Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, наскоро си купих таблет -http://www.gsmarena.com/prestigio_multipad_4_quantum_7_85-5654.php. После го смених с asus memo pad 7 (този, който е с 4 ядрения интелски процесор), тьй като на prestigio-то wi-fi му беше зле и имаше забивания при скролване и при анимациите на някои приложения. А за memo pad-a бях, чел само хубави неща. Да, ама забива супер много. Сложил сьм му всички ьпдейти. Когато играя plants vs zombies 2 примерно се усеща забавяне на анимациите(това го няма на zte v967 примерно), дори когато сьм на основния екран и слайпвам кьм страничните доста пьти има доста лаг и доста подобни неща(почти навсякьде лаги поне от време на време). На какво може да се дьлжи това ? Даже home бутона като натисна и бави доста докато ми покаже иконките. Гледах да не е в power saver режим или нещо такова, ама не е. Като цяло prestigio-то се представяше много по-добре(освен wi-fi и скролването). Не знам точно дали асуса е по-добре откьм cpu и gpu, ама очаквах, че няма да има проблеми с гореспоменатата игра примерни или с някакви елементарни неща. Асуса и загрява доста, докато при prestigio-то нямаше никакво усещане(вьншно за затопляне). Ще се радвам, ако споделите от какво може да е това, че аз за сега се сещам само за хардуерен проблем. Благодаря предварително.

Редактирано от rusrusrus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в теб. Никой не е виновен че ти не знаеш как да използваш Android. Колко приложения имаш инсталирани ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше посочил и точната марка на Asus-a може и да ти посочим от къде ти идва проблема...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, те новите технологий не са направени за индианци.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недостатъчно памет , забрани всички актуализации защото ти заемат много място и това води до забиване , също така като има малко батерия пак забива при мене се случва доста често на смартфона . Или може да е от самия процесор .

Ми, те новите технологий не са направени за индианци.

Ми аз по голям индианец от тебе не съм виждал защо не си запазиш коментара за себе си и спри да се правиш на интересен в форума ок ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но съм сигурен, че ти поне можеш да кажеш точният модел на таблета за разлика от автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора със сигурност не е проблемен. Личи си че автора не може да работи със Android. Бас ловя че е инсталирал доста приложения, антивирусни програми и тем подобни, а и нищо чудно да няма и памет.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще предложа на автора, да направи едни фабрични настройки и да инсталира единствено каквото му е нужно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресваш си таблетчето и си го ползваш като таблетче.Не като Play Station.Не инсталираш Clean Master и подобни глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пьрво - извинявам се за това, че не сьм споменал точния модел на таблета. Таблетьт е Asus memo pad 7 ME176C (16GB).

Не мисля, че проблемьт е в паметта. Приложения, освен тези, които са в таблета сьм инсталирал 10(+-1) като те са 4-5 за комуникация, 2 игри и 2-3 за тестване на таблета (antutu, speedtest). Не знам тези "компетентните" изказвания по-горе на каква основа са били. Не смятам, че сьм инсталирал кой знае какво, че да лагва така таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пьрво - извинявам се за това, че не сьм споменал точния модел на таблета. Таблетьт е Asus memo pad 7 ME176C (16GB).

Не мисля, че проблемьт е в паметта. Приложения, освен тези, които са в таблета сьм инсталирал 10(+-1) като те са 4-5 за комуникация, 2 игри и 2-3 за тестване на таблета (antutu, speedtest). Не знам тези "компетентните" изказвания по-горе на каква основа са били. Не смятам, че сьм инсталирал кой знае какво, че да лагва така таблета.

Направи му фабрични, имах този проблем и с телефона си. Забиваше, но след ресет се оправи. (фабрични настройки де)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при инсталации на ъпдейти (особено на операционната система, а не на програмки) винаги нещо спира да работи както трябва... така е при лайняндоус, така е и при линукс, че и при антроид...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва по-редовно да чистиш таблета примерно 'Fast Reboot' + това което има на таблета....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи му фабрични, имах този проблем и с телефона си. Забиваше, но след ресет се оправи. (фабрични настройки де)

Сега ще му пусна factory reset да видя какво ще е. А автоматичните ьпдейти да ги спра ли,ако ако мястото не е проблем? Според мен би трябвало да ги оставя, може да са фикснати някакви бьгове примерно.

Благодаря за отделеното внимание.

П.П. Сега видях, че има отговор на това с ьпдейтите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох му фактори ресет от настройките,ама то приложенията си останаха. Защо така, не трябва ли всичко да се изтрие? А не мога да го hard reset-на (ако има някаква разлика с factory reset). Когато пробвам да го хард ресетна, след като излезе менюто с опциите(след като задьржа бутона за звука и power бутона,когато таблета е изключен) и имам 4 опции (shut down, restart, recover и още 1) . До колкотк намерих трябвало да му се цькне recovery mode, но понеже нямам точно такава опция пробвах с recovery и след това таблета се рестартира и ми изписа "No action selected"(или нешк подобно) и после си стои така таблета. Та какво точно трябва да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'rusrusrus' reset, factory reset, hard reset ефекта и един и същ - нулиране до фабрични настройки. Щом са ти останали програми, значи нищо не си направил....Предполагам, .че в таблета ти има фабрично заложена тази опция, но явно ти си толкова зле, че............ По-добре виж във YouTube как се прави reset.....Там много простичко е дадено, просто няма как да сбъркаш.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умнико, фактори ресет съм правил. Като пробвах през менюто и написах какъв е ефекта. После се получи чрез изключване на таблета и със съответните клавишни комбинации. После се появиха ъпдейти за launcher-a, което май махна напълно лагването при swipe на home екрана, ама таблета пак върви бавно. Като ползвам браузъра много пъти като цъкна да пиша някакъв линк и докато ми изкара клавиатурата ... Я plants vs zombies 2 много пъти докато вляза и ме изхвърля. А като я играя пък почти винаги се усеща насичане на анимациите (и таблета загрява много). Като цяло preatigio-то се държеше в това отношение много по-стабилно( не лагеше толкова и изобщо не грееше, даже не ставаше топло). Чудя се дали не е от бройката нещо и дали да не го заменя с друга или направо с друг модел. Не е нормално да върви толкова зле. В нета срещнах само 1 друг такъв случай, ама като цяло таблета се пррдставя отлично(при повечето хора). Не знам тази интелската видео карта добра ли е ¿ Какво мислите по въпроса¿

Благодаря за отделеното внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притежавам таблет модел Q8 с операционна система Андроид версия 4.2.2 базова версия v0.4rc3 номер android 4.2.2 TZHb6.D10+.1680+gc0329+0329.etv+.nand130716. Към него са инсталирани като бонус доста програми. Мен ме интерисува проблема със скайпа. Не се вижда иконка за камера. Не видях и бутонче за настройки. Какво да направя, за да възстановя опцията за видеоразговор?

Редактирано от pecata12310 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с по-стари версий.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с по-стари версий.....

Инсталирах версията, която ми предложи самият таблет. Сега имам два вида скайп. Единия само за разговори, а другия и с видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.