Премини към съдържанието
problem33

Учудващ проблем с клавиатура на лаптоп

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Значи преди 3 дни спряха да ми работят 7-8 копчета на клавиатурата на лаптопа, веднага почнах да мърдам да ги чистя отворих спейса размърдах там отвътре на спейса щот има повече място вижда са там платка ли какво е и хоп тръгна, вчера пак така сутринта хоп не работят пак тия копчета 7-8, отворих веднага спейса и размърдах под спейса и веднага тръгнаха, днес обаче пак сутринта не работеха отварям спейс викам ся пак ще тръгнат ,ама тоя път УВИ не тръгнаха, и почнах да махам всички копчета извадих платката там почистих я с спирт всичко продухах, спейса най вече,хаха че от там тръгваше, но НЕ не тръгна мъчех се 3-4 часа после проверих викам да не тръгне не не тръгва, и току що гледам без да пипам всичко си вървят пак... Дали проблема е от КЛАВИАТУРАТА или е възможно да е друго? поръчал съм клавиатура, но сега пак тръгнаха и се зачудих стана ми странно. АА и отделно докато тия дни тръгваха по време на това, че си работеха трябваше тук таме да ги натискам по няколко пъти, че да се натискат, демек дори и да работят на моменти трябва 1-2 пати да ги натискам, тва е само на моменти.

Редактирано от problem33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблема е с лентовия кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто самата клавиатура се е повредила. Ще изчакаш новата и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така става след заливане... или почистване със спирт или друг препарат... новата клавиатура решава проблема...

от 10 години се занимавам с компютри и лаптопи и това никога не се е случвало... може да се случи само при заливане или редовно разглобяване и вадене на клавиатурата

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам колко клавиатури разглобихте и установихте, че проблема е в кабела ???

Излагате се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем с лентовия кабел може да има при редовно разглабяне на клавиаутурата, не правилното сглобяване (да прекърши кабела).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам колко клавиатури разглобихте и установихте, че проблема е в кабела ???

Излагате се.

Вие се излагате. Това е доста вероятна причина, именно че в повечето случаи даже дори не поставят правилно и самия кабел... По думите на човека клавиатурата работи и спира, а междувременно е разглобявана и сглобявана правилно (или поне така по думите му) ако мислите нещо по-вероятно споделете. :) Уж сте член на екипа, а само спамите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие се излагате. Това е доста вероятна причина, именно че в повечето случаи даже дори не поставят правилно и самия кабел... По думите на човека клавиатурата работи и спира, а междувременно е разглобявана и сглобявана правилно (или поне така по думите му) ако мислите нещо по-вероятно споделете. :) Уж сте член на екипа, а само спамите...

Какво спами ? Маха само един бутон от клавиаутурата. Уж имаш форум...

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бяхте казали, че може да не е вкаран добре кабела да взема да се съглася някак си. Трудно ама ...... И не съм единствения който ви обяснява, че говорите глупости. В тоя форум има и други дето си изкарват хляба с ремонти освен вас и поназнайват нещичко. А писането на глупости е по-опасно от спама повярвайте ми. Добре, че не посъветвахте питащия да си смени кабела.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лентов кабел е свръзката на клавиатурата и лаптопа ли? НЕ клавиатурата не е вадена, заливана, или дефектна имам го от 2 години и си е вървял перфектно компа, проблема е с 7-8 бутона.Които ту тръгват ту не тръгват, а когато тръгнат на моменти иска 2-3 натискания докато захапят, това е. Клавиатурата имаше огромен прах и т.н. защото ям доста често до лаптопа и така... Лентовия кабел нали е с клавиатурата, смисъл като си сложа новата тя идва с нов лентов кабел отзад? Ако проблема е от него де? Не е разглобявана, а само вадих копчетата и чистих най-долната платка там където има пътища някви и е прозрачна, до там. не съм вадил клавиатурата от самия лаптоп.

Редактирано от problem33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.