Премини към съдържанието
D101149

Battlefield 3 проблем при инсталиране

Препоръчан отговор

Здравейте! Тръгнах да си инсталирам BF3 и ми дава тази грешка 5MfN6bh.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта оригинална ли е или е пиратска ? Ако е оригинална нагласи Origin да инсталира игрите в друга директория например локален диск D.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На снимката съм снимал Origin и играта е от там.. Играта ми е в D:/Origin Games/Battlefield 3 :) Сега ще пробвам да деинсталирам и инсталирам на ново PunkBuster-a

Направих всичко.. Продъжалва да ми изписва тази грешка, но с тази разлика, също ми пише в Origin-а Installing complete, а всъщност не е...

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя всичко както трябва, тръгвам да инсталирам играта пише Installation Complete и след като пробвам да вляза чрез папката (защото в Origin все още ми пише Install the game, а не play) ми пише 

qEW1sVW.png
Fg2cSgl.png

Ето ли ЛОГ ФАЙЛ:

14:40:31  Install Location: D:\Origin\
14:40:31  Install Locale: en_US
14:40:31  Initialized installation config.
14:40:31  CommandLine: install -locale en_US -installPath D:\Origin Games\Battlefield 3\ -autologging -startmenuIcon=1 -desktopIcon=1 -Opt:InstallPB
14:40:31  OS: Microsoft Windows 7 Ultimate Edition
14:40:31  Data reader initialized.
14:40:31  Data reader config: LOCALE = en_US
14:40:31  Data reader config: INSTALL_LOCATION = D:\Origin\
14:40:31  Data reader config: INSTALL_LOCATION_DOUBLE_BACKSLASH = D:\Origin
14:40:31  Data reader config: CREATE_DESKTOP_ICON = 1
14:40:31  Data reader config: CREATE_STARTMENU_ICON = 1
14:40:31  Data reader config: InstallPB = 1
14:40:31  Data reader config: 32BIT = 0
14:40:31  Data reader config: 64BIT = 1
14:40:31  Processing EAIN file 'D:\ORIGIN~1\BATTLE~1\__INST~1\Touchup.dat'.
14:40:31  Installation registry missing.  Game not yet installed.
14:40:31  (Config)Studio: EA Games
14:40:31  (Config)Game Name: Battlefield 3
14:40:31  (Config)Display Game Name: Battlefield 3™
14:40:31  Start redistributables install phase
14:40:31  Installing DirectX
14:40:31  Launching process:
    Command: D:\ORIGIN~1\BATTLE~1\__INST~1\directx\redist\dxsetup.exe /silent
    Working directory: D:\ORIGIN~1\BATTLE~1\__INST~1\directx\redist\
14:40:51  Process exited with exit code 0.
14:40:51  Successfully installed DirectX runtime.
14:40:51  x86 VC runtime already installed.
14:40:51  Installing PunkBuster
14:40:52  Launching process:
    Command: D:\ORIGIN~1\BATTLE~1\__INST~1\punkbuster\redist\pbsvc.exe --install --install-dlls="D:\Origin" --i-accept-the-pb-eula --no-prompts --no-display
    Working directory: D:\ORIGIN~1\BATTLE~1\__INST~1\punkbuster\redist\
14:41:58  Process exited with exit code 0.
14:41:58  Successfully installed PunkBuster.
14:41:58  End of redistributables install phase
14:41:59  Setting up uninstall data ... 
14:41:59  ERROR: Failed to copy D:\Origin\__Installer\Cleanup.exe to C:\Program Files (x86)\Common Files\EAInstaller\Battlefield 3\Cleanup.exe.
14:41:59  Failed to install cleanup program
14:42:00  Installer finished with exit code: 2
14:42:00  Shutting down data reader.

14:42:00  Stopping install logging

https://www.youtube.com/watch?v=MfjtsVb5I3s това го направих, но не помогна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А що не пробваш инсталацията да се извърши As Administrator, за да имаш достъп за запис до системните директории в Program Files (x86) ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ERROR: Failed to copy D:\Origin\__Installer\Cleanup.exe to C:\Program Files (x86)\Common Files\EAInstaller\Battlefield 3\Cleanup.exe

Ето къде е грешката, пробвай ръчно да копираш този файл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето къде е грешката, пробвай ръчно да копираш този файл

Направих го, но пак не стана

А що не пробваш инсталацията да се извърши As Administrator, за да имаш достъп за запис до системните директории в Program Files (x86) ?

Аз винаги си пускам Origin-а като Администратор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го, но пак не стана

Аз винаги си пускам Origin-а като Администратор :)

Ти може да го пускаш, но едно е да го стартираш от администраторски акаунт (различен от Administrator) и отметка Run As Administrator на процеса...Причината за тозипроблем е достъпа до въпросните директории...Реши си този проблем и инсталацията ще мине гледко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти може да го пускаш, но едно е да го стартираш от администраторски акаунт (различен от Administrator) и отметка Run As Administrator на процеса...Причината за тозипроблем е достъпа до въпросните директории...Реши си този проблем и инсталацията ще мине гледко...

Моят акаунт на Windows се води Administrator 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят акаунт на Windows се води Administrator 

Абе ти по принцип се водиш и собственик на компютъра си, но питай Microsoft какво пише в общите си условия...

Акаунта ти се води в административна група, което е различен от Administrator...

Виж, включих се в темата единствено за да те улесня при проблема. Нямам намерение да дъвча права за достъп и системни полици за такъв дребен проблем. От лога ясно се вижда, че причината е правата за достъп до директориите в C:\Program Files (x86), което е нормално...предвид, че това беше едно от нововъведенията на Microsoft по отношение на достъпа до чувствителни места на операционната система.

Виж как се прави Take Ownership на директория и си решаваш проблема... или просто задай на процеса да се стартира от реален административен акаунт...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти по принцип се водиш и собственик на компютъра си, но питай Microsoft какво пише в общите си условия...

Акаунта ти се води в административна група, което е различен от Administrator...

Виж, включих се в темата единствено за да те улесня при проблема. Нямам намерение да дъвча права за достъп и системни полици за такъв дребен проблем. От лога ясно се вижда, че причината е правата за достъп до директориите в C:\Program Files (x86), което е нормално...предвид, че това беше едно от нововъведенията на Microsoft по отношение на достъпа до чувствителни места на операционната система.

Виж как се прави Take Ownership на директория и си решаваш проблема... или просто задай на процеса да се стартира от реален административен акаунт...

Гледах едно видео и написах това в конзолата net user administrator /active:yes надявам се да ми помогне?!?

Това е при Администратора (като пак вади грешката с PunkBuster-a)
ION = D:\Origin\
19:46:46  Data reader config: INSTALL_LOCATION_DOUBLE_BACKSLASH = D:\Origin
19:46:46  Data reader config: CREATE_DESKTOP_ICON = 1
19:46:46  Data reader config: CREATE_STARTMENU_ICON = 1
19:46:46  Data reader config: InstallPB = 1
19:46:46  Data reader config: 32BIT = 0
19:46:46  Data reader config: 64BIT = 1
19:46:46  Processing EAIN file 'D:\ORIGIN~1\BATTLE~1\__INST~1\Touchup.dat'.
19:46:46  Installation registry missing.  Game not yet installed.
19:46:46  (Config)Studio: EA Games
19:46:46  (Config)Game Name: Battlefield 3
19:46:46  (Config)Display Game Name: Battlefield 3™
19:46:46  Start redistributables install phase
19:46:46  Installing DirectX
19:46:46  Launching process:
19:46:59  Process exited with exit code 0.
19:46:59  Successfully installed DirectX runtime.
19:46:59  x86 VC runtime already installed.
19:47:00  Installing PunkBuster
19:47:00  Launching process:
    Command: D:\ORIGIN~1\BATTLE~1\__INST~1\punkbuster\redist\pbsvc.exe --install --install-dlls="D:\Origin" --i-accept-the-pb-eula --no-prompts --no-display
    Working directory: D:\ORIGIN~1\BATTLE~1\__INST~1\punkbuster\redist\

Аз сигурно ако бях с пиратска версия нямаше да имам проблеми  :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти ръчно премахване на играта изцяло! 

1. Правиш си копие на save data, ако имаш такъв, която се намира в папката мой документи

2. Влизаш в D:\Origin (там където е инсталирана играта) и изтриваш папката Battlefield 3. Изтегленото съдържание т.е. играта не я изтрий.

Внимавай на следващата стъпка да не изтриеш някой регистъри, че може после системата да функционира неправилно.

3. На старт менюто пишеш "regedit"  На горното меню отиваш на File - Export и запаметяваш някъде. Това е за всеки случай.

4. Сега отиваш на HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE и намираш папката EA GAMES, ако си с 64 битова система влез в Wow6432Node след това EA GAMES  и изтриваш папката Battlefield 3.

5. Изтрий папката Battlefield 3 в Electronic Arts, както ESN Launcher и ESN Sonar.

6. Сега отиваш в HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE>(ако си с 64 битова продължаваш към Wow6432NodeMicrosoft > Windows CurrentVersion > Uninstall и изтриваш {76285C16-411A-488A-BCE3-C83CB933D8CF} (Вдясно виж дали се отнася за Battlefield 3)

7. Затваряш регистъра.

8. Влизаш в контролен панел  и влизаш в настройките за папка и слагаш опция "да се показват скритите папки и файлове". Отиваш в Program Files > InstallShield Installation Information и изтриваш  {76285C16-411A-488A-BCE3-C83CB933D8CF}.

9. Край

След изпълнените стъпки, Battlefield 3 ще е напълно премахнат от компютъра ти.

Преди да инсталираш наново играта първо провери дали оригина е изтеглил напълно играта, възможно е да е така и да не се е инсталирало както трябва. Не знам как може да се провери в оригина изтегленото съдържание, не съм много запознат с настройките на оригина, но ти виж там дали има такава опция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти ръчно премахване на играта изцяло! 

1. Правиш си копие на save data, ако имаш такъв, която се намира в папката мой документи

2. Влизаш в D:\Origin (там където е инсталирана играта) и изтриваш папката Battlefield 3. Изтегленото съдържание т.е. играта не я изтрий.

Внимавай на следващата стъпка да не изтриеш някой регистъри, че може после системата да функционира неправилно.

3. На старт менюто пишеш "regedit"  На горното меню отиваш на File - Export и запаметяваш някъде. Това е за всеки случай.

4. Сега отиваш на HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE и намираш папката EA GAMES, ако си с 64 битова система влез в Wow6432Node след това EA GAMES  и изтриваш папката Battlefield 3.

5. Изтрий папката Battlefield 3 в Electronic Arts, както ESN Launcher и ESN Sonar.

6. Сега отиваш в HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE>(ако си с 64 битова продължаваш към Wow6432NodeMicrosoft > Windows CurrentVersion > Uninstall и изтриваш {76285C16-411A-488A-BCE3-C83CB933D8CF} (Вдясно виж дали се отнася за Battlefield 3)

7. Затваряш регистъра.

8. Влизаш в контролен панел  и влизаш в настройките за папка и слагаш опция "да се показват скритите папки и файлове". Отиваш в Program Files > InstallShield Installation Information и изтриваш  {76285C16-411A-488A-BCE3-C83CB933D8CF}.

9. Край

След изпълнените стъпки, Battlefield 3 ще е напълно премахнат от компютъра ти.

Преди да инсталираш наново играта първо провери дали оригина е изтеглил напълно играта, възможно е да е така и да не се е инсталирало както трябва. Не знам как може да се провери в оригина изтегленото съдържание, не съм много запознат с настройките на оригина, но ти виж там дали има такава опция. 

То играта не е инсталирана просто е изтеглена и там са всичките фаилове които трябва да се инсталират..как да обясня..смисъл както в Steam игрите ти идват готови инсталирани без setup и тъй нататък и при оригин е същото :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някви идеи?

16:42:50  Install Location: D:\Origin\
16:42:50  Install Locale: en_US
16:42:50  Initialized installation config.
16:42:50  CommandLine: install -locale en_US -installPath D:\Origin Games\Battlefield 3\ -autologging -startmenuIcon=1 -desktopIcon=1 -Opt:InstallPB
16:42:50  OS: Microsoft Windows 7 Ultimate Edition
16:42:50  Data reader initialized.
16:42:50  Data reader config: LOCALE = en_US
16:42:50  Data reader config: INSTALL_LOCATION = D:\Origin\
16:42:50  Data reader config: INSTALL_LOCATION_DOUBLE_BACKSLASH = D:\Origin
16:42:50  Data reader config: CREATE_DESKTOP_ICON = 1
16:42:50  Data reader config: CREATE_STARTMENU_ICON = 1
16:42:50  Data reader config: InstallPB = 1
16:42:50  Data reader config: 32BIT = 0
16:42:50  Data reader config: 64BIT = 1
16:42:50  Processing EAIN file 'D:\ORIGIN~1\BATTLE~1\__INST~1\Touchup.dat'.
16:42:50  Installation registry missing.  Game not yet installed.
16:42:50  (Config)Studio: EA Games
16:42:50  (Config)Game Name: Battlefield 3
16:42:50  (Config)Display Game Name: Battlefield 3™
16:42:50  Start redistributables install phase
16:42:50  Installing DirectX
16:42:50  Launching process:
16:42:51  Process exited with exit code 0.
16:42:51  Successfully installed DirectX runtime.
16:42:51  x86 VC runtime already installed.
16:42:51  Installing PunkBuster
16:42:51  Launching process:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си в диск С ?

Да, пак не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От лога, единствения проблем, който имаш е :

16:42:50  Installation registry missing.  Game not yet installed.

Това вече е нещо съвсем различно от липсата на достъп за инсталация на библиотеки и приложения. Предполагам, че играта не е свалена изцяло. Изчисти всичко, което е свалено и инсталирано от нея и я свали наново...Виждам, че е често срещан проблем..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти пречи, сложи Windows 8.1 Enterprise 64 битова и виж дали ще ти върви играта. Аз в момента съм с Windows 8.1 Enterprise и нямам никакви ядове с игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поредната грешка tSDSMnU.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде един рестарт, че пак си омазал работата. Отделно - защо по дяволите процеса ти иска да копира файл от Temp директорията, който (по грешката) не съществува там и изглежда сякаш е част от архив? Относно второто съобщение - за да си решиш проблема с използването на сервиза от файла PnkBstrA.exe си отвори task manager-a и просто спри процеса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах си компютъра..Всичко е от вирус svchost.exe... Та сега играта я имам, но ми пише Download има ли възможност след преинсталация пак да не я тегля, защото в Steam-a игрите след преинсталация на Windows пак си бачкат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, изтегленото съдържание се запаметява в DownloadCache, ако си решил да промениш пътя 

b93b66b470f5757e.png

в червеното посочваш пътя, където е изтегленото съдържание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, изтегленото съдържание се запаметява в DownloadCache, ако си решил да промениш пътя 

b93b66b470f5757e.png

в червеното посочваш пътя, където е изтегленото съдържание.

Значи ще се тегли на ново... Ако имам отново проблеми ще си преинсталирам компа изцяло.. всичко C и D.... -_-

Носталгия  :(

RZwysTF.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.