Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

като пусна компютъра ми стига до там кадето влизаш в биоса и не иска по напред стига най много до това да инсталираш уиндолс каде може да е проблема пробвах с друг хард дава ми същатата грешка, не сам объркал кабелите или нещо такова някой да помага а като го буутна за инсталация ми пише че няма хард по напред не стига харда е тестван и работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ако не е гаранционен, пробвай с нулиране на BIOS, въпреки, че прилична на проблем с дъното. Изключи компютъра, извади батерията на CMOS за 5 минути и я върни. Стартирай компютъра.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ако в BIOS-a виждаш харда, пък само инсталацията на Windows не го вижда, тогава инсталационния диск няма driver за контролер-а(SATA - предполагам).

Решението да си създадеш инсталационен диск с интегриран driver за твоя SATA котролер.

Поздрави и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със SATA драйвера беше преди доста време, при по-старите дъна. Не ми се вярва в това да е причината. Автора да пробва със замяна на SATA кабела, или да бучне диска на друг SATA порт. Ако BIOS разпознава диска, то тогава всичко с него е в нормите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може харда да е изгорял :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново приятели , зарежда диска с уиндолс просто стигаа до инсталацията там кадето трябва да разделиш партишаните и ми излиза че няма хард диск и ми излиза някаква грешка от рода на синя екран само че в черно а харда е тестван и си работи пробвах с сата кабелите не е от това просто на 2та харда ми дава една и съща грешка все едно няма хард диск.Ще пробвам както каза Беливаков други идей не ми хрумват и на мене а междудругото свети една лампа на дъното не знам дали е за  дънната платка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново приятели , зарежда диска с уиндолс просто стигаа до инсталацията там кадето трябва да разделиш партишаните и ми излиза че няма хард диск и ми излиза някаква грешка от рода на синя екран само че в черно а харда е тестван и си работи пробвах с сата кабелите не е от това просто на 2та харда ми дава една и съща грешка все едно няма хард диск.Ще пробвам както каза Беливаков други идей не ми хрумват и на мене а междудругото свети една лампа на дъното не знам дали е за  дънната платка

Щом свети лампа на дъното, едва ли ще е за монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в биос вижда ли се самия хард диск като устройство? Как разбрахте, че хард диска работи? Къде и как е тестван? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво е това МБР как да го поправия пробвах с махане на батерията нищо не стана.Емокостов да не го отчита в биоса дори като го боотна не го отчита пробвах 2 харда нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво е това МБР как да го поправия пробвах с махане на батерията нищо не стана.Емокостов да не го отчита в биоса дори като го боотна не го отчита пробвах 2 харда нищо

Щом биос не отчита хард дисковете като устройства просто спри да правиш каквито и да било опити за инсталация или преинсталалция.

Та като за начало да попитам откъде е сигурно, че двата хард диска са здрави и работят? Как са тествани?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да питам, като ги свържеш към дъното, чуваш ли как се въртят или някакво бучене? Специално моят, като се включва се чува как зарежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са моделите на дисковете модел на дъното по горе някой ти бе писал за SATA и RAID контролери

Напиши моделите и ще ти помогнат.

Не ми се пишеше запетаите в изречението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.