Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Незнам дали тук да задам този въпрос,но ще опитам и ще бъда благодарен ако ми отговорите!?  Купих си KINAMAX TS-9900 wi-fi усилвател,прехваща много мрежи но само две са свободни/некодирани/ но лаптопа ми /HP 620/ не мозе да се свърже-по точно уиндолс неможе да се свърже-така исписва!? Проверих мрежовата карта и нейният драйвър-дава че работи добре,с програмата за отстраняване на неисправности ми показва- проблем с мрежов адаптер или точка на достъп,и нещо свързано с DNL! Имам НОКИА Х-тя ги улавя всички!??-какво не е наред? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Това, че безжичните мрежи са свободни не значи, че са направени да се свърваш свободно към тях. Може да има например филтрация по МАК адрес или да е направено да е забранен DHCP на съответния модем или рутер.

2.Каква точно грешка ти дава при опит за свързване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Това, че безжичните мрежи са свободни не значи, че са направени да се свърваш свободно към тях. Може да има например филтрация по МАК адрес или да е направено да е забранен DHCP на съответния модем или рутер.

2.Каква точно грешка ти дава при опит за свързване?

Първоначално ;показва че уиндолс неможе да се свърже с мрежата,след програмата за отстраняване на грешки показва -проблем в мрежовият адаптер или точка на достъп  и че DNS сървъра не отговаря. Приятел ми даде паролата си /WPA2-RKS/ на неговият wi-fi  и се свързва с него но ми е далеч 400-500м. и имам много сгради помежду и идва много бавен нет/предполагам че не е в усилватела проблема/. А НОКИАта ми ги лови свободните но трябва да ида близо до рутерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.