Премини към съдържанието
rock n roll

Странен проблем с SD карта - йероглифи - снимките изчезнаха

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, имам проблем с SD картата на фотоапарата си. Извадих я от апарата и я сложих в usb card reader и го включих в компютъра. На картата имам снимки и клипове, копирах си снимките на компютъра и след това на SD картата всичко изчезна останаха само 3 файла с йероглифи с голям размер от няколко гигабайта и не могат да се отворят с нищо. След това извадих SD картата и я сложих в апарата и показваше No images. Направих 1 нова снимка и сложих пак картата в компютъра - този път всичко си беше там включително и новата снимка. Сега обаче като вкарвам картата в PC-то ги има половината снимки, но има и 3-4 файла от по 2-3 гб. Явно има някакъв проблем с файловата система ли не знам. Въпросът ми е могат ли да се възстановят някак тези снимки и клипове при положение, че нищо не съм форматирал и стоят тези файлове от по 2-3 гб както и половината ми снимки/клипове. Това, което също е странно е, че SD картата е с размер 8 GB, а пък файловете са няколко по 3-4 гб и като ги проверя общия им размер е 18 гб :D. От какво може да е проблемът тъй като от днес съм с нов USB card reader понеже стария вече не чете нищо, може ли той да е повредил картата?

Ето и снимка: http://prikachi.com/images/905/8109905u.png

Редактирано от rock n roll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ще ти се реши с форматиране на SD картата, но файловете няма да може да възстановиш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да не може, нали казвам, че в началото бяха само повредените файлове с йероглифите, после се появиха всички. След което сега са само половината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да не може, нали казвам, че в началото бяха само повредените файлове с йероглифите, после се появиха всички. След което сега са само половината.

Развалена файлова система. Форматирайте я в камерата. И след формата ще се научите че тези карти не са носители на информация а преносители. Снимате, прибирате се и пренасяте снимките на компютъра и форматирате картата!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако картата не е боклук, не е необходимо след всяко сваляне на снимките от нея да се форматира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако картата не е боклук, не е необходимо след всяко сваляне на снимките от нея да се форматира.

Без значение е дали е маркова или не, дали е добра или не. Форматирането предпазва от изненади по време на снимане или сваляне на заснетото. Мнението не е само мое

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преносимите носители лесно им се лепкат разни autorun вирусчета, симптомите на които са и повредени файлове. Ще е добре да си качите и една стабилна антивирусна програма, ако все още нямате, защото формата не е винаги решение. Бацила е упорит, и при следващото включване към юсб порта - плъзва наново. Добре е да забраните и автоматичното зареждане на устройствата (autorun).

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, всичко завърши добре, знаех си, че снимките и клиповете са там и могат да се извадят и така и стана. Ето какво направих. На SD картата в PC-то цъкнах Properties -> Tools -> Check now -> Избрах двете отметки и то я "поправи". След което всичките ми файлове бяха в скрита системна папка (FOUND.000) с разширението .CHK - там по най-простия начин преименувах разширенията от .CHK на .JPG и на .MOV и за учудване на всички файловете са възстановени на 100%. Няма един повреден.

Редактирано от rock n roll (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, всичко завърши добре, знаех си, че снимките и клиповете са там и могат да се извадят и така и стана. Ето какво направих. На SD картата в PC-то цъкнах Properties -> Tools -> Check now -> Избрах двете отметки и то я "поправи". След което всичките ми файлове бяха в скрита системна папка (FOUND.000) с разширението .CHK - там по най-простия начин преименувах разширенията от .CHK на .JPG и на .MOV и за учудване на всички файловете са възстановени на 100%. Няма един повреден.

Ами сега ще черпиш, но за друг път да си знаеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.