Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам нормални ли са температурите на процесора и видеокартата ми, а те са Intel Core i5 4460 с боксов охладител и Power Color R9 270 2gb.

При двучасова игра на ГТА 5 процесора се върти около 60-65 градуса, а видео картата и тя е там някъде в порядъка на 60-67 градуса според данните от Speccy.Процесора в iddle без натоварвания с отворен гугъл хром е точно 37 градуса.Кутията ми е http://nikem-bg.net/computer-components/SHENHA--ATX-TOWER-SH-999 , като е с два вентилатора по 120 мм отпред и отзад.Искам да попитам има ли нужда от охладител на процесора или май е по добре нова кутия, защото когато купувах тази избързах а и бюджета беше ограничен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормални са температурите. Ако процесора е с боксовия охладител, може да го замените с друг за по-добро охлаждане. Кутията може и тя да се смени, но според мен е достатъчен въздушния поток вътре с тези два 120мм охладителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, както каза колегата градугите са нормални впредвид толкова тежка игра. Моят съвет е да спреш излишните програми, когато играеш, също да намалиш графиката на играта. Ако PC-то е на пода, не е лошо да го почистиш. Това е, което мога да се сетя. Дано съм помогнал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, както каза колегата градугите са нормални впредвид толкова тежка игра. Моят съвет е да спреш излишните програми, когато играеш, също да намалиш графиката на играта. Ако PC-то е на пода, не е лошо да го почистиш. Това е, което мога да се сетя. Дано съм помогнал :)

Благодаря за отговорите компютъра наистина е на пода , но мен ме притесняваха да не са високи.Ще му направя почистване и евентуално термо пастата може да сменя.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото е толкова... Процесора съм учуден от него... Моя 100 ватов процесор държи 62-63-65 с бокса... Вярно, че аз съм с 3х140мм перки, но все пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що питаш като знаеш отговора ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите компютъра наистина е на пода , но мен ме притесняваха да не са високи.Ще му направя почистване и евентуално термо пастата може да сменя.

Термопастата недей да пипаш. Тя толкоз бързо не се съсипва, но е хубаво да му направиш едно продухване и почистване от прах и мръсотия. Температурите са нормални, но може да си сложиш и допълнителен вентилатор в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.