Премини към съдържанието
Optium

Тази версия на FormatFactory дали ще свърши работа . . . или да я изтрия ?

Препоръчан отговор

В момента правя опити с FormatFactory 3.0 да обединя 11 AVI файла с продължителност около 5 минути.

След като я пуснах да работи, на финала от 11 файла поставени в програмата за преработка,  ми излизат само първите 3 от списъка /окомплектовани в изходящ файл/ !

Не може ли да обединя файловете по-между им без програма, ами на ръка !

Валери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли да обединя файловете по-между им без програма, ами на ръка !

На ръка може да береш домати в градината.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи прочети малко, не може да правиш какво и да е на компютър като си "на вие" с това как се случват нещата. Може на ръка, отвори като текстови файлове и копирай съдържанието им последователно. Знаеш ли какъв трябва да е формата им?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да се включа: На ръка - само пране и други мъжки удоволствия...
Изясни идеята на цялата тая гимнастика... Ако целта е просто да се обединят 11 avi файла - има далеч по-лесни начини и програми (купища freeware joiner-и). Ако целта е обработка или реенкодиране FormatFactory няма да ти свърши работа, тъй като все пак се иска и профил на кодера, формат-контейнер и други хубави "български" понятия...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Вземи прочети малко, не може да правиш какво и да е на компютър като си "на вие" с това как се случват нещата. Може на ръка, отвори като текстови файлове и копирай съдържанието им последователно. Знаеш ли какъв трябва да е формата им?

Здравейте,

много добре знам че се "хвърлям" в начинания, дето не ми е работата !

Но по-добре да си "поблъскам" главата, отколкото да ходя и да обикалям фото студията

из София ,защото на тях, много не им се занимава с такива неща !

Те чакат да ги поканиш да снимат Сватби и Кръщанета , а не да се занимават с файлове !

Видеофайловете са:

1./ Format AVI

2./ File Size: 1.49 MB

3./ Duration: 11 mn 11s

4./ Overall Bit Rate: 19.0 Mbps

Това са параметрите на първия ! Другите 10 не са по-различни !

В тях има и аудио - гласът на екскурзовода, който обяснява забележителностите на Виена!

Тези AVI(та) искам да ги обединя в едно видео, а и също малко да увелича гласа на екскурзовода ! 

Трябва ми за Учебна цел !

Редактирано от Valeri Sidov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте, че видео файловете не са "развалени". Може и различната им резолюция да е проблем при обединяването.

FormatFactory-то има по лесен интерфейс за потребителя. Вижте да не сте сбъркали нещо по настройките.

Опитайте да обедините файловете с VirtualDub.

Малко е старичко обяснението, но вярвам ще свърши работа.

Когато искам да прекдирам ползвам програмата MediaCoder, но не е за начинаещи потребители.

Както споменаха по-горе има за целта специално програмки (joiner) за обединяване на файлове без прекодиране:Цък.

Разгледайте и това, ако до тук нищо не проработило. Като гледате само joiner-ите.

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как става под DOS Някой каза че не можело ръчно, май?

Всичко може ръчно - стига да знаеш спецификацията на формата. Ако със бинарно копиране става още по-лесно. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като няма да се реенкодират файловете, както казах и един joiner ти върши работа..Същата работа може да ти свърши и предложения от oic. Вече за увеличението на звука (нормализация и филтрация) - нещата опират до друг калибър програми, с които със сигурност няма да се оправиш.

Страничен въпрос: С какво е сниман този 19Mbps A/V стрийм? Че на всичко отгоре и с големина на chunk-овете  < 2Mb ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

....

А проблема според мен, въобще не може да се категоризира в раздела - Сложни

Допускате много сериозна грешка, проблема хич не е прост. Свързан е с доста комплексни операции (ако искате да го направите професионално)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

вариантът който ми предлагате ми изглежда най добър, . . . ефективен и бърз !

Стига да е проверен и да дава обнадеждаващи резултати !

Защото с този Virtual Dub работата ще се усложни и стане дебела, тъй като освен него,

за успешния завършек на акцията, ще е нужно да се инсталира допълнително и FFDShow !

Докато ги разуча, как действуват тези програми ще си отлети времето . . .!?

Интересното е че, много "специалисти" се хвърлиха да помагат, но в крайна сметка останахте само . . . ДВАМА !!!

А проблема според мен, въобще не може да се категоризира в раздела - Сложни

Щом, Ви е сложно с гореспоменатите програми, със Joiner-a от моя пост пробвахте ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам тая дали става ,но е само за 64 битови системи и е на промоция .Може да я свалите от тук http://www.topsoftbargains.com/w/fxhome-hitfilm-2-express-100-discount/Само ако сте със 64 битова система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

пращам ви два прикачени файла изобразяващи програмите FormatFactory и Free Video Joiner !

За мен те са еднакви, защото явно и двете имат изходящи файлове от типа на:

VideoJoiner150509201925.avi /това е файла от FFactory, който от 11 файла - ми "върза" само 3 броя/ !

Тази програма / Free Video Joiner/, според мен е нейн брат близнак !

Силно се съмнявам, че резултатът при нея ще е по-различен !

Но все пак ще пробвам . . .!?

На втората снимка задайте изходящият файл да не отива в C:\Temp, а във папка по избор. Например: Нова папка.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ми се струва че автора не иска да почете малко или да направи съответните точни настройки (на дадена програма,) и накрая излиза че програмата му е виновна.

Но, проблема се корени другаде. Цък: туториал за Free Video Joiner.

Просто, не е възможно с нито една програма да не стане.

Съветвам го да пробва пак със Format Factory-то (video туториал), VirtualDub или MediaCoder.

С някой от таеи ще стане въпросното обединяване. Но се иска малко опит/проба грешка.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни с това, че нищо не можеш да направиш с компютъра и след това започвай да градиш умения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати. Качи ги тия файлове някъде и дай линк да пробваме и ние. Току-виж станало ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Valeri Sidov, от този пост: https://www.kaldata.com/forums/topic/241848-тази-версия-на-formatfactory-дали-ще-свърши-работа-или-да-я/?p=3121895 виждам, че файловете които се опитваш  да обединиш са с различни формати!

Моята препоръка е да си копираш някъде оригиналните клипчета, за да не ги повредиш случайно. След това да конвертираш копията с FormatFactory в един формат (.avi), и след това да ги обединиш в един файл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледал дали са различни файловете, но и avidemux би се справил за обединяването. Но пък щом "дъбът" е сложен ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.