Премини към съдържанието
Guy Fox

Фаза по панела на безтрансформаторно захранване

Препоръчан отговор

Здравейте! Накратко изпълних схема за цветомузика като за захранване направих едно безтрансформаторно, проблема ми е следния, при празен ход фазомера показва че по панела тече ток, когато го измерих беше 0.2V според уреда, което според мен е странно но както и да е, единственото нещо което има директен контакт с кутията е жака за панелен монтаж, според мен проблема е, че няма зануляване тъй като ползвам щепсел пез пластина за зануляване, въпроса ми е ако съм прав как да зануля схемата?
Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При безтранформаторно захранване има значение кой край е фаза и нула, пробвай като обърнеш щепсела.дали няма подобрение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ами като обърна фазата си тече по време на работа, а идеята на схемата грец не е ли да изправя тока и да няма значение посоката преди това. Питам защото областа със захранванията ми куца, както и други понеже отскоро се уча сериозно.

Редактирано от Guy Fox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.