Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте , наскоро ми отказа флашката.Т.е. - Слушам си музика в колата с нея и реших да я пробвам на едно от тия преносимите радиа - 2 ,3 ,4 ,5 пъти - няма проблем.И изведнъж какво и стана , спря да работи.Слагам я в колата - пише Searching Format.Включих я в компютъра и не я откриваше , ясно ми беше , че е изгоряла.Сега я сложих пак ей така за проба в компютъра пак и се чу звука , че е включено устройство.Диспечера започна да търси и намери Unknown Device , опитвам да инсталирам драйвера , но изписва че неможе.Пробвах с Microsoft Fixit Devices - засича проблем , преинталира драйвера ,но неможе да го реши. Та въпроса ми е изгоряла ли е или е вирус този признак ? 

ПП - изписва това Windows спря това устройство, защото то съобщи за проблеми. (код 43)

Редактирано от PaLMaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно си се насочил, заминала си е. Все пак опитай да я форматираш, ако забие отново просто се откажи. Аз така си играх с една флашка, правеше същите проблеми, какво ли не опитах, изчетох към 10-на теми и различни програми за добавяне на драйвъри... В крайна сметка нищо не сработи. Пиши в GOOGLE проблем с флашка и т.х.н. ако ти се занимава да четеш и ако смяташ, че ще я оправиш. Дано откриеш решение, късмет :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари толкова.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш ценна информация,може да се въстанови с форматиране.Но не с уиндоуските приложения,а с  HP USB Disk storage format tool .Махаш задължително тикчето за „Бързо форматиране“ 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но проблема е , че я намира само в Device Manager-a и не излиза никакво устройство за избиране във въпросната програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но проблема е , че я намира само в Device Manager-a и не излиза никакво устройство за избиране във въпросната програма.

Пробвайте да си поиграете ,като истеглите това http://www.rmprepusb.com/documents/release-2-0/Install_RMPrepUSB_Full_v2.1.725.zip?attredirects=0&d=1 RMPrepUSB се казва програмата.Пробвайте всичко мисля ,че ще я засече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай проблемната флашка от диспечера на устройства и направи сканиране на системата за нов хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ми прилича на процедури и губене на време с опити да се реанимира мъртвеца.

п.п.Изправна флашка се разпознава и форматира без излишните гимнастики описани до тук.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ми прилича на процедури и губене на време с опити да се реанимира мъртвеца.

п.п.Изправна флашка се разпознава и форматира без излишните гимнастики описани до тук.

Напълно съм съгласен! Няма смисъл от подобни "гимнастики", флашката е заминала - казвам го от личен опит, вече 2 такива ми заминаха. ;) 

Каквато и информация да е имало във флашката, ще я прежалиш. :(

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятността да е зациклил контролера е голяма, но процедурата с препрограмирането му е с шанс 50/50 и не я препоръчвам на потребители с начални познания. Ако автора е прежалил носителя и смята, че му се занимава със относително дълга процедура - мога да дам насоки...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , нямаше ценна информация , просто от скука реших да си поиграя :D Благодаря Ви все пак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, вие хейтващите, защо така с лека ръка отписвате всякакъв хардуер? Не е ли по-добре ПЪРВО да се пробват различни методи за спасяване (възстановяване) и после да се тегли чертата?

PaLMaL, пробвай да възстановиш файловата система с помощта на TestDisk.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, вие хейтващите, защо така с лека ръка отписвате всякакъв хардуер? Не е ли по-добре ПЪРВО да се пробват различни методи за спасяване (възстановяване) и после да се тегли чертата?

Процента на шанс за положителен резултат е минимален. После съобразено с изгубеното време и съотношение цена мисля че е безсмислено.

Все пак не говорим за някой скъп хардуер като лаптоп и да се чудим заслужава ли си ремонта и времетоили в коша.

Има някой евтини и дървени флашки минали през какви ли не препятствия, изпрани, падали от последни етажи и продължават да работят коректно а има и скъпи такива де колкото и да ги пазиш като се закучат като магаре на мост и после само инвестираш време в тях и нулев резултат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав да се сърдиш. В някои случаи ситуацията е такава че за времето, което ще отделя на тази флашка аз ще спечеля пари за 10 такива :)

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с всичко, написано по-горе, но първо трябва да се направят някои проверки и тогава да се тегли резолюцията за флашката. Като гледам русите и дръпнатите 'кви боклуци реанимират...

Не си прав да се сърдиш. В някои случаи ситуацията е такава че за времето, което ще отделя на тази флашка аз ще спечеля пари за 10 такива :)

Кап, нали знаеш, че всичко е относително. Зависи от съдържанието.... Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра засича някакъв интерфейс (Unknown Device) и до там, нито отваря флашката, нито нищо. И аз правих някакви "гимнастики" с моите умрели флашки, но нямаше резултат. Така, че няма оправия. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с всичко, написано по-горе, но първо трябва да се направят някои проверки и тогава да се тегли резолюцията за флашката. Като гледам русите и дръпнатите 'кви боклуци реанимират...

Кап, нали знаеш, че всичко е относително. Зависи от съдържанието....

За съдържанието съм съгласен. Но правилото е да се ползва флашка само за пренасяне, а не за съхранение. И ако човек има важна информация трябва да пази поне 3 копия на различни носители...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И дяволът е прокуден в ада, ама се подава и отгоре. :ph34r:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го !!! Все още немога да повярвам как...купих нова флашка  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ремонт със замяна с нова? :ph34r:

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от известно време се каня да отговоря понеже гледам че навсякъде препоръчваш тази програма независимо какъв е проблема.

За да не звуча като хейтващ ще се опитам да обесня нещата малко по подробно.

Предполагам че си наясно че за да работи едно устройство то (по подразбиране в windows  среда ) за целта са необходими няколко задължителни условия:

1. Работещ компютър със нужния инсталиран софтуер 9говоря за операционна система)

2. Работещо устройство

3. Драйвери за устройството (при нужда)

Обикновено за устройства от типа на флашки и сд карти такива драйвери не са необходими с изключение на случаите когато се ползват външни карт ридъри или поради някаква(най вече умишлено създадена такава) причина тези драйвери са премахнати. Естествено има и изключения но нека да ги оставим за друг път....

Сега когато едно устройство спре да работи обикновено процедурата е :

Тестване на друг компютър, смяна на портове , смяна на ОС, смяна на карт ридър и т.н.

В зависимост от резултата ако работи на друга машина или друг ридър се стига до заключение че има проблем със хардуера или софтуера през който се ползва.

В случаите когато една флашка както е и в конкретния случай е работила някъде и е спряла и както и собственика и докладва че в Device manager  като Unknown Device е твърде вероятно устройството да е дефектирало.

Що се отнася до самото устройство (флашки, СД карти и други подобни микро и мини твърдотелни устройства устройства) то има следната "блок схема"

FLASH.jpg

Т.е. състоят се от една или повече NAND памети ( в зависимост от обема), контролер отговарящ за трансфера на информация от и към паметите, и интерфейс за комуникация.

Тук идват няколко интересни нюанса. Дори и тези устройства разполагат със служебна информация. В различните изпълнения може да се намира в една от банките памети в началото, в края на всяка страница от чипа, комбинирана с разни CRC-та и всякакъв тип подобни извращения.

Причините една флаш памет да спре са обикновено разделени в следните категории. Проблем с НАНД-овете, проблем с контролера, логически проблеми в служебната информация, механични проблеми, електрически, и логически на ниво файлова система.

Когато едно устройство започне да се вижда като Unknown Device то първата работа е да се пробва на друг компютър , ако и там е същото то се отива в графа всичко изброено по горе , но без логически проблеми на ниво файлова структура. Т.е. всякакви програми ала TestDisk тук няма да помогнат, поради факта че няма достъп до логическото съдържание. Няма как да накараш една програма да "оправи" нещо ако тя не може да го достъпи.

Това на което исках всъщност да обърна внимание е че няма универсално решение за всеки проблем и че TestDisk е прекрасен инструмент но в правилните ситуации и в правилните ръце. Ако на повредено устройство се пускат подобни програми, без да се знае какво правят, защо го правят как работят и НАЙ ВЕЧЕ какво е повредено на устройството то резултата ще е от нулев до това че дори и да е можело то вече никой не може да помогне!!!

По отношение на ремонта на подобни устройства, то той е силно ограничен. Все пак съществуват няколко интересни сайта от които може да се почерпи информация, има и различни инструменти свързани с PID &VID  на устройството, т.е с контролера и използваните памети. НО те са само и единствено с цел ремонт и след тях информация не остава!

Когато опре до възстановяване на информация от подобни дивайси то все още има шанс нещо да се направи, но тогава се стига до едни подобни изпълнения, а парите които струва дори няма да ги коментирам.

Редактирано от Samo (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато едно устройство започне да се вижда като Unknown Device то първата работа е да се пробва на друг компютър , ако и там е същото то се отива в графа всичко изброено по горе , но без логически проблеми на ниво файлова структура. Т.е. всякакви програми ала TestDisk тук няма да помогнат, поради факта че няма достъп до логическото съдържание. Няма как да накараш една програма да "оправи" нещо ако тя не може да го достъпи.

Никога не съм твърдял, че TestDisk  е някаква панацея! При сканиране с него, ако открие съдържание - добре - проблемът не е хардуерен (както мн. често ми се е  случвало). Ако не открие структура - тогава тествам с "фирмени" инструменти.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката сигурно е вадена без да се използва Save функцията и това я е повредило. Стане ли така един път, просто е за боклука. Да не говорим, че сега хардуера се прави за количество, а не за качество. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.