Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Хора Моля помогнете. Купих си чисто нови слушалки. Ползвам ги на телефона после и на компа да поиграя, после пак ги слагам на телефона обаче не става. В смисъл не се чува ништо освен музиката.В смисъл чувам музика но гласове към музиката не. Оште си работят на компа ама на телефона става това което описах горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от слушалките. Или слушаш хаус (там глас няма) или телефона ти прави номера.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... на телефона обаче не става.В смисъл чувам музика но гласове към музиката не.

Чува ли се звук,значи слушалките си работят.Ако не се чуват гласовете(пееенето),то си е от песента или от настройките на еквалайзера на плейъра!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не може да е от песента. Защото преди да ги сложа на компа се чуваше и гласове от музиката а сега не и даже на части бучи. Пример песента "whistling down the road" се чува свирене с уста а сега не се чува .чува се само музиката в багроуаунда и то бучаща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от слушалките. Или слушаш хаус (там глас няма) или телефона ти прави номера.

Не не слушам хаус. Ето ти пример : "whistling down the road " в тази песен се чува свирене с уста а с слушалките се чува само музиката в багроуаунда и то бучаща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не слушам хаус. Ето ти пример : "whistling down the road " в тази песен се чува свирене с уста а с слушалките се чува само музиката в багроуаунда и то бучаща

Върни ги магазина и си вземи други.

10лв

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези струмаха 35 лева и немога ги върна

Щом са дефектни трябва да може да се върнат.

10лв

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оште си работят....

"ш" и "т"? Тук се стараем да пишем грамотно. Ако не знеш къде е буквата "щ" това не е оправдание.

Щом са дефектни трябва да може да се върнат.

10лв

Съмнява ме да са дефектни. Да пробва телефона с други слушалки. Може жака да не контактува добре или нещо в телефона да се е прецакало.

А за цената ние не можем да коментиране след като не знаем модела на слушалките и от къде са купени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът ти по принцип е предназначен да работи с хендсфри, а не със слушалки. Разликата е, че хендсфрито има допълнително и микрофон, и е възможно контактите на жака на слушалките да са разположени различно, от тези на телефона. При мен се случва гореописаният ефект, когато си ползвам хендсфрито от Samsung-а на една стара Nokia. Ако не го пъхам докрай - чува се нормално.

Така че слушалките не са развалени, а просто несъвместими с конкретния модел телефон. Ползвай си ги на компютъра.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жакът е различен и плъгът в телефона е различен, затова се получава така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ш" и "т"? Тук се стараем да пишем грамотно. Ако не знеш къде е буквата "щ" това не е оправдание.

шШШ алооо остави човека да си пише както му е удобно прочети подписа ми и другия път да си знаеш ти си пиши както искаш и той да си пише както иска в свободна държава живеем .

По темата - Не е много хубаво слушалките да се местят ту на телефон ту на комп все пак може да се бъгне жака на слушалката или да се издънят говорителите . Купи си едни за комп и си играй на тях на компа . Миналите ми слушалки така се развалиха нямаше и месец откакто ги купих пуснах ги на таблета и край единия говорител замина и не бяха много евтини .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Попринцип нямам много опит с аудиотехника, но от личен опит знам че импеданса на повечето мобилни устройства е до 32 ома, докато при настолните компютри (особенно с отделни звукови карти(не вградени)) може да надхвърли този импеданс с доста и по-този начин да ти изгори драйвърите. Преди да свързвате каквато и да е аудио техника, първо се гледа дали устройствата който свързвате едно към друго са съвместими. Другата вероятна причина е лошо качество на изработка или дефект. И в 2та случая се носят за рекламация.

Пък и нямаше да е лошо да споделите модела на слушалките / модела на мобилното устройство / звуковата карта към която ги свързвате. Така нямаше да се налага на хората да бъдат екстрасенси и да гадаят къде е причината.

Редактирано от Verbal.Terror (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип нямам много опит с аудиотехника, но от личен опит знам че импеданса на повечето мобилни устройства е до 32 ома, докато при настолните компютри (особенно с отделни звукови карти(не вградени)) може да надхвърли този импеданс с доста и по-този начин да ти изгори драйвърите.

Какви драйвери?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какви драйвери?!

Нямал опит с аудиотехниката ама споделя, че ще ще му "изгорят "драйверите. Да им се чудиш, как могат да си съчиняват всевъзможни глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушалки или стъпало да замине съм съгласен, ама драйвери...
Аз затова го питам за какви драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lol6: Я някой от модераторите да открие рубрика "Бисери от форума". Май доста кандидати ще има за там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

:lol6: Я някой от модераторите да открие рубрика "Бисери от форума". Май доста кандидати ще има за там.

Ама то отдавна си има такава тема и е твърде голяма по обем - около 3 части. Не знаеше ли за нея? Ето:

https://www.kaldata.com/forums/topic/237526-%D0%B1%D0%B8%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%8F-3/page-11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви драйвери?!

blog_d5000-exploded-eng-2.jpg?677

Ето за тия драйвъри говоря.

Нямал опит с аудиотехниката ама споделя, че ще ще му "изгорят "драйверите. Да им се чудиш, как могат да си съчиняват всевъзможни глупости.

Ами нека да свърже 32 омови слушалки със звукова карта която е нагласена да захранва 150 омови такива и да види ефекта. :)

"CAN A MISMATCH DAMAGE ANYTHING? Using the wrong headphones for a given device generally won’t harm anything besides the sound. But some sources are capable of very high output and might damage more sensitive headphones. But this is only an issue if you turn up the volume well past sane levels—which could happen accidentally."

Редактирано от Verbal.Terror (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново пълни глупости. Не знаеш дори какво е съпротивление, каква му е зависимостта с другите работи, а вече даваш мнения във форуми... Спри се малко. Излагаш се все повече и повече.

Много зависи от това какъв е чипът, с който се захранват слушалки. Производителят им е дал "ей-толкова миливата, ей-толкова миливолта пикови на изхода при ей-такъв ток" и е доста вероятно да имат ограничение на тока в изхода. И като му сложиш 32 омови слушалки след определено ниво да клекне. Но това зависи колко mW e крайната мощност на чипа и максималното напрежение на изхода, която е дал производителя. А не от научни фантастики "Може да клати 150 омови, ма глей кво става ако му сложиш 32 омови".

Редактирано от bitch_please (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът ти по принцип е предназначен да работи с хендсфри, а не със слушалки. Разликата е, че хендсфрито има допълнително и микрофон, и е възможно контактите на жака на слушалките да са разположени различно, от тези на телефона. При мен се случва гореописаният ефект, когато си ползвам хендсфрито от Samsung-а на една стара Nokia. Ако не го пъхам докрай - чува се нормално.

Така че слушалките не са развалени, а просто несъвместими с конкретния модел телефон. Ползвай си ги на компютъра.

Еее, отговора е даден вече т.е. визирам цитата.

Какво повече!

Другото са празни приказки, спам и доказване на кой по - най.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нека да свърже 32 омови слушалки със звукова карта която е нагласена да захранва 150 омови такива и да види ефекта. :)

Каня те вкъщи да видиш ефекта, как свирят Pioneer M290 на 150Ohm Asus xonar DG. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каня те вкъщи да видиш ефекта, как свирят Pioneer M290 на 150Ohm Asus xonar DG. 

Ами аз имам абсолютно същата звукова карта която си я ползвам със Superlux hd-660. Вчера реших да си направя експеримент с едни слушалки-тапи, които не ползвам, вързах ги и надух музиката, отначало нямаше проблем, но към края на песента просто спряха. Тествах ги на телефона и пак ги няма. Тапите бяха media-tech 18 омови които бях купил от кауфланд за 10 кинта. Възможно е да са били и дефектни.

ПС: Имам чувството че някой хора посещават този форум само за да се заяждат и да се присмиват на хората, няма да цитирам имена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със тая звукова карта не мисля че ще може да изгориш каквито и да са слушали. И аз имам едни траш слушалки на Нокия утре ще ги надуя на 150 ома.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами аз имам абсолютно същата звукова карта която си я ползвам със Superlux hd-660. Вчера реших да си направя експеримент с едни слушалки-тапи, които не ползвам, вързах ги и надух музиката, отначало нямаше проблем, но към края на песента просто спряха. Тествах ги на телефона и пак ги няма. Тапите бяха media-tech 18 омови които бях купил от кауфланд за 10 кинта. Възможно е да са били и дефектни.

ПС: Имам чувството че някой хора посещават този форум само за да се заяждат и да се присмиват на хората, няма да цитирам имена.

Нищо не пречи да цитираш и имена, за да знаят хората кого да слушат и кого не. То не е обидно. Аз примерно посещавам форума преди всичко от 2004 година  единствено да се "присмивам" на питащите. Думата "драйвер" има съвсем друго значение в компютърната техника. А при аудиотехниката "драйвер" на говорител може да се каже единствено, когато това са тонколони, а не някакви си "тапи" за уши, които бръмчат и ти развалят слуха. Това не е слушане на мизика, а както много пъти съм казавал - чуваш пряка реч. Да не вземеш да ми пишеш сега технически характеристики на "тапи" струващи 30 - 50 лева. Да не говорим за такива, които си посочил с цена 10 лева - половин килограм - кашкавал!Ако беше прочел и коментара на Ryde Boy - щеше да разбереш повече по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.