Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам  за предложение/съвет относно компютърна конфигурация. Бюджет до 1000лв (може и по-малко разбира се, ако можете да намерите ще съм доста благодарна) въпроса е компютъра да става за игри и/или хостване на сървъри на игри от типа wow/mu  прочие. Трябва да издържа на напрежение (товарене) Имам под ръка процесор AMD A8 - 5600 K APU with Radeon HD Graphics 3.69 GHz, съставете ми няколко вида конфигурации със съответно мнение (ако този процесор не е от най-добрите варианти добавете в предложението си и процесор) Благодаря ви предварително! 
П.П. Записвачка не ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да ви попитам  за предложение/съвет относно компютърна конфигурация. Бюджет до 1000лв (може и по-малко разбира се, ако можете да намерите ще съм доста благодарна) въпроса е компютъра да става за игри и/или хостване на сървъри на игри от типа wow/mu  прочие. Трябва да издържа на напрежение (товарене) Имам под ръка процесор AMD A8 - 5600 K APU with Radeon HD Graphics 3.69 GHz, съставете ми няколко вида конфигурации със съответно мнение (ако този процесор не е от най-добрите варианти добавете в предложението си и процесор) Благодаря ви предварително! 

П.П. Записвачка не ми трябва.

Ако не е проблем, да е втора употреба погледнете за Dell Precision T3500+ново видео или втора употреба такова.

Има и аналогични компютри на HP примерно Z400 или Z600. Както и на Fujitsu.

Препоръчвам такава конфигурация понеже ще се вмести в бюджета от 1000лв, а може и по-евтино, а компютрите са работни станции проектирани да издържат на много и продължителна работа, без да се налага да се спират какъвто предполагам ще е необходим за хостинг на сървър. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е проблем, да е втора употреба погледнете за Dell Precision T3500+ново видео или втора употреба такова.

Има и аналогични компютри на HP примерно Z400 или Z600. Както и на Fujitsu.

Препоръчвам такава конфигурация понеже ще се вмести в бюджета от 1000лв, а може и по-евтино, а компютрите са работни станции проектирани да издържат на много и продължителна работа, без да се налага да се спират какъвто предполагам ще е необходим за хостинг на сървър. 

Ами аз споменах че и за игри трябва да стават, понеже проектирам хостване на сървъри, но ако случайно не се получи и развие добре ще си го ползвам за да играя само. Затова ще трябва да е мощничко. Ако може да ми дадете конкретен линк или информация за конфигурацията. Леко съм невежа  в тези неща, и затова се допитвам до вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами нещо подобно + външно видео ще става и за хостинг и за игри.

Може и това.

Редактирано от Pa7he71c (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нещо подобно + външно видео ще става и за хостинг и за игри.

Значи аз много много не разбрах от конфигурацията, разбрах само че процесора работи на 3.09 GHz (но не разбрах колко ядря е, харда не разбрах колко е,  само РАМ паметта че може да е 6/12 гб и че видеото може да се избира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз много много не разбрах от конфигурацията, разбрах само че процесора работи на 3.09 GHz (но не разбрах колко ядря е, харда не разбрах колко е,  само РАМ паметта че може да е 6/12 гб и че видеото може да се избира. 

Този точно е с процесор Xeon X5650 6ядрен/12нишков , 6GB рам, за харда наистина нищо не пише, а видео не ви трябва, дори и да има то задължително ще трябва да се смени ако е планирано да се играят игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този точно е с процесор Xeon X5650 6ядрен/12нишков , 6GB рам, за харда наистина нищо не пише, а видео не ви трябва, дори и да има то задължително ще трябва да се смени ако е планирано да се играят игри.

А ако опитаме част, по част няма ли да излезе по-евтинко и сигурно? Някак си не ми изглеждат надеждни тези, не знам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6 ядрен/12 нишков Интел в момента най-евтиният нов е около 1000лв :)

А ако това не са надеждни машини не знам кое е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD   го хвърли в боклука , първите ми 2  PC  бяха   такива като по- евтини да ми вършат работа  и си издържаха гаранцията и  2 месеца отгоре ,сегашния  INTEL  e вече 2 години над гаранцията .Моят съвет е да утиш в магазина  и да стъпиш върху  геймърското им предложение и  естествено да   играеш с параметрите рам  HDD  итн каквото ти е нужно.

e то едно  примерно предложение от една фирма за 850  лв като махнеш някои работи ще падне цената още. Дъно: Intel H81/LGA1150/VGA/PCI-E;

CPU: Intel Core i3-4130 3.4GHz 3MB;
RAM: 8GB DDR3;
HDD: 1TB SATA3;
VGA: GeForce GT630 2GB DDR3 128B
PCI-E;
DVD RW Black SATA;
Lan card;
Case 500W ATX;
Гаранция: 2 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD   го хвърли в боклука , първите ми 2  PC  бяха   такива като по- евтини да ми вършат работа  и си издържаха гаранцията и  2 месеца отгоре ,сегашния  INTEL  e вече 2 години над гаранцията .Моят съвет е да утиш в магазина  и да стъпиш върху  геймърското им предложение и  естествено да   играеш с параметрите рам  HDD  итн каквото ти е нужно.

e то едно  примерно предложение от една фирма за 850  лв като махнеш някои работи ще падне цената още. Дъно: Intel H81/LGA1150/VGA/PCI-E;

CPU: Intel Core i3-4130 3.4GHz 3MB;

RAM: 8GB DDR3;

HDD: 1TB SATA3;

VGA: GeForce GT630 2GB DDR3 128B

PCI-E;

DVD RW Black SATA;

Lan card;

Case 500W ATX;

Гаранция: 2 години

xaxaxaaxax !

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xaxaxaaxax !

Подобна реакция имах :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чувал съм че  трябват и 2  хардиска    за сървър    ако единия се повреди да не се изгуби информацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре нека всеки си остави мнението тези по-горните, които дадохте като първи предложения ако им се сложи видеокарта дали ще вървят всички игри? И как мога да разбера колко GB им е Хард-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LLLLLLLoL

Та то си пише бе жена..

1TB = 1000GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонен разговор до човека който ги продава, по принцип отговаря на такива въпроси :)

Дефинирайте "вървят" - с какъв монитор ще се ползва, ще има ли пуснати сървъри, докато се играе и с какви настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LLLLLLLoL

Та то си пише бе жена..

1TB = 1000GB

Имах в предвид първото предложение най-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LLLLLLLoL

Та то си пише бе жена..

1TB = 1000GB

Въпроса май беше към мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид първото предложение най-горе.

Пише си ! Съкратеното име на харда е - HDD (Твърд диск:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както казах искам да става както за сървъри така и за игри, в случай че сървърите в началото не потръгнат.  Колкото до игрите бих искала да тръгтват най-новите ;д 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както казах искам да става както за сървъри така и за игри, в случай че сървърите в началото не потръгнат.  Колкото до игрите бих искала да тръгтват най-новите ;д 

Хах , ми тогава забрави онея горните ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това, дори и да се вземат 2те което е към 320лв. Ще се играе всичко, пак ще попитам на какъв монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това, дори и да се вземат 2те което е към 320лв. Ще се играе всичко, пак ще попитам на какъв монитор?

Philips 190V (19 inch LCD Monitor 19v7) 1280/1024 e max резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този монитор и една от тези карти е достатъчна за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, по-добре е да се наблегне на процесора, защото той може да се окаже ограничаващото звено при тая ниска резолюция. Естествено SSD  е задължително. А втора ръка HD7870  за 190  са малко множко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.