Премини към съдържанието
pencil

как да спра приложения, които ядат памет?

Препоръчан отговор

Здравейте,

От скоро съм горд собственик на HTC Wildfire. Това е първият ми смартфон и не знам доста неща за тези машинки.

След като инсталирах няколко приложения ми показа, че паметта е малко. Когато отида да видя работещите приложения в паметта, виждам много такива, като HTC Weather, или Gmail, които никога не ползвам и само ми заемат паметта. Но за тях мяма опция за деинсталиране.

Въпросът ми е, как да ги спра и предотвратя тяхното повторно пускане при следващото пускане на телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивате до мениджъра на приложенията, избирате приложение което искате да спрете, и давате принудително спиране. Също така имате и опция из настройките за цялостно почистване на паметта като затворите ненужните приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивате до мениджъра на приложенията, избирате приложение което искате да спрете, и давате принудително спиране. Също така имате и опция из настройките за цялостно почистване на паметта като затворите ненужните приложения.

аз това и правя, спирам го принудително. Но после като рестартирам телефона, те отново се пускат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нормално, ако не искате да се стартира повече дадено приложение - трябва да го деинсталирате...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нормално, ако не искате да се стартира повече дадено приложение - трябва да го деинсталирате...

Няма опция за деинстал на тези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са системни процеси, няма как да има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са системни процеси, няма как да има...

точно това е, че не са процеси. Например gmail или HTC Weather

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се роотне телефона,за да може да ги делнеш,но ако е в гаранция,до колкото знам при роот в гаранция,тя са губи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно това е, че не са процеси. Например gmail или HTC Weather

Това са приложения от производителя на апарата. По принцип някои се премахват лесно, а някои не изцяло. Ако не ви пречат, не ги деинсталирайте, а почистете други излишни приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HTC Wildfire е модел от 2010г. Хардуерът му бил върха, но за онези години. Сега не става за почти нищо. Старият ми телефон беше точно такъв. Изключително слаб хардуер и много малко памет. Сегашните приложения са доста тежки и е немислимо дори да се опитваш да ги подкараш на него. Добро телефонче е, но с този процесор и само 200мб за приложениия и около 370мб рам....

По-добре си потърси по-модерен смартфон ако искаш да използваш приложенията които си харесал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези програми се актуализирват и заемат много от паметта на телефона . Карта с памет нямате ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HTC Wildfire е модел от 2010г. Хардуерът му бил върха, но за онези години. Сега не става за почти нищо. Старият ми телефон беше точно такъв. Изключително слаб хардуер и много малко памет. Сегашните приложения са доста тежки и е немислимо дори да се опитваш да ги подкараш на него. Добро телефонче е, но с този процесор и само 200мб за приложениия и около 370мб рам....

По-добре си потърси по-модерен смартфон ако искаш да използваш приложенията които си харесал.

Добре, а това ще свърши ли работа: http://www.gsmarena.com/htc_one_mini-5505.php ?

Редактирано от pencil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре, а това ще свърши ли работа: http://www.gsmarena.com/htc_one_mini-5505.php ?

Нищо няма да свърши работа освен рутване на телефона. Колегата от Бургас Ви е посочил за този модел от 2010 година най-слабите му страни. И аз имах такъв до 2013. Пуснах го на земята и скочих върху него със все сила. Спря да работи и си купих нов!

Този от линка въобще не ви го препоръчвам. Слаб телефон, но е важно и с какви пари разполагате за нов такъв и за какво ще се ползва, освен за разговори.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както са  казали колегите без рут нищо няма да направиш.Имал съм същия ,просто го рутнах ,ползвах една от познатите програми за деинсталиране на системни приложения ,направих и  ето това упражнение и тела се промени корено  и смело мога да кажа ,че работеше много добре .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както са  казали колегите без рут нищо няма да направиш.Имал съм същия ,просто го рутнах ,ползвах една от познатите програми за деинсталиране на системни приложения ,направих и  ето това упражнение и тела се промени корено  и смело мога да кажа ,че работеше много добре

моя вече е root-нат, така че действам нататък. Коя е тази от познатите програми, защото аз не познавам никоя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.