Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.От известно време се водя по често  с един мой съоченик,вече си купи кола и често обикаляме с нея напред на зад.И вчера(4-5 часа след като се разделихме че пак се разкарвахме с колата) ми каза че са му излязли пъпки и  бил болен от варицела.Притеснявам се сега дали  не съм се заразил и аз... ние общо взето от  вече 5 дена,само вчера се видяхме но все пак..Не съм карал никаква шарка до сега.Знам че колкото по рано се изкара,по добре,но след седмица ми е бала.Ако някой може да ми каже мнение по въпроса ще съм му благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито. Шарката е изключително заразна и ако не си я изкарал са достатъчни няколко секунди близост със вирусуносител и след седмица си цъфнал и ти в пъпки и сърбеж. Прочети колко е инкубационният период и си сметни кога ще те хване. При късмет може да е след бала ти, но ако са минали 5 дни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ние тука нито сме доктори нито врачки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варицела с изричното уточнение, че това е само информация и нищо повече. Вероятно някой от докторите тук ще дадат по-точна информация, но болест не се лекува по форуми.

Ако приемем все пак, че информацията е вярна, инкубационният период е 11 до 21 дни, та може и да имаш шанс... да заразиш и част от съучениците си, ако и те вече не са "готови".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съученикът ти само е пъпчасал, без повишена температура и без да му е било зле няколко дни- значи не е варицела. А кой му каза на него, че е варицела? Сам ли е преценил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя познат може да е направил алергия от нещо или да е получил обрив от нещо. За всеки случай посети личния си лекар и поискай направление, за да ти направят изследвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.От известно време се водя по често  с един мой съоченик,вече си купи кола и често обикаляме с нея напред на зад.И вчера(4-5 часа след като се разделихме че пак се разкарвахме с колата) ми каза че са му излязли пъпки и  бил болен от варицела.Притеснявам се сега дали  не съм се заразил и аз... ние общо взето от  вече 5 дена,само вчера се видяхме но все пак..Не съм карал никаква шарка до сега.Знам че колкото по рано се изкара,по добре,но след седмица ми е бала.Ако някой може да ми каже мнение по въпроса ще съм му благодарен

Доколкото знам, варицелата се познава по обрива върху окосмената част на главата.

Ако твоят приятел има такъв обрив, може и да е варицела, но диагнозата може да постави само лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя познат може да е направил алергия от нещо или да е получил обрив от нещо. За всеки случай посети личния си лекар и поискай направление, за да ти направят изследвания.

варицела е,потвърдено е от доктор

Доколкото знам, варицелата се познава по обрива върху окосмената част на главата.

Ако твоят приятел има такъв обрив, може и да е варицела, но диагнозата може да постави само лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти информация за тази болест.

Линк1

Линк2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито. Шарката е изключително заразна и ако не си я изкарал са достатъчни няколко секунди близост със вирусуносител и след седмица си цъфнал и ти в пъпки и сърбеж. Прочети колко е инкубационният период и си сметни кога ще те хване. При късмет може да е след бала ти, но ако са минали 5 дни...

Само да кажа че вече мина около месец и ми няма нищо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа че вече мина около месец и ми няма нищо :)

Завиден имунитет, браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.