Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Днес по случайност си продадох видео картата GTX 750 и сега ми изпадна една R9 280x на гигабайт на изгодна цена и се чудя дали да я взимам. Процесора ми е Athlon x4 760k и знам, че ще спъва картата, но ще може ли да се играе със стабилни кадри или ще дропва от слабия процесор. По принцип за монитор ползвам 720п телевизор и резолюцията ще е 1366х768, но държа да играя на хай и ултра детайли. Има ли смисъл или да взимам пак 2 ра ръка някоя по слаба карта като 270 или 260 при положение,че цената им е почти същата като на 280х ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом играеш на тази резолюция, няма какво да се чудиш. Взимай, стига да ти е достатъчно захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така по случайност си си продал видеокартата? Не си видял какво продаваш ли?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Захранването ми е evga 500w 40a на 12в линия и мисля, че ще е достатъчно. Продадох я по случайност, защото снощи в бурята един познат каза, че му изгоряли дъното и видео картата с токов удар по лан мрежата, предложи ми да вземе моята карта и му я дадох. Това е случайност и по принцип не бях мислил да я сменям. Сега се оглеждам за карта до 200 лв. и мисля да взема 280х и ще клокна процесора, пък по-нататък ако я спъва много, ще го сменя. Само да ми да ми дадете някакво мнение за Gigabyte R9 280X 3 GB GDDR5 Windforce. Добри ли са като модел или да търся друг ?

Редактирано от headoff___ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма оставаща гаранция към наша фирма не се занимавай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния гигабайт има гаранция до началото на 2017 към бг фирма. Единствено се двоумя между моделите на гигабайт, сапфир и асус. Кой е за предпочитане, понеже в олх е пълно и от трите с остатъчна гаранция за по 200-250 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toxic ако кутията събира 305 мм.

пс. Гледай картата да е със задна планка. Не мисля че Windforce има.

Най-добре е ако може лично да я видиш и тестваш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията е cm k280 и по спецификация дават, че побира до 315 мм. А гигабайта по-лоши и проблемни ли са като цяло, че тази, която ми изпадна имам възможност да я тествам на място. Иначе токсици трябва по куриер да ги поръчвам и малко трудно става тестването. Другия вариянт, който мога да го пробвам е Saphire Dual-X. А какво предсталява тази задна планка? Гледах няколко ревюта и никъде не видях такава.

Редактирано от headoff___ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка карта без задна планка е по-лоша от такава със. А в случая говорим за модел с високо TDP та не е някаква глезотия.

Гледай за това а не каква картинка/лепенка има на картата. Дори бройката вентилатори не са толкова важни въпреки че имат значение.

Toxic се намират за 250 лв. гаранционни и би трябвало да имат та са добър избор. Но най-добре да се види и тогава да се купува.

За други си търси инфо в нета. Напиши модела в Google и чети ревютата.

http://images.anandtech.com/doci/7406/ToxicBack.jpg

http://content.hwigroup.net/images/products_xl/200142/2/gigabyte-radeon-r9-280x-windforce-oc-3gb.jpg

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз ревютата ги гледам по-принцип, но не се интересувам постоянно от тенденциите в техниката и за това реших да се допитам до по запознатите във форума. Благодаря ви за информацията. И последно за тази планка на 2-рата снимка в дясната част ли става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз ревютата ги гледам по-принцип, но не се интересувам постоянно от тенденциите в техниката и за това реших да се допитам до по запознатите във форума. Благодаря ви за информацията. И последно за тази планка на 2-рата снимка в дясната част ли става въпрос?

Не.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да аз ревютата ги гледам по-принцип, но не се интересувам постоянно от тенденциите в техниката и за това реших да се допитам до по запознатите във форума. Благодаря ви за информацията. И последно за тази планка на 2-рата снимка в дясната част ли става въпрос

Човека ти е показал снимки на карти с задна планка и без такава. На първата снимка е Токсик карта, която отзад има планка, това сивото с надпис SAPPHIRE , и която закрива гърба на картата и виждаш само чиповете от задната страна, а на втората снимка е карта без задна планка и там се вижда гърба на платката. Аз имах Токсик карта и мога да ти кажа че беше хладна и тиха карта, освен това е фабрично клокната. Ако си намериш такава е най добрия вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип 280Х имат проблем с видео паметта, в интернет е пълно с видеа и теми за артефакти и разтеглени текстури. На Токсик ако чиповете отзад не се охлаждат си заминават, поне така четох в tomshardware.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 280х Toxic и мога да потвърдя, че имам големи ядове с нея. На късмет е дали ще ти работи като хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От личен опит мога да кажа да избягваш MSI R9 280 Gaming.Тествах една такава гаранционно заменена,и се оказа доста гореща(80-82 градуса при игра)и шумна ката сешоар.В момента съм с тази,която е със задна планка и съм доволен.

Редактирано от shamoto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко офф-топик: Коя е най-надеждната 280Х(най-малка вероятност за поява на артефакти)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Изпадна ми чисто нова запечатана R9 270x Turbo Duo на Powercolor с 2 години гаранция за 200 лв. и се реших да я взема. Иначе за малко отгоре се намират 280/280х заменени копачи, но максимум с по 2-3 месеца остатъчна гаранция и не ми се рискува. Така или иначе дори да бях взел по-бърза карта процесора ще я килва, така, че на този етап 270х ще ми е напълно достатъчна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти е честита и безпроблемна,пък дано до година на 4970К  R9 380X да сложиш :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси. Дано а и аз също на всеки го пожелавам. За сега при лек гейминг чат пат на средна резолюция, това ми е напълно достатъчно. Като я пробвам няколко дни как се държи ще споделя впечатление. Поздрави на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.