Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, "изчетох" целия гугъл и сума ти форуми, но нищо съществено.

Лаптопа ми е Asus K50AB и прегрява, но досега не се е изключвал поради това, може би защото има охладителна подложка и до някаква степен помага...

С включена Мозила температурите са около 60 градуса, пусна ли няколко таба и някоя браузър игра примерно, скачат на 70+, а преди малко направих тест от AIDA, качи на 84 градуса. Не знам доколко са реални тия градуси, като си сложиш ръката пред радиатора наистина е топъл въздуха. Имам в нас малък термометър с дисплей, а от другата страна желязо, което измерва температурата (и е доста точен), поставям го там от където излиза въздуха - максимум до 60 градуса стига. То е разбираемо, че навътре температурите ще са по-високи, но пък да има 20 градуса разлика - не вярвам?!

Друг проблем е, че вентилатора включва на по-голяма скорост на около 80 градуса, няма ли как да го направя да включва на 70?

Чистен е скоро, както и вентилаторчето и "радиатора" от където минава въздуха, също така му е сменяна термо пастата...

От прочетеното разбрах, че AMD-тата попринцип са си "печки", но не знам дали е нормално до такава степен.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почиствал си го, имаш подложка - няма какво друго да направиш. Със затоплянето на времето скача и работната температура - наблюдавай температурите, ако започнат да надвишават 90 го оставяй да почива известно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

70-80C са много за лаптоп, при използване само на browser. Или имаш вирус който товари лаптопа или не е добре сложена пастата/не е добре монтиран охладителя обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси лаптопа на сервиз. Вероятно е повреден самия охладител. Предполагам, че се е пробил и газът вътре е изтекъл. Това лъже цялата система. Температурите са много високи за лаптоп, а още не е дошло лятото. За температури 80-90 градуса няма да говоря защото е смешно. Машина с такива температури просто умира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Относно пастата - сложих долу-горе толкова колкото имаше като премахвах старата.
Вариант е и датчиците нещо да лъжат, според мен, защото няма как тъкмо да включа лаптопа и за 30 сек. да ми вдигне 60 градуса при включен браузър и няколко таба, нереално ми се струва.

И долу-горе какви пари е ремонта на тази тръба (т.е. подмяната й)?

Послепис: Ще се види ли евентуална пукнатина в медната тръбичка, ако разглобя лаптопа и погледна, т.е. видима ли е? Та, ако не е от това да не я бутам да влоша нещата.

А въпроса от горе остава - мога ли по някакъв начин да настроя вентилатора да включва на по-висока скорост при покачване на температурата над 70 градуса?

Редактирано от Sc0user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно пастата - сложих долу-горе толкова колкото имаше като премахвах старата.

Вариант е и датчиците нещо да лъжат, според мен, защото няма как тъкмо да включа лаптопа и за 30 сек. да ми вдигне 60 градуса при включен браузър и няколко таба, нереално ми се струва.

И долу-горе какви пари е ремонта на тази тръба (т.е. подмяната й)?

Послепис: Ще се види ли евентуална пукнатина в медната тръбичка, ако разглобя лаптопа и погледна, т.е. видима ли е? Та, ако не е от това да не я бутам да влоша нещата.

А въпроса от горе остава - мога ли по някакъв начин да настроя вентилатора да включва на по-висока скорост при покачване на температурата над 70 градуса?

Точно този проблем се получава при повреден охладител. Включваш лаптоп и температурите стигат критични стойности. Има дори опасност лаптопа да не може да се изключи и да прегрее. Така наречената "тръба" не се поправя. Самия охладител се сменя с нов за съответния модел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще прикача снимки от 5 минути, евентуално за по-голяма яснота:

8099264d.jpg

Тук разликата не е никак малка, цели 30 градуса, а и дори вътре в лаптопа да е по-висока температурата, то едва ли разликата ще е 30 градуса...

Ето и какво представлява отзад:

8099265m.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато няма газ и охладителя е пробит вентилатора може и да върти, но системата не може да се охлади. Занесете лаптопа на сервиз, за да се провери какво му има в противен случай ще изгори нещо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И горе попитах - ако го отворя и проверя за пукнатини, ще се видят ли?

И за цената?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И горе попитах - ако го отворя и проверя за пукнатини, ще се видят ли?

И за цената?

Не е задължително да има пукнатини. Ако се окаже, че проблема е в охладителя ( защото аз само го предполагам), ще се смени с нов или такъв втора употреба. Каква е цената не мога да ти кажа. Има някой модели при които може да се намери само охладител, други вървят в комплект с вентилатора. Зависи и колко пари ще ти вземат за подмяната. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз никъде в интернет не намирам такъв охладител, дори и с вентилатор, намирам само вентилатор, но в случая не ми върши работа. Въпроса е, че съм в малък град и не се знае сервизите дали ще разполагат с подобен на моя охладител. Утре предполагам ще го занеса да видим каква е работата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Занесете лаптопа в сервиз, за да се види каква е причината за прегряване.

2.В зависимост от проблема ще се види колко ще струва ремонта.

Иначе ако проблема е в охладителя цената не е никак добра. Може да търсиш в този сайт. В сервиза също могат да имат подобна част или да имат контакти с фирма, която ги внася или има на склад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената е дооооста ... къхъм...

Навява ме на мисълта, че от друго не може да е, както горе е казал съфорумник, тъй като съм сменил паста и лаптопа е чист. Четох, че принципно AMD Athlon-ите 64 греели повече от обикновено... В момента съм на 1 таб и температурата е 60 градуса.

Все пак има ли вероятност да е от датчика за температура? 80-85 градуса топъл въздух не е ли нормално да пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената е дооооста ... къхъм...

Навява ме на мисълта, че от друго не може да е, както горе е казал съфорумник, тъй като съм сменил паста и лаптопа е чист. Четох, че принципно AMD Athlon-ите 64 греели повече от обикновено... В момента съм на 1 таб и температурата е 60 градуса.

Все пак има ли вероятност да е от датчика за температура? 80-85 градуса топъл въздух не е ли нормално да пари?

Ако охладителя е повреден няма как да излезе топлия въздух през отвора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включих го на отворен капак, но тръбата която охлажда направо не се бута, сгорещена е на макс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сервиз бе баце.. ходи поне да ти кажат какъв е проблема и после мисли дали ще плащаш или ще го оставиш на прооизвола..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, че няма да стане с гадаене.

Благодаря на всички!

По възможност да не се заключва темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включих го на отворен капак, но тръбата която охлажда направо не се бута, сгорещена е на макс.

Просто занеси тази машина на сервиз, защото ще я повредиш. Проблема е хардуерен и ти няма как да го тестваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaто за начало ми показаха в сервиза пак Асус-че, подобно на моето и ми казаха, че принципно са доста "тежки" и доста голяма част от тях имат проблем точно с охлаждането

В последствие, когато стана дума за "тръбата" ми отговориха, че е куха, без газ или течност вътре.

Вариант е също, че предишния собственик като го е чистил може да е нанесъл доста паста и аз като не знам - наклепах колкото него. Довечера ще изчистя всичко и ще нанеса тънък слой в/у процесора.

Изчистих и хубаво вентилатора, огледах "тръбата", не се виждат никакви пукнатини.

Благодаря и на belivakov за линковете, ако не друго поне единия е от България и ще ми излезе доста по-евтино, ако се окаже, че е от това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за дабъл поста, та да попитам.

Възможно ли е проблема да е в процесора? Той да е причината за тази температура?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от процесора. Пак ще кажа лаптоп->сервиз->диагностика на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма мъка с тоя лаптоп. Утре го нося на друг сервиз. Дано е по-компетентен от днешния. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма мъка с тоя лаптоп. Утре го нося на друг сервиз. Дано е по-компетентен от днешния. :)

Че днес в кой сервиз си го носил и какво ти казаха като проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си видял. Цъкни на първата страница и прочети последния пост. И общо взето нищо съществено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.