...в случая това няма как да стане дори с деинсталатор, защото просто информацията за програмата липсва в регистрите.

Вариантите са два:

1. Преинсталация на програмата за да се запълни празнината в регистрите.2

2. Да се провери в инсталационната папка дали няма Uninstall.exe файл (ако има значи програмата може да де деинсталира успешно и без да е вписана в Control Panel-a).

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

цитирам абзаца, който вие за съжаление  сте пропуснали:

" ако я оставя не монтирана на Контролния панел . . . "

А, що се отнася до евентуалното й изтриване, това спокойно без затруднения може да го направи . . . IObit Uninstaler !

С поздрави: Валери. 

Не трябва да я оставяш не монтирана на Контролния панел. Напиши в Гугъл в полето за търсене "Монтиране на програми на Контролния панел" и следвай указанията за монтиране на тази програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много интересен термин "монтиране на програми"... За монтиране на имиджи знам, ама на самите програми....аз мисля, че нерото му е било портабъл и затова го няма  Add/remove programs. Автора може да отвори регистрите и от там да потърси за програмата. А що се отнася за допълнителните програми-деинсталатори:
1-во винаги оставят боклуци като празни папки и регистри.

2-ро има вариант да разбазикат някои настройки или да затрият нещо, което не трябва. Последния път с RevoUninstaller -  махам някаква програма и след това започва сканирането за регистри и останали файлове. Цъкам си Next по навик, тъй като до този момент не бях имал проблеми. След малко иконите премигнаха и после като се загледах... пречукало ми е асоциацията с различните файлове... Веднага разкарах този боклук и сега си ползвам единствено CCleaner-a.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много интересен термин "монтиране на програми"... За монтиране на имиджи знам, ама на самите програми....аз мисля, че нерото му е било портабъл и затова го няма  Add/remove programs. Автора може да отвори регистрите и от там да потърси за програмата. А що се отнася за допълнителните програми-деинсталатори:

1-во винаги оставят боклуци като празни папки и регистри.

2-ро има вариант да разбазикат някои настройки или да затрият нещо, което не трябва. Последния път с RevoUninstaller -  махам някаква програма и след това започва сканирането за регистри и останали файлове. Цъкам си Next по навик, тъй като до този момент не бях имал проблеми. След малко иконите премигнаха и после като се загледах... пречукало ми е асоциацията с различните файлове... Веднага разкарах този боклук и сега си ползвам единствено CCleaner-a.

Здравейте,

по-принцип сте прав с "примигването" на екрана ! 

Значи след него да чакам изненади . . . и да си преброя иконките на екрана . . . отново !

Като се използуват професионални версии, не е ли по-сигурно ?

Това между впрочем което наричате "портабъл", не е ли синоним на "бета версия"? 

Пропуснал съм само съчетанието "НЕ" монтирана.

Не, няма да е проблем да не се вижда в Control Panel-a, както вече съм отговорил!

И подобни деинсталатори не са панацея...те използват нормалните деинсталатори на програмите и след това претърсват за остатъци от тях в регистрите и във файловата система...в случая това няма как да стане дори с деинсталатор, защото просто информацията за програмата липсва в регистрите.

Вариантите са два:

1. Преинсталация на програмата за да се запълни празнината в регистрите.2

2. Да се провери в инсталационната папка дали няма Uninstall.exe файл (ако има значи програмата може да де деинсталира успешно и без да е вписана в Control Panel-a).

Поздрави!

Здравейте,

специално проверих в директорията й , открих unistall.exe !

При това положение, ще я оставя на спокойствие !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портативна версия на програма е когато програмата не се ИНСТАЛИРА, а се само се стартира.

п.п. Правилният термин е инсталира, а не монтира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Портативна версия на програма е когато програмата не се ИНСТАЛИРА, а се само се стартира.

п.п. Правилният термин е инсталира, а не монтира.

Здравейте,

от известно време започнах да правя опити с Програмата / Ashampoo Burning Studio 2015 /, за да схвана как работи !

Намерих едни стари видео файлове правени преди 5 години в чужбина и рекох да ги преработя, а именно:

1./ Да ги съединя в едно видео, тъй като са около 10 на брой с продължителност, средна около 5 минути !

2./ И допълнително, да се опитам да им поставя някакъв музикален фон !

Прехвърлянето го направих  по възможно най-глупавия начин, а именно посредством опцията . . . Архивиране!

Използувах я нея, защото не видях никакъв друг пряк път за запис от DVD устройството към компютъра !

Направих един файл Ashampoo Backup Archive, който сега не мога да го отворя !?

Как да постъпя в случая ?

09.05.2015 година                        Валери.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.