Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам много странен (поне за мен) проблем с една флашка, като марка и модел не мога да назова, защото са изтрити... Но нищо чудно да е от китайските.. Все пак съвети от типа "Изхвърли я и си купи друга", едва ли ще ми бъдат много полезни, така че нека някои, които има друга идея да я сподели! 

Флашката е 8 ГБ, при качване на няколко РАР-а (около 7 ГБ) всичко е ОК, НО кача ли песни, да кажем 50 мп3 файла и ги поставя всичко е наред, но след като извадя флашката и я сложа пак само половината песни са останали, а тези които ги няма продължават да запълват паметта. Повтарям операцията няколко пъти и паметта се запълва, а песните са си все същите след изваждане и поставяне на флашката. Пробвах и с няколко папки от песни, като при поставянето всичко е наред, но извадя ли я и я поставя пак едната папка ще е празна, друга ще съдържа наполовина песните, които трябва да са в нея, а отново си заемат място в паметта. 

Форматирах я многократно, но само във FAT32, в NTFS не ми позволява...

С Windows 7, 32-битов съм! 

Пробвах и с разни програмки като HDD Low Level Format - без промяна.

Проверявам да не би файловете да са скрити със следния ред в cmd: 

attrib -h -r -s /s /d f:\*.*

без промяна (като умишлено скрих файл и командата действа).

Хмм това е мисля като цяло, МОЛЯ за помощ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На друг компютър този проблем има ли го или само на този ? Пробвахте ли с LiveCD да бутнете, и да проверите там как се държи ? Форматиране с няккъв инструмент пробвахте ли (примерно HP USB Disk Storage Format Tool) ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета е само един колкото и да не ти харесва. Флашката отива за боклука. Просто живота и свършва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НОВА 8GB флашка с ГАРАНЦИЯ е 10 лв в магазина....

С тази ще си загубите няколко дни в тестове и опити, ще изгорите повече ток отколкото парите за нова и накрая пак ще стигнете до това да си купите нова :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с флашката. Купих 64GB за да мога да сваля филмчета на децата да гледат на телевизора. С качването никакъв проблем, но когато сложа флашката на телевизора едни от филмите отваря, други не. Не съм качила повече от 5GB на флашката, няма как да е претоварена. Изписва "Неуспешно четене от USB памет. Моля извадете флашката и я поставете отново"/вадя я и пак я слагам, но все същото изписва/, на друго видео "Файлът е невалиден", а други си тръгват без никакъв проблем. Няма накъсване, забавяне или по някакъв начин да се разминава с оригиналното видео. Проблемните файлове качих на друга флашка и вървят без проблем на същия телевизор. Стигнах до извода, че проблема е във флашката, но какъв е и отстраним ли е? Дали трябва да се качат някакви драйвъри или нещо друго? Ако някой може да помогне нека пише. Предварително благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем с флашката. Купих 64GB за да мога да сваля филмчета на децата да гледат на телевизора. С качването никакъв проблем, но когато сложа флашката на телевизора едни от филмите отваря, други не. Не съм качила повече от 5GB на флашката, няма как да е претоварена. Изписва "Неуспешно четене от USB памет. Моля извадете флашката и я поставете отново"/вадя я и пак я слагам, но все същото изписва/, на друго видео "Файлът е невалиден", а други си тръгват без никакъв проблем. Няма накъсване, забавяне или по някакъв начин да се разминава с оригиналното видео. Проблемните файлове качих на друга флашка и вървят без проблем на същия телевизор. Стигнах до извода, че проблема е във флашката, но какъв е и отстраним ли е? Дали трябва да се качат някакви драйвъри или нещо друго? Ако някой може да помогне нека пише. Предварително благодаря.

Вижте спецификациите на телевизора какви USB памети поддържа най-вероятно е там проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете точните марка и модел на флашката.

Как са подредени филмите на флашката,тоест,в папки ли са,или всички файлове са свободни?

Вижте какви формати видео файлове поддържа телевизора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете точните марка и модел на флашката.

Как са подредени филмите на флашката,тоест,в папки ли са,или всички файлове са свободни?

Вижте какви формати видео файлове поддържа телевизора.

Колега според казаното горе същите тези файлове си вървят от друга флашка следователно проблема трябва да е в видовете флашки който чете телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега според казаното горе същите тези файлове си вървят от друга флашка следователно проблема трябва да е в видовете флашки който чете телевизора.

Колега,остана и да ни обясните как телевизора ще разбере видът на флашката и ще реши дали да възпроизведе записаното на нея.

За това и първият ми въпрос към авторката на темата беше с молба да ни каже марката и модела на флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката е OTG, USB 2.0, 64GB. Качила съм папки, в които има различни филмчета. Някои папки изобщо не отваря, а от други папки отваря едни видеа, а други не. В една папка има еднакви по размер филмчета, но пак избирателно вървят. Излизат като налични на флашката, но като времетраене изписва 00.00, а на тези които вървят си пише 00.21,т.е. минути. Благодаря за отделеното време на всички, които ми писаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,остана и да ни обясните как телевизора ще разбере видът на флашката и ще реши дали да възпроизведе записаното на нея.

За това и първият ми въпрос към авторката на темата беше с молба да ни каже марката и модела на флашката.

Tv,DVD,CD за кола и всякакви подобни имат ограничения на паметите с който работят. Някой път тръгват но не работят правилно по-големите размери някой път изобщо не тръгват.

Флашката е OTG, USB 2.0, 64GB. Качила съм папки, в които има различни филмчета. Някои папки изобщо не отваря, а от други папки отваря едни видеа, а други не. В една папка има еднакви по размер филмчета, но пак избирателно вървят. Излизат като налични на флашката, но като времетраене изписва 00.00, а на тези които вървят си пише 00.21,т.е. минути. Благодаря за отделеното време на всички, които ми писаха.

Проверихте ли в ръководството какви флашки поддържа вашият телевизор даже дали е USB 2 или USB 3? Ако не знаете къде да гледате може да споделите модела на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирайте флашката с програмката HP USB Disk Storage Format Tool. Вижте после какво е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора е LG M2350D, аз не открих никъде какви флашки поддържа. Явно флашката е повредена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора поддържа FAT, FAT16, FAT32 като файлова система.

Препоръчителните устройства са до 1TB за диск и до 32GB за флашка.

Ако флашката няма проблеми с компютъра просто ви трябва по малка до 32GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора поддържа FAT, FAT16, FAT32 като файлова система.

Препоръчителните устройства са до 1TB за диск и до 32GB за флашка.

Ако флашката няма проблеми с компютъра просто ви трябва по малка до 32GB.

Много благодаря! Тъй като аз не открих нищо относно характеристиките на телевизора, ще те помоля да споделиш, къде провери тази информация,  за да мога да проверя и други телевизори, какви флашки поддържат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.lg.com/uk/support-product/lg-M2350D-PZ

Долу сваляте English PDF файлът и гледате 36-37 страница "Using integrated media features" раздела за "USB storage devices"

Огромно благодаря! :clap:  :clap:  :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.