Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрайвейте! Искам да попитам каква настройка на монитора щади очите:

Refresh rate - Висок или нисък

Brightness - Висока или ниска

Contrast - ...

Gamma - ...

Saturation / Digital Vibrance - Това е от найстройките на видео картата но пак е свързано с картината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се пробва възможно по тъмна настройка на картината,но да се виждат детайлите все пак. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се пробва възможно по тъмна настройка на картината,но да се виждат детайлите все пак. 

Че да се взира и напряга по тоя начин? Единствената щадяща очите настройка е позицията "off" на бутона за захранване.

Хигиената спасява - почивка от 10-15 минути на всеки 40-45 минути работа, ползване защитни очила или овлажняващи капки. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Refresh rate - Висок  (60 HZ +(Максимален ))   моя е на 80 Hz(  скъсява обаче  живота на монитора но  само на книга моя монитор е вече на 12 години

Brightness -  средна да не е тъмно и да не свети много

Contrast - ... нормален ––(ставдартен)

Gamma - ...Нормална ---– (Стандартна)

Saturation / Digital Vibrance - Това е от найстройките на видео картата но пак е свързано с картината.(Тва не го знам ) НО  знам че  се забравя да се мига с очите което е лошо и  знам че е полезно на се ядът моркови и глави лук и риба  и очите да се въртят  с кръгове движения. Монитора също  да е минимум  на50- 60см –2,5- 3 педи  и да има почивка на30- 40 мин .  също има значение и стойката и нивото на стола ако се разровиш го пише в гггогле аз лично не го спазвам и зрението ми се пада   в центъра на монитора  а по книгите пише да е на нивото на горния край на монитора  и лактите на 90 градуса спрямо клавиатурата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Идеалният случай за четене е:

кехлибареножълт текст на масленозелен фон.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Refresh rate - Висок или нисък

Brightness - Висока или ниска

Contrast - ...

Gamma - ...

Saturation / Digital Vibrance - Това е от найстройките на видео картата но пак е свързано с картината.

А държиш ли на качество на образа?

Може да споменеш и конкретния модел монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG Flatron W2241S

А със какъв кабел си свързал монитора? VGA или DVI?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една програма , която ги настройва автоматично тези неща спрямо часа.

Незнам колко е eye-friendly , но нищо не губиш да я изпробваш.

Казва се - f.lux

Гугъл е твой приятел. :)

Редактирано от kr0daking (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG Flatron W2241S

Според Интернет това е стар модел монитор с TN матрица и най-вероятно CCFL подсветка. Предполагам, че кабела е VGA (аналогов сигнал).

Максималната яркост на монитора е 300 кандела, което е доста над необходимото. При цветово калибриране на монитори препоръчват 120 кандела. Това обаче зависи и от конкретните условия. Със съгурност за приятна работа с монитора, яркостта трябва да се намали значително под максимума. Тогава черния цвят ще е по-черен и евентуалните утечки на подсветката няма да са толкова дразнещи. При намаляване на яркостта, обаче се появява един неприятен за някои хора ефект. Потърси в Интернет за ефекта "шим при мониторите". От тук следва, че не трябва да се прекалява с намаляването на яркостта, особено ако монитора не е добър в това отношение.

При четене на текст има значение и SHARPNESS-а на монитора. В случай, че използваш VGA кабел може да погледнеш и разните настройки за него. Важните менюта на монитора са PICTURE и TRACKING.

Предлагам да изключих функциите за автоматично настройване в менюто F-ENGINE. Там избираш режим USER.

За да настроиш различните параметри на монитора ползвай сайта LAGOM.NL. Имай предвид обаче и ШИМ при мониторите.

От Windows-а може да активираш и функцията Clear Type и да я настроиш. Тя помага при четенето на текст.

Редактирано от supervas (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.