Премини към съдържанието
edelvai

Програма за модифициране на стоков ром на андроид?

Препоръчан отговор

Здравейте! Въпросът ми е има ли някаква програма, с която да мога под Windows да модифицирам съдържанието на стоков ром, който съм изтеглил на компютъра и искам да махна излишните програми и компоненти, които не ползвам, преди да флашна ром-а на телефона. Файловете, които съм свалил са с разширение .md5. Знам как да ги флашна през Odin, знам и че има програми като Root Uninstaller, с които лесно могат да се махат системни приложения след като ром-а е вече инсталиран и е root-нат на телефона  /който в случая е Samsung Galaxy Pocket/, но целта ми е да махна компонентите преди инсталирането на ром-а и след това да го кача на телефона.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че Odin проверява MD5 и SHA сумите на файловете и ако не отговарят на тия в базата данни въведени в одина отказва да го инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че Odin проверява MD5 и SHA сумите на файловете и ако не отговарят на тия в базата данни въведени в одина отказва да го инсталира.

Като се замисля май наистина имаш право за това.  Но мобилните оператори понякога добавят приложения към стоковите ром-ове на някои телефони, следователно би трябвало да има начин да се променя тяхното съдържавие. Въпросът е как става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мобилните оператори поръчват на завода да им сложи тяхно лого и евентуално нещо друго на самият завод а не го модифицират те самите.

Работя в сервиз и няколко пъти са ми носили тел Самсунг които забиват на логото.И забелязах,че всяка версия на ОДИН има различна база данни и за да флашна даден андроид ми трябва съответната версия на ОДИН ,докато по-нови или по-стари версии не разпознават ром-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат но на дали може да го променяш когато е вече компилирано като вариант виждам да свалиш сорса и да си компилираш каквото ти трябва премахвайки ненужни програми и компоненти.

http://www.littlegreenrobot.co.uk/tutorials/how-to-cook-your-own-android-rom/

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23343879

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Emkey
      Здравейте, хорица. 
      Надявам се да не бъда нападната или осмивана, затова че не съм запозната в бранша, а пускам тема за елементарни въпроси. 
      Рисувам върху големи листа хартия, предимно с въглени. Но открих програмки, с които после мога да доукрасявам рисунките си и дотолкова се вдъхнових, че бих искала някои от нещата, които нарисувам да ги занеса за принт рисунка с канава, и да си ги окача на стените в дома ми. 
      От тук идват и въпросите ми. 
      След като си завърша рисунката върху хартия, и й направя снимка, (задължително с фотоапарат)  с коя програма най-добре ще бъде обработена, така че да не й разваля качеството. И размерите какви трябва да бъдат? Като цяло ме вълнува това как трябва да процедирам, за да не съсипя качеството на снимката. И да е годна рисунката ми за такава картина. Досега съм правила снимки на рисунките ми само с тел. Със сигурност не стават за печат. И са с малко пиксели. Изобщо цялата тая работа с пиксели, формати, качество ми е непонятна. Затова искам практични съвети от специалисти  
      Много благодаря предварително
    • от Gabriela Hristova
      Здравейте! Пиша във връзка с програма за автодиагностика Delphi 2015 Release 3. Инсталирах си програмата както е дадено в диска стъпка по стъпка. Програмата тръгва, но когато се зададе за автодиагностика изписва "Автомобилът не реагира на заявката за диагностика, уверете се, че тестерът е свързан правилно към автомобила...". Устройството, което прави връзка между лаптопа и колата (NEW VCI+A-BT) работи и се опитва да се свърже, защото променя цвета си от син на зелен и обратно като е придружен и със звуков сигнал. Прави се връзка с устройството, със софтуера, но няма комуникация с какъвто и да е модел автомобил. Разговарях и с официален представител на програмата като не ми беше казано нищо конкретно, инсталирах Team Viewer, както ми беше казано, но  след многократни опити на отсрещната страна продължава да си изписва същата грешка, като накрая човека ми обясни, че за по-старите модели коли (както е в случая 1999) не може, защото не поддържали това OBD, в което се съмнявам, защото все пак нямаше да ги има като модели в самата програма. А другия проблем можело да бъде от преходниците за различните коли, за което също имам съмнения, понеже моята кола е Пежо 206 и лично на нея не и трябва преходник а си работи с оригиналния кабел без предходник. 
      Та ако някой е имал същия проблем, може да помогне или знае някой, занимаващ се с програмата във областите Велико Търново или Русе искрено ще съм му благодарна. 
    • от This Is BamBam
      Здравейте ! Скоро ще си взимам нов телефон и разполага с бюджет до 220 лева. Засега съм харесал Huawei Y6 2017 и Alcatel Shine Lite. Кой телефон от двата е по-добрият и предложете някакви други телефони до 220 лева. 
      Благодаря предварително. 
    • от andrei2250
      Здравейте, днес ми преинсталираха лаптопа слагайки ми windows 10 Pro N, всичко върви супер с изключение на това, че не мога да прехвърлям файлове чрез usb в телефона и от телефона, абе въобще нищо, само се зарежда,  някакви драйвери иска. Надявам се някой да може да ми помогне.
      Поздрави!

забравих да спомена - телефона ми е galaxy a3 2017 
    • от miriami
      Здравейте! Надявам се да не досадя с тази Нокиа 5... Нова ми е. От няколко седмици- вече може би 2-3. Свикнах й горе-долу, но ми е все още особена. Днес пуснах ъпдейта за Андроид, който ми висеше на дисплея, откакто си взех телефона. Не мога да кажа, че 8.0.0. ми харесва. Със 7.1.2 вървеше сто пъти по-бързо и изглеждаше по-добре. Сега всичко е в черно-бяло до сиво, някак много безцветно и отблъскващо. На всичкото отгоре телефонът забива- по-бавно зарежда приложения и страници, прави едно прескачане при скролване на лентата, камерата е различна и въобще цялата работа се оказа едно голямо разочарование. Търсих някаква информация в нета, но попаднах на едно единствено клипче, което се отнася до връщане към 7.1.2, но то засяга Пиксел и Нексус. В забележката под него зачетох, че желанието за връщане към 7.1.2 може да се дължи не на несъвършенства на 8.0.0, а на необходимостта от ъпгрейд. Някой да ме посъветва нещо? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.