Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам проблем с влизането в Базар.бг.... интересното е че от телефона си влизам в акаунта и си работя с обявите, а от компютъра не мога. Пробвах и обратното - пуснах интернет от телефона към компютъра чрез мобилната точка за достъп и си работи, а когато пробвам da вляза с телефона през домашния wi-fi пак не става. Явно проблема е в домашното IP.... Цял ден е така , а ми трябва да се отваря този сайт......

изписва ми :

Сървърът на bazar.bg не може да бъде намерен, тъй като търсенето в DNS не бе успешно. DNS е услугата за мрежи, която преобразува името на уебсайт към неговия адрес в интернет. Тази грешка най-често се дължи на липса на връзка с интернет или на неправилно конфигурирана мрежа. Може също да бъде причинена от блокирал DNS сървър или от защитна стена, която спира достъпа на Google Chrome до мрежата.

Пробвах и с други барузъри... все същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Компютърът не получава DNS адреси. Как се свърза компютърът към рутъра? Кабел, Wifi? Възможно е да е заразен и да пренасочва DNS заявките. Отвори Network and Sharing center като щракнеш с десен бутон по компютърчето при часовника. Сега в ляво щракни на Change adapter settings. В новоотворения прозорец щракни с десен бутон по иконката на адаптера, който ползваш. Избери Properties. Щракни на Internet protocol Version 4. Сега щракни на бутона Properties. В долната част на прозорчето маркирай Use the following DNS server addresses: и въведи следните две тройки числа:

212.50.10.50

212.50.10.51

или

208.67.222.222

208.67.220.220

и натисни ОК и пак ОК.

Рестартирай компютъра.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключваш рутера за 1 минута и го включваш пак... а може и в настройките на рутера за втори dns да настроиш 8.8.8.8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви.

Стана със съчетание между двата отговора, които ми дадохте

на първия DNS  208.67.222.222

на втория DNS 8.8.8.8

преди това пробвах другите варианти без резултат , но накрая се получи с последния.

НА КАКВО МИСЛИТЕ СЕ ДЪЛЖЕШЕ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Бих предложил използването на DNS Jumper

http://www.4shared.com/file/xK8uA0ll/dnsjumper.html български интерфейс и BG DNS адреси - изтегляш ini файла и го пускаш в папката на програмата, където ще замести оригиналния ini файл.

Странно - това са DNS сървъри на Спектър нет

212.50.10.50

212.50.10.51

Двойките са:

Open DNS

208.67.222.222

208.67.220.220

Google DNS

8.8.8.8

8.8.4.4

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.