Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

В момента се подвизавам с (почти) пълния комплект Monitor Audio BX - център, BX2 и съраунд, свързани с QED Silver Anniversary-XT към Yamaha RX-V673 и субуфер BK Monolith FF. Разположени са по дългата стена на стая 5 на 4 метра. Колкото и да съм доволен от BX-овете, вече мисля, че ми е време за бавен и плавен ъпгрейд.

Макар музиката да е важна, системата основно се използва за кино и това е приоритет при изграждането й. Музикалните ми вкусове иначе са относително разнообразни - основно блус, хард рок, малко хаус, класическа музика, джаз. Отново повтарям обаче - киното е по-важно, затова и взех Монолита все пак.

Логичният ми първи избор е Silver серията на Monitor Audio и бюджетът ми се върти около цената на тези колони (сиреч максимум 4500 лв). Други, които ми звучат интересно, са Focal Aria 906, които са хвалени точно за това, което на моменти ми липсва в BX2 - детайл, и Epos Elan 15.

Въпросите ми са следните:

1. Какви други колони трябва да погледна и къде мога да ги чуя. Ако не ме лъже паметта, Monitor Audio ги имаше в един магазин близо до Славейков, а Focal на Цар Борис III, има ли промяна там? Има ли адекватни алтернативи от други производители - QEF, Klipsch и т.н. Естествено се допитах и до тази тема, но не съм сигурен, че информацията там е актуална.

2. Някой чул ли е тези модели и какво ви е впечатлението? Естествено звукът е крайно субективно нещо, но дори и да отида и да чуя колоните пак няма как да съм сигурен, че ще звучат по същия начин вкъщи освен ако не ми ги пускат от Yamaha-та навсякъде.

3. Има ли смисъл изобщо да подменям съраунд колоните? Не съм никак сигурен, че ще усетя особена разлика в качеството на звука ако специално тях ги сменя, но не е и като да съм про в тези неща. Просто не съм сигурен, че би си заслужило да дам 1000+ лева.

Мерси много за помощта!

Редактирано от Xanatos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изграждането на такава система е сериозно начинание.От написаното в поста ти си личи, че имаш познания, мисля че такива на потребители изградили вече подобни системи няма да са ти излишни, както и мнения на хора занимаващи се с изграждането на подобни системи.

Без да подценявам мненията на аудиофилите от този форум просто ти предлагам да погледнеш тази страница:

Аудио-визуални решения за домовете (тук се предлагат и страхотни аудиофилски щуротийки, та разгледай добре).

Както и да сондираш мнения с потребители от този форум и по-точно от тази тема:

Моята система.

Явно си склонен да отделиш не малка сума за това ти начинание и ти пожелавам успех с оптималния избор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От AVGuide всъщност си взех по-голямата част от техниката, те действително са добри. Вторият магазин не го знаех, харесах си там една масичка, мерси за линка :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парите дето си ги нагласил няма да ти стигнат.  И два пъти повече пари за 5.1. да отделиш пак няма да постигнеш нищо. Ходил си предполагам на истинско кино/в някои мол например/ и знаеш какво е озвучението там. В къщи не си заслужава да се наливат пари за такова чудо, което е непостижимо. Това е лично мнение!

Предлагам с наличните средства да се наблегне на стерео система, а ако си киноман да ходиш на истинско кино- там е голямото удоволствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.