Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля ви, препоръчайте ми лаптоп до 900 лева. На първо място, откъде да го купя - от тук или от Лондон, тъй като заминавам за Англия. За същите пари дали ще намеря нещо по-изгодно при положение, че имам само 1 свободен ден преди да почна работа. След като почна работа няма да имам време, да не говорим, че ще работя в малък град, където лаптопи продават само в Tesco. Като цяло държа само да подкарам FIFA 15 на нея и да имам малко по-голям екран, поне 17.3 инча. Това са минималните ми изискавания и гледам да купя нещо възможно по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 900 лева забрави за фифата  и за диагонала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Много трудно ще намериш, точно в Англия, латпоп с твоите изисквания в този бюджет.. .Проблемът е там, че ги продават с инсталиран Windows, което оскъпява с около 150-200лв. цената на лаптопа!

Така че, тук в България ще има много повече варианти, защото почти 90% от лаптопите у нас, се продават без Windows... 

Иначе най-оптималното с идеята да се ползва години наред, а не просто година, макс 2 след гаранцията, е комбинацията i3-4000M+Intel HD 4600, но няма подобно нещо в твоя бюджет и изисквания... Ако намалиш диагонала на 15.6 инча, ще има няколко предложения! :)

Иначе, има варианти, но те ще са със спец. видеокарта, което значително увеличава риска от дефектиране на лаптопа, отколкото варианта само с вградената Intel HD 4600 - там почти няма възможност за дефектиране на видео чипа! 

Предвид написаното ми, предлагам това, като макс. производителност за бюджета, като имаш в предвид написаното по-горе: ASUS X75VB-TY073D  (видеокартата е добра, предвид бюджета, а 2020M има производителност, колкото ниско волтажен i3 от Haswell поколението ;) )

Като с този лаптоп, FIFA 15 ще се играе на поносимите 70 кадъра в секунда на мин. настр. и на около 35 при утра...

Хубаво е, ако не веднага, но малко след покупката, да му боднеш едно SSD, за да му увеличиш чувствително бързината! ;) (около 100-120лв. ще са нужни)

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много трудно ще намериш, точно в Англия, латпоп с твоите изисквания в този бюджет.. .Проблемът е там, че ги продават с инсталиран Windows, което оскъпява с около 150-200лв. цената на лаптопа!

Иначе най-оптималното с идеята да се ползва години наред, а не просто година, макс 2 след гаранцията, е комбинацията i3-4000M+Intel HD 4600, но няма подобно нещо в твоя бюджет и изисквания... Ако намалиш диагонала на 15.6 инча, ще има няколко предложения! :)

Иначе, има варианти, но те ще са със спец. видеокарта, което значително увеличава риска от дефектиране на лаптопа, отколкото варианта само с вградената Intel HD 4600 - там почти няма възможност за дефектиране на видео чипа! 

Предвид написаното ми, предлагам това, като макс. производителност за бюджета, като имаш в предвид написаното по-горе: ASUS X75VB-TY073D

Като с този лаптоп, FIFA 15 ще се играе на поносимите 70 кадъра в секунда на мин. настр. и на около 35 при утра...

Хубаво е, ако веднага, но малко след покупката, да му боднеш едно SSD, за да му увеличиш чувствително бързината! ;)(около 100-120лв. ще са нужни)

Благодаря за отговора. Колко е минимумът като цена, която трябва да платя, за да мога да подкарам играта? И ако махнем изискването за играта, кой е най-добрият 17 инчов лаптоп, който мога да купя за такива пари?

Редактирано от Gondvanaz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горепосочения от мен Asus, би следвало без никакви затруднения да подкара играта, но остава под въпрос издръжливостта му във времето!

Както си забелязал, той идва с 2 видеокарти - вградената в процесора и значително по-мощната Nvidia 740М...

Като същите могат да се превключват и важното тук е, да ползваш колкото се може за повече приложения само вградената, а специализираната само в краен случай, когато ти трябва наистина видео мощ и ако го поддържаш както трябва(профилактика 2 пъти в годината), би следвало да издържи малко повечко, но като се има в предвид предназначението му, има не малко риск, лаптопът да покаже дефекти след неопределено време...

Хубав лаптоп, дори и без никакви изисквания, до 1600лв. - няма! Всичко е бюджетни лаптопи и при направата, на които се е спестявало от всичко... ама наистина от всичко!?

Бюджетни станаха, дори и лаптопи, предлагащи среден бизнес клас, но и те снижиха качеството!

Лошо време си избрал за покупка... сега се очакват "високо" волтажните процесори от новото поколение на Intel и търговците не бързат да поръчват и няма толкова богат асортимент, както беше преди време... Спомням си, че имаше един Acer 17.3 инча в точната комбинация i3-4000M+HD 4600, но не го намирам!

Иначе, не че можеш да си позволиш лаптоп от новото Broadwell поколение, но се очаква, когато то навлезне повечко, цената на моделите с предишното Haswell поколение, значително да намалеят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горепосочения от мен Asus, би следвало без никакви затруднения да подкара играта, но остава под въпрос издръжливостта му във времето!

Както си забелязал, той идва с 2 видеокарти - вградената в процесора и значително по-мощната Nvidia 740М...

Като същите могат да се превключват и важното тук е, да ползваш колкото се може за повече приложения само вградената, а специализираната само в краен случай, когато ти трябва наистина видео мощ и ако го поддържаш както трябва(профилактика 2 пъти в годината), би следвало да издържи малко повечко, но като се има в предвид предназначението му, има не малко риск, лаптопът да покаже дефекти след неопределено време...

Хубав лаптоп, дори и без никакви изисквания, до 1600лв. - няма! Всичко е бюджетни лаптопи и при направата, на които се е спестявало от всичко... ама наистина от всичко!?

Бюджетни станаха, дори и лаптопи, предлагащи среден бизнес клас, но и те снижиха качеството!

Лошо време си избрал за покупка... сега се очакват "високо" волтажните процесори от новото поколение на Intel и търговците не бързат да поръчват и няма толкова богат асортимент, както беше преди време... Спомням си, че имаше един Acer 17.3 инча в точната комбинация i3-4000M+HD 4600, но не го намирам!

Иначе, не че можеш да си позволиш лаптоп от новото Broadwell поколение, но се очаква, когато то навлезне повечко, цената на моделите с предишното Haswell поколение, значително да намалеят!

Имах предвид 17.3 инчов, който да е достатъчно мощен, за да подкарам играта. На този лаптоп FIFA-та ще я играя само 4 месеца, а след това за никакви игри повече няма да го използвам, тъй като тази година ставам студент, а вкъщи имам настолен компютър, който го използвам за игри. Затова и не искам да инвестирам голяма сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото какво мислиш за този лаптоп?

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=9|3|0|29477|0|0

Според този сайт CPU-to на ASUS-a, както и на Lenovo-то от горния линк не отговарят на изискванията.

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=9278&canMyCpuRunIt=FIFA%2015

Спомняш ли какъв беше модела на този Acer?

Спомням си, че имаше един Acer 17.3 инча в точната комбинация i3-4000M+HD 4600, но не го намирам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като отидеш в Лъндън - огледай се. Може някой комшия да се отърве от напълно работоспособна машинка, за да си вземе нещо топ ъф дъ поп, "Старата" машинка, може да остави на улицата, за клошарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, не съм геймър - имам само една игра в лаптопа си (Asphalt 8 :D )

Но знам, че при игрите от най голямо значение, е видеокартата:

Малко по-надолу, ще видиш таблицата ... и според нея, с Nvidia 740M, на мин. настройки, би следвало да се играе на повече от поносимите 70 кадъра, но тъй като процесора има завидна производителност, може би да паднат на 50-60 кадъра...

Ако си забелязал, този модел се предлага, от Ardes в Emag и можеш да пуснеш запитване към Ardes, че те са по-компетентни и те ще ти отговорят...

Иначе, ако искаш да си сигурен, че играта ще работи плавно и ще имаш един надежден лаптоп, който между другото ще можеш сам да си го чистиш(има сервизен капак), виж този модел:

Fujitsu Lifebook A544 A5440M73A5EE

A, за онзи Acer, дето ти разправях, беше този: Acer Aspire E1-771 NX.MHMEX.002

Цената му беше под 900лв. - ако някъде го намериш, можеш да го вземеш! ;)

Иначе, най-мощното, което може да се купи до 900лв. при 15.6 инчовите модели, е: Acer Aspire Е5-572G-39K0

А, варианти, който ти предложиха за 2-ра употреба, аз не го одобрявам, ако ще се купувам 2-ра употреба бюджетен клас лаптоп или ниския геймърски клас - те са крехки лаптопи и не се знае как са били ползвани...

От 2-ра употреба има смисъл, само ако от най-висок бизнес клас и то без специализирано видео, а на теб ще ти свърши работа само:

Dell Latitude E6540 или Lenovo Thinkpad T540, които са 15.6 инчови версии, но те нямат 17 инчови...

Dell всъщност имат, но вече е от друга серия(Precision), но тя е вече от още по-висок клас - тип работна мобилна станция, но цените им, дори и втора употреба, мога да минат и 2500лв....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал ей този Асус http://laptop.bg/laptops-asus-X751-asus_x751ldvty140d

със следните уговорки:

- дисплея е ХД ready, което хубаво, НО е гланцов. За сметка на това е както искаше 17 инча.

- дискретната видео карта е нвидия 820м и ето бенчмаркове за фифа:

csm_cover_pc_94cc3448cd.jpg
Fifa 15 2014
low 1280x720
57.4  fps     plus.gif Compare
high 1366x768
47.9  fps     plus.gif Compare
ultra 1920x1080

27.1  fps     plus.gif Compare

Тези тестове са със същия рам, но с i5 процесор. Сега в случая и5 винаги е по добре от 3, но за този бюджет - толкова.

И основната причина поради, която препоръчвам именно асус - е заради международната гаранция от 2 години, а ако нещо се случи през първата година ти ВРЪЩАТ парите. Взех на майка ми едно лаптопче за 525 лева, което имаше проблем с пластмасата под клавиатурата - малко луфтче - оправиха ми го и ми върнаха парите след един месец.

Та иначе имай предвид, че за тези пари винаги трябва да направиш компромис някъде и поне НА ХАРТИЯ това според мен е най-доброто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти е проблем че е 15.6, ето това: http://laptop.bg/laptops-lenovo-G510-lenovo_ideapad_g510_59433058?utm_source=laptop.bg&utm_medium=home_banner&utm_campaign=lenovo+g510

ПОДХОДЯЩ ЗА Бизнес СЕРИЯ G510 ПРОЦЕСОР Intel Core i5-4210M (2-ядрен, 2.60 - 3.20 GHz, 3MB кеш) ПАМЕТ
 8GB (2x 4096MB) - DDR3, 1600Mhz
 16GB (2x8192МB) DDR 3 1600+239.00ЛЕВА
ВИДЕО КАРТА AMD Radeon R5 M230 (2GB DDR3) ДИСК 1TB HDD (5400 оборотa/минута) ЕКРАН

15.6-инчов (39.62 см.) - 1366x768, глInанцов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer TravelMate TMP276-MG-P9JT

http://hl-eshop.com/one_product.php?view_data=51|3|0|29330|0|0

А този лаптоп само за филми и браузване (за играта е ясно) подходящo ли е? Процесорът ме притеснява.

А и поради някаква причина го намирам само по българските сайтове, дори в сайта на Acer не успях да го намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига гледа тия боклучави 17-ки бе човек . Ей ти тука един метален Асус 15-ка   и му се кефи.  Asus K555LN-XO225D с двуядрен Intel Core i3-4030U (1.90 GHz), 4 GB, 1 TB SATA 5400 rpm, nVidia GeForce GT 840M - 2 GB, Free DOS, син

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако гейминга го изключихме от сметките, тогава всичко, което е без спец. видео, е правилния избор!

Дори и модели с процесори Intel Nxxxx ще ти свършат работа(и дори могат да възпроизвеждат 4K UHD), ако ще се ползва за мултимедия и браузване, но пък бързо ще остареят морално!

Иначе, открих този ACER в няколко магазина: Acer Aspire E1-771 NX.MHMEX.002

Както гледаш, един от магазините го предлагат за 860лв. и можеш да му добавиш още 4GB, но и помисли в бъдеще да отделиш пари и за SSD, като дори и един от 80GB ще ти свърши работа и забравяш поне в близките 4 години за ъпгрейди...

Иначе, след това, можеш и процесорът да ъпгрейднеш - чипсета поддържа и 4-ядрени i7 от Haswell поколението, а те са около 150% по-мощни от i3-4000M...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако увелича бюджета до 1000-1020 лева, кой е най-добрият 17.3'', който бих могъл да купя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 1500 са един дол дренки  и разлики няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето този лаптоп ми се струва, че отговаря на изискванията ти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този на emo40o0 ми хвана окото.

http://www.speedcomputers.biz/laptop-asus-x75vb-ty028-i5-3230m/

Други модели, на които се спрях за момента са Lenovo G710 и ASUS X75VC-TY166

http://ardes.bg/laptop/Lenovo+G710-60497

http://ardes.bg/laptop/ASUS+X75VC-TY166-52108

Голяма ли е разликата между мощта на процесорите на трите лаптопа?

Intel Core i5-3230M (2.60 GHz)

Intel Core i3-4000M (2.40 GHz)

Intel Core i3-3110M (2.40 GHz)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай това, което аз съм дал: 850M, FullHD, матов, SSD cache.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай това, което аз съм дал: 850M, FullHD, матов, SSD cache.

Хубав е, да, но просто повече от 1000 - 1050 лева нямам намерение да отделя за лаптоп. Това ми е максимума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ivy Bridge i5-цата е около 20% по-мощна от i3-4000M... A, i3-4000M e по-мощен от i3-3110M под 10%...

Но при вградените видеокарти, разликата е огромна... Intel HD 4600(в Haswell, в i3-4000M) e около 70% по-мощна от Intel HD 4000(в Ivy Bridge, в  i5-3230M и i3-3110M)

Иначе, разликата м/у Nvidia 840M и 850М e огромна - двойно, в ползва на 850M!

Но за такава видеокарта, е нужно мощно охлаждане!

Gondvanaz, Lenovo-то, което си дал като линк, е безсмислена и не логична като конфигурация, тъй като Nvidia 820M е дори по-слаба от вградената от Intel HD 4600, което:

- оскъпява цената на модела;

- прави я по-гореща;

- значително увеличава риска от дефектиране;

- по-бързо изтощаване на батерията, в следствие на по-голямата консумация на ток.

Най-оптимално, е последно посочения от мен Acer, като бюджета ти, можеш да го използваш за повечко RAM и SSD, което ще направи бързината на лаптопа светкавична! Има само един минус - лъскавият екран на диспея, но както забеляза, повечкото предложени 17.3 модели, са точно с такъв тип дислей, а лично за мен, това е минус! Предполагам, знаеш разликата м/у матов и лъскав екран!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel HD Graphics 4600 на Acer-a по-слаб ли или е по-мощен спрямо nVidia GeForce GT 740M на ASUS-a?

От клиповете, които гледох, на GPU Intel HD 4600 картината през нощта в играта е някакси странна. А и при други игри, които съм пробвал на видеокартите на Intel съм имал проблеми, което донякъде инстинктивно ме кара да ги избягвам. Що се отнася до екрана... ясно е, че Light AG-тата са най-хубави, но вече ще се примиря с гланцовия екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи 740M колко битова е... ако е 64-битова, разликата е 5%, но при 128-битовата - над 20%.

Но това са само стат. цифри от известни бенчмаркове и в повечето случаи не означава, че една игра ще се играе на повече кадри, на тази, получила повечко точки в съответния бенчмарк...

То така е при процесорите - един се справя по-добре в определена задача, но в друга, се справя по-зле и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли някаква идея колко бита е този на ASUS-a? В сайта им не мога да намеря информация за този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.