Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро ми почина единият вентилатор от Kraken X61, и поради идеята, че трябва да върна цялото охлаждане за сервиз, което ще ме остави без компютър за неопределено време, си търся нови 14см перки.

Искам да са слим(ако са такива ще мога да направя push-pull конфигурация), с PWM, по възможност да са тихи и ако може да са черни(последното не е определящо).Кутията на която ще се слагат е тази от подписа.

Някой ако си е купувал или тествал нещо подобно в близко време, моля да ме насочи към някоя марка/модел(ако е възможно да се продават в БГ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро ми почина единият вентилатор от Kraken X61, и поради идеята, че трябва да върна цялото охлаждане за сервиз, което ще ме остави без компютър за неопределено време, си търся нови 14см перки.

Искам да са слим(ако са такива ще мога да направя push-pull конфигурация), с PWM, по възможност да са тихи и ако може да са черни(последното не е определящо).Кутията на която ще се слагат е тази от подписа.

Някой ако си е купувал или тествал нещо подобно в близко време, моля да ме насочи към някоя марка/модел(ако е възможно да се продават в БГ).

Трудна задачка,поне в магазините които знам в София не намерих слим перки.Той Кракена само в push не смогва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смогва, но едната умря. А да си намеря друга такава е още повече мисията невъзможна.

А и ми се иска да сложа 4 да пробвам как ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не намериш слим перки варианта е да се лишиш от два слота за HDD,и със стандартни перки да го монтираш на предния панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз като цяло съм намерил 1-2 модела, ама реших и тука да поразпитам.

Някой може да излезе с готин съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло има вариянт за слим перки http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|17|0|23113|0_0_0_0_0_0_0_1824|0

Според мен не си заслужава пуш пула , освен че ще се оръсиш доста за вентилатори ,ще свалиш с много малко температурите, но пък шума ще е повече!

Вземи си една читава перка в диапазона 30лв. и не се занимавай с глупости!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло има вариянт за слим перки http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|17|0|23113|0_0_0_0_0_0_0_1824|0

Според мен не си заслужава пуш пула , освен че ще се оръсиш доста за вентилатори ,ще свалиш с много малко температурите, но пък шума ще е повече!

Вземи си една читава перка в диапазона 30лв. и не се занимавай с глупости!

Подкрепям напълно!

Иначе препоръка от мен - ето я твоята перка. Eloop са по тихи но тези са по яки а биониците нямат май още 140-а.Щяха да пускат но не знам дали са излезли. Иначе когато четох форуми за водното масово се препоръчват NB за радиатори и по специално PK2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз към RAIJINTEK Aelous Alpha се бях загледал. 3 пинова перка не ми върши работа, държа да е 4 за да мога да я регулирам от софтуера на охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

1. 4 вентилатора пуш-пул ще държат по-ниски температури, съответно ще са на по-ниски обороти, съответно ще са по-тихи. Каня всеки, който не ми вярва да ми дойде на гости да чуе моята машина с 11 вентилатора как бучи, та направо не се чува...

2. Не си струват тея raijintek 28dBa вентилатори. Искаш нещо по-тихо. Всичко над 20dBa е дразнещо...

BeQuiet са тихи, но скъпички. Enermax са сравнително тихи, но са на модели... Някои са ОК, някои не са... За 140 ако не държиш на чисто черния цвят може да се замислиш за Arctic F14 PWM, които сана ццена от 20лв и на ниво на шум около 22-23dBa...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не държа, но задължително трябва да са слим иначе не мога да направя пуш-пул. Пробвал съм.

Аз търсех на Prolimatech vortex, имам 3 12ки и съм много доволен но не можах да намеря такива в БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей... Арктика и нойзблокъра са достатъчно тихи да можеш да минеш само пуш или пул без да имаш сериозна разлика в шума... Тея слим перки са по-лош избор според мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. 4 вентилатора пуш-пул ще държат по-ниски температури, съответно ще са на по-ниски обороти, съответно ще са по-тихи. Каня всеки, който не ми вярва да ми дойде на гости да чуе моята машина с 11 вентилатора как бучи, та направо не се чува...

2. Не си струват тея raijintek 28dBa вентилатори. Искаш нещо по-тихо. Всичко над 20dBa е дразнещо...

BeQuiet са тихи, но скъпички. Enermax са сравнително тихи, но са на модели... Някои са ОК, някои не са... За 140 ако не държиш на чисто черния цвят може да се замислиш за Arctic F14 PWM, които сана ццена от 20лв и на ниво на шум около 22-23dBa...

Айде да кажеш и на колко оборота ги държиш тея 11 перки, щото да правиш поток в кутия е едно, а да охлаждаш радиатор съвсен друго. Тея ламели като са непосредствено пред потока на перката смяташ ли,че тея заявени децибели от производителя(те дори и в повечето случей не са верни) ще са в граница?

Пък с тая перка дето му я предлегаш тамън ще му осигуриш шум, щото си е доста шумна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|17|0|29629|4107_0_0_0_0_0_0_0|0

Тези ли търсим? Соленички идват...

Абе хора, аз нали това ви обяснявам толкова време... Повече на по-ниски обороти... Нали за това съм с 11, да мога да ги държа на ниски обороти и хем да имам хубав поток, хем хубаво охлаждане... На ниски обороти. С малко шум. С много вентилатори...

Честно казано нямам F14, но имам F12... И няколко фрактала... И за тях много хора казват, че бръмчат... Как от 5 фрактала и един арктик не чувам никъв шум?

Писна ми... Тая тема от година време я говорим, как повече вентилатори са по-тихи за същите температури, или по-студени за същия шум... Писна ми да ви обяснявам от една година елементарна логика...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно тези, цял ден гледам там не знам как съм ги пропуснал. Погледни конфигурацията и ми кажи точно то фанове ли да пестя. Мерси отново, че даде линк.

Относно шума ако не се бъркам стоковите ги дават дори още по шумни, а не съм ги чул преди единият да предаде богу дух.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://hl-eshop.com/one_product.php?view_data=1|17|0|29629|4107_0_0_0_0_0_0_0|0

Тези ли търсим? Соленички идват...

Абе хора, аз нали това ви обяснявам толкова време... Повече на по-ниски обороти... Нали за това съм с 11, да мога да ги държа на ниски обороти и хем да имам хубав поток, хем хубаво охлаждане... На ниски обороти. С малко шум. С много вентилатори...

Честно казано нямам F14, но имам F12... И няколко фрактала... И за тях много хора казват, че бръмчат... Как от 5 фрактала и един арктик не чувам никъв шум?

Писна ми... Тая тема от година време я говорим, как повече вентилатори са по-тихи за същите температури, или по-студени за същия шум... Писна ми да ви обяснявам от една година елементарна логика...

Стига обеснява моля те!

В една топ система, за потока в кутията 4 вентилатора са повече от достатъчни , ама викаш слагайте повече че да влиза и прах колкото се може повече.

Тези които са ползвали повече вентилатори, включително и аз няма как да ми минеш с тоя номер тука, щото и дори с два вентилатора в добре подредена кутия няма проблем с температурите, пък със 6 разликата в температурите са с по-няколко градуса надоло. Лично в аз ползвам 4 вентилатора и мое мнение, че това е оптимален вариант за отличен въздушен поток, ниво на шум и по-малко вкарване на прах.

Пък ти почни да си купуваш по-читави вентилатори, не за по- 10лв. и тогава ми говори за шум!

Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига обеснява моля те!

В една топ система, за потока в кутията 4 вентилатора са повече от достатъчни , ама викаш слагайте повече че да влиза и прах колкото се може повече.

Тези които са ползвали повече вентилатори, включително и аз няма как да ми минеш с тоя номер тука, щото и дори с два вентилатора в добре подредена кутия няма проблем с температурите, пък със 6 разликата в температурите са с по-няколко градуса надоло. Лично в аз ползвам 4 вентилатора и мое мнение, че това е оптимален вариант за отличен въздушен поток, ниво на шум и по-малко вкарване на прах.

Пък ти почни да си купуваш по-читави вентилатори, не за по- 10лв. и тогава ми говори за шум!

Лека вечер!

4 вентилатора са достатъчни, аз ползвам 5 за да имам позитивно налягане...

Съществъват филтри против прах...

Не казвам, че 2 няма да стигнат, казвам, че 4 ще свършат същата работа по-тихо...

Продължавайте да не четете какво казвам и да ми изкривявате думите.

И моля те, не тръгвай да ми говориш за пари... Вентилатор за 10лв може да е по-тих от вентилатор за 30 ако го използваш както трябва... Не е нужно да харча 60лв за 2 вентилатора, като мога да похарча 40лв за 4 и да имам по-студена и по-тиха работа... Ама да... да си купя хубяви вентилатори... 4 броя фрактал дизайн 140мм на обща стойност 110лв... Не вентилатори за 10лв...

Малко пояснение - 5 вентилатора на кутията, 3 на видеокартата, 2 на радиатора, един на захранването... 11 броя. Машината е тиха и студена... Заповядай ми на гости, после ми говори пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една изкарваща и се чудя дали да не я махна че имам ледени шушулки по-харда.  :tongue2: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Е то ако се броят по видео и други чаркалъци, и аз съм с 13. Наистина не се чуваха. :)

Редактирано от Pa7he71c (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.