Премини към съдържанието
Optium

В търсенето на правилната диагноза ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте господа,

надявам се между вас , да се намират изявени специалисти,

които да установят или да дадат предположение относно

заболяването, което ще опиша !

Става въпрос за болки в десния крак, съпроводени с отоци над коляното !

В самото коляно има наличие на шипове при направените Pенгенови снимки !

В отделението по образна диагностика определят състоянието,

като Спондилоартроза !

При направената пълна кръвна картина се забелязва увеличение на СУЕ - 19mm/h,

което доказва възпалителен процес в организма !

Другият проблем който се забелязва е увеличената Пикочна киселина - 427mkmol/L

При направената днес ЕЛЕКТРОМИОГРАФИЯ , данните също

не са обнадеждаващи !

Снимките от изследването ви ги предлагам за анализ, под текста:

post-358493-0-72282000-1431455534_thumb.

post-358493-0-63858000-1431455568_thumb.

post-358493-0-05882500-1431455594_thumb.

Редактирано от Valeri Sidov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама ние не сме медицински форум

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...въпреки това има лекари в наличност. Мога да кажа, че описанието е доста хаотично и недостатъчно. Няма нищо общо между спондилоартроза и симптомите, които са описани. Спондилоартроза означава дегенеративни промени на гръбначния стълб, което по никакъв начин не се отразява на коляното. Гонартроза е засягане на коляното. 

Повишената СУЕ е неспецифичен показател и не определя диагнозата. Повишената пикочна киселина може да говори за подагра, така че промените в коляното да са свързани с подагрозен артрит, макар че най-честото засягане е на ставата под палеца на ходилото.

Освен това не става ясно защо е правена ЕМГ на шиен отдел при положение, че се описва симптоматика в коляното. За долен крайник са споменати са промени в n.tibialis anterior,  и n. peroneus, които нямат отношение към областта над коляното, те инервират само подбедрицата.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама ние не сме медицински форум

А какъв форум сте Вие ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...въпреки това има лекари в наличност. Мога да кажа, че описанието е доста хаотично и недостатъчно. Няма нищо общо между спондилоартроза и симптомите, които са описани. Спондилоартроза означава дегенеративни промени на гръбначния стълб, което по никакъв начин не се отразява на коляното. Гонартроза е засягане на коляното. 

Повишената СУЕ е неспецифичен показател и не определя диагнозата. Повишената пикочна киселина може да говори за подагра, така че промените в коляното да са свързани с подагрозен артрит, макар че най-честото засягане е на ставата под палеца на ходилото.

Освен това не става ясно защо е правена ЕМГ на шиен отдел при положение, че се описва симптоматика в коляното. За долен крайник са споменати са промени в n.tibialis anterior,  и n. peroneus, които нямат отношение към областта над коляното, те инервират само подбедрицата.

Здравейте Докторе,

радвам се че в този форум, се откри и представител на най-хуманната професия,

положил Хипократовата клетва !

Относно получилия се хаос, сте неимоверно прав Докторе !

Той се получи от близо шест месечно ходене от кабинет на кабинет, без да може да се установи правилната

диагноза и съответното лечение в случая !

Това заболяване не е случайно, тъй като и майка ми /Бог да я прости/ имаше приживе същите страдания,

дължащи се на двигателно-опорния апарат и почина като инвалид с 95% нетрудоспособност !

Така че, няма нищо случайно в този свят !

Те нещата са комплицирани и събирани с години, тъй като и аз съм в зряла възраст и ЕГН-то вече ми тежи !

Имам Радикулит и болки в кръста повече от 20 години, начална Гонартроза, изразени отоци над коленете и

болки в краката, които затрудняват придвижването ми !

Така че в момента правя един куп изследвания за да може да се установи правилната диагноза и съответното

лечение, защото сега ползувам за лечение това, кой - какво ми каже !?

Електромиографията ми я направиха по мое настояване, тъй като от известно време получавам сутрин рано

крампи на десния крак и изтръпване на дясната ръка !

Вчера доктор Йотова от ВМА след изследването бе лаконична и ми каза че резултатите не са ми добри !

Утре ще трябва да направя и "Проба за алергия към лидокаин - отчетена от алерголог" !

И за да завърша дългия списък с изследвания, ще трябва да направя и:

Артоцентеза на дясна колянна става.

Симптомите за Подагра, които и един студент по медицина III курс може да определи безпогрешно /както каза доктор

Баев от Военна болница при теб . . . липсват/ ! Така че, не мога да определя със сигурност че си болен от нея - каза той !

За допълнително ориентиране в този случай ви изпращам и Ултразвуковите ми изследвания, правени ми от доктор Маринчева, през месец април в "Св. Иван Рилски" !

post-358493-0-73353600-1431521754_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.