Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, купих си китара за начинаещ която е около 180 лева, обаче ми казаха, че струните когато се скъсат са около 12 лева, метални, на акустична китара. Добре обаче въпроса ми е, например, ако си купя същата акустична китара, само, че от 500 лева, уж хубава и професионална, то струните и на тази професионалната, ако се развалят, пак ли си купувам от 12 лева струни или, защото навсякъде са около 12-15 лева струните, и никъде няма по скъпи, та въпроса ми е, как като уж едната е евтина другата скъпа, и скъпата уж издава по добър звук, то се купуват еднакви струни, малко се оплетох, но, продават ли някъде струни за скъпи китари или всички са еднакви? ако продават скъпи , то не става ли да сложа на евтина китара скъпи струни и да звучи по професионално от към звук... нов съм в това и ми е инт надявам се някой разбира и ми обясни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти струните може да ги опънеш и на една кратуна (предполагам знаеш какво е това), но звукът няма да ти хареса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво ще издава по скъпата китара по хубав звук? И дали се продават скъпи струни или всички са еднакви ? звука ще е от китарата по доброто звучене?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Материалите използвани в направата на една акустична китара са много различни. По-скъпите китари са от солидно дърво, страните и гърба най-често са от палисандрово дърво, явор или махагон. По-евтините китари могат да бъдат със солидна горна част, а страните и задната част от ламинат.

Грифът обикновено е направен от твърдо и плътно дърво, като махагон или абанос. Различните комбинации дърво и неговото качество заедно с дизайна и конструирането водят до различно звучене на китарите. Поради високите цени на качествената дървесина много производители са започнали да експериментират с по-често срещани видове дървесина (кедър например).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек, и скъпа и евтина китара да имам, ще им купувам едни и същи струни, смисъл такъв, мислих, си че както моята е 180, а струните и са около 12, то при китара скъпа от 500 лева например струните и ще са около 100 лева.. не е така ? защото никъде няма такива скъпи струни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,  изясниха ми се доста нещата... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубавият звук е в зависимост от материала, с който е направена китарата. Няма кой знае каква философия :) 

Квито и струни да си купиш за евтината китара направена от клен, липа, и т.н., звукът не е от най-добрите.

Моята е такава. Но и аз съм в началото. :) Ако си купувам ще е по-наттък, когато усетя недостик на звук от моята. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.