Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Коя антивирусна програма да си закупя? Ще я ползвам с ХР и седмица, на два компютъра. И двете ОС са оригинални, платени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е имаш цяла тема за антивирусни програми. Прочети малко и ще си избереш.

Линк1

Линк2

Иначе ще имаш доста мнения и предложения. Освен това може да използваш и безплатните варианти на такива програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е имаш цяла тема за антивирусни програми. Прочети малко и ще си избереш.

Линк1

Линк2

Иначе ще имаш доста мнения и предложения. Освен това може да използваш и безплатните варианти на такива програми.

Сигурно ще има доста предложения, но досега никой не ги е направил. Не ползвам безплатните програми понеже в повечето слуаи нямат ефективноста на платените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно ще има доста предложения, но досега никой не ги е направил. Не ползвам безплатните програми понеже в повечето слуаи нямат ефективноста на платените.

Това, което твърдите не е вярно. Вярно е че безплатните нямат някои от модулите на платените, но това е различно. Прочетете тази тема: https://www.kaldata.com/forums/topic/207078-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%BF/

И след това си купете платената версия

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Доводи? В смисъл, не казвам, че е вярно или не, а просто да се обосновете. Все пак този форум го четат и хора, които просто искат да научат нещо...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Comodo IS Premium 8, 360 TS,  Symantec EP 12, Avast, Panda,Avira,AVG,Rising   и други  имат програми за безплатно ползване у дома.     Ползвам ги с години и не отчитам по-ниска ефективност спрямо платени алтернативи.  Все пак - изборът си е личен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Виждам, че става дума и за ХР, та се сещам за още два въпроса, които да вземе под внимание питащият, т.е.

- Занапред кои антивирусни продукти ще рабатят с ХР?

- Ако става въпрос за по - слабичка машашина, то е е редно и да се съобрази енергоемкоста на антивирусния продукт. Зная, че хората с модерни машини не се интересуват от това колко Ram ще бъде излапана, но тези с по - старите!????

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че става дума и за ХР, та се сещам за още два въпроса, които да вземе под внимание питащият, т.е.

- Занапред кои антивирусни продукти ще рабатят с ХР?

- Ако става въпрос за по - слабичка машашина, то е е редно и да се съобрази енергоемкоста на антивирусния продукт. Зная, че хората с модерни машини не се интересуват от това колко Ram ще бъде излапана, но тези с по - старите!????

В този аспект над конкуренцията са   http://www.360totalsecurity.com/en/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този аспект над конкуренцията са   http://www.360totalsecurity.com/en/

Колега, за слаба машина 360 Internet Security не е ли за предпочитане пред Total-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, за слаба машина 360 Internet Security не е ли за предпочитане пред Total-а?

Ако не ползва енджините на Авира и Бита, няма значение. Поне аз не съм видял, да има разлика. Но и с допълнителните енджини, не ми е 'харчило' много РАМ. При малко рам, антивирусната е последната грижа. То един браузър, е като ламя. Просто, слабите машини вече са обречени. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време ползвам това - Web Root.

Не се усеща. Държи се относително прилично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двете могат да се ползват - има си все пак и индивидуални настройки. За колко слаба машина се касае?  Например SEP 12  иска за безплатната си клиентска версия поне  1 GB RAM.  Ползвам го все още у дома на XP SP3 с  2 GB RAM  и системата лети.  Защо да си купувам например домашните  версии на  Norton  - та  те са неравностойни на корпоративната версия на Симантек.  И без това вече над 10 години ползвам служебно платената версия на SEP 12 -  настройките у дома са по-добре преценени.  Защото просто съм пробвал през годините лично с разните възможни варианти.Всяка програма изисква добро разучаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.