Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! 

Нуждая се от работещ начин за промяна на EXIF параметрите на дадена снимка и по-точно нейната дата на мидификация.

Пробвах с няколко програми датата се коригира когато преглеждам през Properties на снимката,

но когато я отворя в Picasa и отново се появява оригиналната и първоначална дата на мидификация.

Помагайте :) 

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! 

Нуждая се от работещ начин за промяна на EXIF параметрите на дадена снимка и по-точно нейната дата на мидификация.

Пробвах с няколко програми датата се коригира когато преглеждам през Properties на снимката,

но когато я отворя в Picasa и отново се появява оригиналната и първоначална дата на мидификация.

Помагайте :)

Благодаря !

Да не говорим за модификация? Потърсете exiftool, но тя е за команден ред и мисля няма графичен интерфейс

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да не говорим за модификация? Потърсете exiftool, но тя е за команден ред и мисля няма графичен интерфейс

Модификация да ......

С exiftool ми доста сложно, а и когато става въпрос за доста повече от една снимка ще ми отнеме доста време .. 

Редактирано от Бум (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модификация да ......

С exiftool ми доста сложно, а и когато става въпрос за доста повече от една снимка ще ми отнеме доста време .. 

Създавате си файл с пълните пътища и имена на снимките и с един цикъл ги извъртате. Но това ми изглежда странно като желание. Ако споделите защо ви е точно това може би ще намерим по-подходящо решение

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен днес ми потрябва подобна програма. Причината - забравил съм на Nikon-а да сменя времето на лятно :doh: И няколкостотин снимки са с грешен час. Има ли начин да не ги преправям ръчно?

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен днес ми потрябва подобна програма. Причината - забравил съм на Nikon-а да сменя времето на лятно :doh: И няколкостотин снимки са с грешна дата. Има ли начин да не ги преправям ръчно?

Със exiftool:

exiftool -DateTimeOriginal-="0:0:0 1:30:0" dir
    Adjust original date/time of all images in directory "dir" by
    subtracting one hour and 30 minutes. (This is equivalent to
    "-DateTimeOriginal-=1.5". See Image::ExifTool::Shift.pl for
    details.)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.