Премини към съдържанието
julienalexandrov

заобикаляне - елиминиране на admin pas

Препоръчан отговор

Лаптоп Acer V5-471

i3-   1.5GHz

Windows мисля че е 8.1    64bits
Историята е следната:
Притежателката е създала акаунт преди две години когато е закупила лаптопа. И сега когато реши да инсталира ( промени ) нещо по компютъра И иска парола. Само че паролата вече спряла да действа, т.е. в началото е дейставала а сега не. Тя казва че не е правила промени по акаута, даже не знае как да го направи.
Пробвам да създам паралелен акаунт, паролата ме спира, искам да инсталирам ъпдейти или да проверя състоянието на харда ..пак ме спира паролата на админа.

Не ме допуска до SAFE MODE

В БИОСА не мога да вляза, поради не знам каква причина. Опитвам Dell, F1, 2, 8,....няма И няма.
Въпросът ми е:

как даго заобиколя или изтрия този admin акаунт.
Преинсталацита я пазя за краен случай, че има инсталиран офис пакет , kashperski antivirus  etc.....а не uм знам активационния ключ И не искам да гu губя.

Почти съм го купил лаптопа от притежателката му.

Благодаря .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начин има, но няма как да докажеш, че намеренията са ти точно тези. Паролата не е спряла да действа, просто затова е направена. Да не се правят промени.

Биос няма нищо общо с тази парола.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

For Windows 8 units, a Microsoft account can be reset by using another computer and visiting http://windows.microsoft.com/en-us/windows/what-do-forget-windows-password#1TC=windows-8

Вероятно ще ти иска някакви легални данни. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп Acer V5-471

i3-   1.5GHz

Windows мисля че е 8.1    64bits

Историята е следната:

Притежателката е създала акаунт преди две години когато е закупила лаптопа. И сега когато реши да инсталира ( промени ) нещо по компютъра И иска парола. Само че паролата вече спряла да действа, т.е. в началото е дейставала а сега не. Тя казва че не е правила промени по акаута, даже не знае как да го направи.

Пробвам да създам паралелен акаунт, паролата ме спира, искам да инсталирам ъпдейти или да проверя състоянието на харда ..пак ме спира паролата на админа.

Не ме допуска до SAFE MODE

В БИОСА не мога да вляза, поради не знам каква причина. Опитвам Dell, F1, 2, 8,....няма И няма.

Въпросът ми е:

как даго заобиколя или изтрия този admin акаунт.

Преинсталацита я пазя за краен случай, че има инсталиран офис пакет , kashperski antivirus  etc.....а не uм знам активационния ключ И не искам да гu губя.

Благодаря .

Ако софтуера е легален, то във документите на лаптопа (ако са инсталирани и са легални още с купуването на лаптоп) да пише и активационни ключове. Но аз се съмнявам, дали изобщо windows-а е легален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За BIOS - F2

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря .

Ако не могат да ти дадат ключовете и лицензиите, тогава намаляй цената и преинсталирай на чисто. Иначе има програми, които показват ключовете на някой основни програми, не на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не могат да ти дадат ключовете и лицензиите, тогава намаляй цената и преинсталирай на чисто. Иначе има програми, които показват ключовете на някой основни програми, не на всички.

Аз казах, че много се съмнявам изобщо да са легални. Но иначе предложението ти е добро.

П.П. Авторе, лаптоп на 2 години означава батерия на 2 години и се сещай колко ще държи ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е работата че и тя не се сеща коя е паролата...... ван1593, 40404, 1893 и т.н.

Знам че има програми. Инсталирвам и когато кликна на run  и ...дотук.

Иска ми админ парола и не мога да продължа.

Успях да измъкнa ацтивационния ключ на Уина със един vbs скрипт от www..majorgeeks.и нещо си

Цената...... колко да я намяля...дадох и 70$.

Аз казах, че много се съмнявам изобщо да са легални. Но иначе предложението ти е добро.

П.П. Авторе, лаптоп на 2 години означава батерия на 2 години и се сещай колко ще държи ...

Уина е легален бе човек. Става въпрос за интелигентна преподавателка във висше учебно заведение.

Успях да измъкнa ацтивационния ключ на Уина със един vbs скрипт от www..majorgeeks.

Искаше ми се да измъкнa и на другите програми ама май....

Батерията държи спокойно за 1 филм от тубата и една цигaра

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е работата че и тя не се сеща коя е паролата...... ван1593, 40404, 1893 и т.н.

Знам че има програми. Инсталирвам и когато кликна на run  и ...дотук.

Иска ми админ парола и не мога да продължа.

Успях да измъкнa ацтивационния ключ на Уина със един vbs скрипт от www..majorgeeks.и нещо си

Цената...... колко да я намяля...дадох и 70$.

Уина е легален бе човек. Става въпрос за интелигентна преподавателка във висше учебно заведение.

Успях да измъкнa ацтивационния ключ на Уина със един vbs скрипт от www..majorgeeks.

Искаше ми се да измъкнa и на другите програми ама май....

Батерията държи спокойно за 1 филм от тубата и една цигaра

То тоя лаптоп документи няма ли ?! Там пише всички активационни кодове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тоя лаптоп документи няма ли ?! Там пише всички активационни кодове.

Я опитай пак....

И Ники, моля те да спреш да спамиш под всяка тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS не можеш да влезеш заради глупавия хибрид буут. Направи къмплийт шътдаун и ще влезеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво го пазиш това лайно 8, слагай 7...

ако все пак искаш да се занимаваш https://www.raymond.cc/blog/easiest-way-to-recover-xp-and-vista-product-key-from-dead-or-unbootable-windows/

първата програмка може да извади и лицензния ключ на 8-цата, а може и да ресетне паролата на акаунта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS не можеш да влезеш заради глупавия хибрид буут. Направи къмплийт шътдаун и ще влезеш.

И на мен ми мина това през ума и вместо това което предлагаш, просто като го изключа му махах батерията, ама ме спира със парола на входа.

Като гледам даже ми ги е написало какво да напиша.

a17os2.jpg

Уж гледам внимателно да не объркам символите, обаче постоянно ми дава грешно въведена парола и накрая блокирва

23r8ff6.jpg

колега това е за уин 7, но като гледам пак с влизане през биоса става въпрос. А и в биоса не ме допуска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да махаш батерията, къмплийт шътдаун се прави елементарно. Това долу е тайният въпрос или подсказка, а не самата парола.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво го пазиш това лайно 8, слагай 7...

ако все пак искаш да се занимаваш https://www.raymond.cc/blog/easiest-way-to-recover-xp-and-vista-product-key-from-dead-or-unbootable-windows/

първата програмка може да извади и лицензния ключ на 8-цата, а може и да ресетне паролата на акаунта...

1. Ами пазя го заради лицензирания офис пакет, понеже нямам активационен ключ за МS Оfficе, иначе досега да съм го изтрил сто пъти. Ако успея да се докопам до ключа на офиса и я изтривам веднага

2. Не мога да инсталирам никакава програма, понеже ме спира админ акаунта

за да я ресетна, през конзолата ( за net user )като админ не мога да вляза защото не съм сe логнал като админ а като гост

3. Аз активационния ключ за Win 8 вече съм го изкарал със помощта на един vbs скрипт от майоргеекс

P.S. Успях да вяза в boot menu-то сега ще опитам със някоя от горепредложените ми програми ( iSunshare, hirens....).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://sourceforge.net/projects/ekeyfinder/

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да махаш батерията, къмплийт шътдаун се прави елементарно. Това долу е тайният въпрос или подсказка, а не самата парола.

добре според теб какаво да напиша в пpозорчето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем, няма как да знаеш какво да напишеш, защото не знаеш паролата...

Цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сега последно заради пакетите ли не искаш да го преинсталираш не те разбрах ако е така мога да ти дам оригинален уин 7/8 със ключът също и пакетите 2011 с и 2013 мисля че имаше пак със ключ 

Редактирано от tonislavBg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ей най накрая ...този път не ми иска админ парола за да стартирам програмата.

само че не виждам никакъв активационен ключ...това значи че офис пакета е нелегален или..?

5wj80i.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно нелегален той 2007 мисля че беше безплатен но не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сега последно заради пакетите ли не искаш да го преинсталираш не те разбрах ако е така мога да ти дам оригинален уин 7/8 със ключът също и пакетите 2011 с и 2013 мисля че имаше пак със ключ 

Ами главно заради офис пакета.

както писах нямам никакво копие на  MS Office или активационен ключ, а искам да си ги запазя заради училищните проекти на сина ми.

Ако имаш някой излишен пакет със ключ, можеш да пуснеш нещо на лични, за да не влизаме във разрез със правилата на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно нелегален той 2007 мисля че беше безплатен но не съм сигурен.

Безплатен обяд при MS няма :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко обновление в развитието.

Понеже ми писна вече от тоя Win 8 , admin pass, викам си няма как седмицата е на реда.

Обаче не бутва нито от диск нито флашка.

2lmrsy8.jpg

Ядосах се извадих му диска ( и то без да го разглобявам напълно. Оказа се че може да се извади изпод долния капак ),

auhx0y.jpg

закачих го на другия лаптоп и изтрих всичко.Върнах го обратно, обахе сега въобще не дава никакви признаци на живот, нито биип, нито биос , нищо. Да няма още някое SSD вътре със booт manager ?

или биоса да е настроен да бутва само със тоя GPT format

даже му махнах диска , да видя дали нещо не е от него ама пак нищо

уф  мога да дишам спокойно вече , нищо му няма, в бързината съм забравил да сложа рама.
обаче пак ме спира тая парола на биоса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.