Премини към съдържанието
vanci

Това лошо ли е - SSD Samsung 850 Pro 256 GB цифрите Written се увеличават ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, почти при всяко изключване на лаптопа цифрите се увеличават, правих две преиснталации на самата ОС преди да го забележа и май започвам да се притеснявам - ОС Windows 8.1 64 bit OEM официален - патен - диск, от Технополис, антивирус Eset NOD 32 официален лиценз заради интернет на Vivacom, теглен от сайта на Eset, нямам вируси. От ОС е изключено оптимизирането, като направих едно веднага след инсталацията, защото ми пишеше че се налага, RAPID функцията на Megican съм я изключил защото прекалено много Рам ми е заета така. И още трябва ли от ОС да писна оптимизирането, ам и да не мога да пусна друг режим освен Advanced пускам, иска рестарт и след рестарта пак е той. Съжалявам за отнетото време но... Не съм на ти с тези неща. Благодаря за отговорите и съветите които ще дадете.

post-358146-0-86297000-1430948695_thumb.

post-358146-0-52731000-1430948703_thumb.

post-358146-0-48346300-1430948708_thumb.

post-358146-0-29502600-1430948716_thumb.

post-358146-0-66600000-1430949012_thumb.

post-358146-0-43420600-1430949016_thumb.

Редактирано от vanci (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще се увеличават естествено ! Ти си още пеленаче с тоя диск. Споко 5-6 години ще ги избута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще се увеличават естествено ! Ти си още пеленаче с тоя диск. Споко 5-6 години ще ги избута.

Значи да не се притеснявам така ли? Тези цифри са един вид показване за износването? Можеш ли да ми кажеш точно какво означават че не съм много "на ти" с английския? А се увеличават сериозно, от инсталацията на 19 април до сега са доста, тогава бяха 46 - 47 сега са 67...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е кое му е сериозното !

Аз съм от август 2014 с тоя

17393302052_32a90ff9ae_o.jpg

Да износването на диска е ама щом е в зелено няма се плашиш.

п.п. Никога не го изключвам и постоянно имам торен клиент включен на лаптопа.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате възможност да записвате и презаписвате обем от 150TB.  До момента Вие сте използували 0.67TB. За по-големите 2 модела от серията са гарантирани 300TB запис и презапис. Прецакали сте се наполовина спрямо тях. Можете да започнете да гризете ности и да продължите да си играете с преинсталации и за каквото друго използувате диска. Доста нокти, сигурно поне 20кг ще бъдат пропилени и два-три комплекта зъби износени от гризенето на ноктите. ;)

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много и на двамата :)! А само да попитам оптимизацията на диска от ОС да си стои изключено или да си я включа автоматично да го прави? Знам че се прави от софтуера на самия диск но... За всеки случай - пак благодаря :)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много и на двамата :)! А само да попитам оптимизацията на диска от ОС да си стои изключено или да си я включа автоматично да го прави? Знам че се прави от софтуера на самия диск но... За всеки случай - пак благодаря :)!

SSD дискове не се оптимизират от ОС, тоест безсмислено е! Изключи го.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD дискове не се оптимизират от ОС, тоест безсмислено е! Изключи го.

Изключил съм го, значи ще си стои изключено, благодаря за съветите и отговорите! Хубава нощ :)!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключил съм го, значи ще си стои изключено, благодаря за съветите и отговорите! Хубава нощ :)!

Не го изключвай. Windows е разпознал диска като ssd и няма да го дефрагментира (не в общия случай), но ще си го оптимизира (TRIM-ва).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го изключвай. Windows е разпознал диска като ssd и няма да го дефрагментира (не в общия случай), но ще си го оптимизира (TRIM-ва).

Тоест е добре да бъде включено? Ами аз принципно както казах съм нов и благодаря за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.