Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На бюджетни и почти бюджетни телефони. Понеже хич ме няма и освен горила глас, други технологии които се ползват не знам, и дали има смисъл от тях.

Какви други ефективни технологии за защита на екрана има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен протектори и калъфчета, не знам, но и на мен темата ми е интересна, очаквам с нетърпение отговорите на колегите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравей,

Прнципно зависи от класа на самия смартфон. Има нискобюджетни решения, при които няма никава защита на екрана (липса на Gorilla Glass). Има мноооого малко предложения на пазара в момента със сапфирено "стъкло" - нещо, което наистина предпазва при удари, но пък е доста скъпо и поне засега е много трудно да се намери в общодостъпните смартфони.

Иначе най-лесният и известен начин за предпазване на смартфона е хубав калъф и протектор за екрана, като ако наистина искаш хубав протектор, бих ти препоръчал да се огледаш за Tempered Glass screen protector - доста по-здрав от обикновените протекторчета (е да, и леко по-дебеличък, ама... какво да се прави). Ако трябва да сме честни, Gorilla Glass предпазва доста добре от надиране и леки удари - така че ако не си супер екстремен тип (то в такъв случай ще се огледаш най-вероятно за някое от устройствата на CAT и производните), горилското покритие би ти било достатъчно. :P

Но в крайна сметка най-сигурният начин за предпазване на дисплея на каквото и да било смарт устройство е просто да не го изпускаш или ако това недай се боже стане, да стискаш палци да не падне върху дисплея си. :D

Редактирано от kakoytou (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.