Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

VeselinaIvanova

Борба с хлебарки в апартамент

Препоръчан отговор

Хора, вече не знам какво да правя!!! Със съквартирантката ми се преместихме в нова квартира, която е не просто обитавана, а пребъкана с хлебарки от най-голям и мутирал род. Много са и за момента издържат на всичко, освен на чехъл. Вечер не можем  а да спим, сноват по стените и мокета и по леглата и ни лазят. Ръсихме боракс, уж помагало, ама само уж. Купихме някакви скъпи инжекции хлебомор - НИЩО, сякаш се хранят с отровата, дайте ми съвет имали ли сте такива от най-големите около 7см, май се водят американски и от едни по-малки черни - ориенталски някои представители и на двата типа имат крила, което ги прави още по-ужасяващи. Кажете ми нещо ефикасно равняващо се на нещо различно от изгаряне на апартамента 
моля ви.
Прилагам снимка на малкия вид (малък спрямо другия)

post-359213-0-16841300-1431583345_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вика се фирма и се пръскат мазетата на входа на блока

това е спасението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем и определено ще кажа, че саморазправата рядко решава проблема. Първо и най - сигурно извикайте фирма, която да обработи, защото освен че са професионалисти следят видовете и издръжливостта към дадена отрова хлебарки. Въобще не струва скъпо по мой спомен за 70 кв.м. ми взеха 30-40 лева, като ти дават и 6 месечен гаранционен срок, в това време ако ги видите пак - идват и без пари обработват - и така през 6 мес. ги викате.

Но проблема в случая според мен е за третирана на целият блок: всички апартаменти, стълбище, мази, тавански и т.н. от фирма, това е единственото трайно решение на проблеми, защото дори в един апартамент да останат се размножават много - идват не само през входната врата, ами и по канала, стените, сервизното (най - вече).

Да финализирам - извикайте си фирма. Не пречи и всяка вечер преди лягане да слагата на всеки един сифон бил той на мивка, на пода в банята и т.н. по една чаша, буркан, капачка - нещо, което да ги възпрепятства да излизат от там ;)

Успех в начинанието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има фирми които се занимават с това. Но ако квартирата е в жил. блок (особено панелка) борбата е трудна -  трябва на целия вход да се направи обработка(хлебарките минават през канализационните тръби и вентилационни а в панелките и през фугите между панелите). Напиши в гугъл ДДД и ще видиш резултатите. Успех във войната с гадинките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм хлебарки в апартамент,купувал съм различни препарати,но изчезваха временно и пак постепенно се появяваха.Проблема го реши една котка!От както си имаме тази котка,няма нито една хлебарка,вече дълги години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В панелка борбата е невъзможна поради факта, че трябва всички апартаменти да се третират, а 80% няма да са съгласни да им влизат в апартамента и да им пръскат. Отделно някой жилища са празни и още куп фактори възпрепятстващи цялостното пръскане.

Домашната котка решава тези проблеми само с миризмата си. Хлебарките не стъпват където усетят котешка миризма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лятото дойде и хлебарките идват но ми се струва че тази година много рано дойдоха от преди .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

...Проблема го реши една котка!От както си имаме тази котка,няма нито една хлебарка,вече дълги години.

И остана котката - както казват поговорката, "клин клина избива, но последният все остава" ;)

Силно резервиран съм към разни електронни джаджи, но на село имаше прекалено много мишки в мазето, дори през зимата прегризваха капачките на бурканите, сума ти и зимнина отиде зях, а на котарака изобщо не му пукаше - много по-лесно е да измърка и да си получи на мига манджата, отколкото да служи на дома. А и по-добре, че щеше да изпочупи де що не бе унищожено от мишките.

Един приятел ме посъветва и взех, макар и с много резерви, Riddex за 6-7 лв и за отрицателно време реших проблемите на село. Наскоро плъзнаха хлебарките из входа, та след няколко показни саморазправи взех и за вкъщи тая машинарийка и оттогава гад не съм виждал все още, а съседите се жалват и тровят в аерозоли, от които на мен лично ми призлява понякога.

П.П. Чел съм и негативни коментари за неефективност на джаджата, но от личен опит смея да твърдя обратното. Поне засега. 

П.П.2. Уредът не помага срещу молци, ако някой знае ефикасен цяр, нека сподели, че вече луднахме. Любопитно е, че са само на терасата, с дограма е, а там няма нищо за ядене - нито храна, нито дрехи.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П.2. Уредът не помага срещу молци, ако някой знае ефикасен цяр, нека сподели, че вече луднахме. Любопитно е, че са само на терасата, с дограма е, а там няма нищо за ядене - нито храна, нито дрехи.

на Райд пробва ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, вече не знам какво да правя!!! Със съквартирантката ми се преместихме в нова квартира, която е не просто обитавана, а пребъкана с хлебарки от най-голям и мутирал род. Много са и за момента издържат на всичко, освен на чехъл. Вечер не можем  а да спим, сноват по стените и мокета и по леглата и ни лазят. Ръсихме боракс, уж помагало, ама само уж. Купихме някакви скъпи инжекции хлебомор - НИЩО, сякаш се хранят с отровата, дайте ми съвет имали ли сте такива от най-големите около 7см, май се водят американски и от едни по-малки черни - ориенталски някои представители и на двата типа имат крила, което ги прави още по-ужасяващи. Кажете ми нещо ефикасно равняващо се на нещо различно от изгаряне на апартамента 

моля ви.

Трябва ти ТОВА или ТОВА. От личен опит мога да ти кажа, че по-добро от това (изключая фирма за обезпаразитяване) няма!

С фирмата е добре, но си е галимация, а тази спринцовка ще ги избие тихо, чисто и безотказно. Съставките са две - гел, който привлича гадините и отрова, която ги убива. Понеже хлебарките са канибали, която умре и друга хапне от нея и тя се преселва отвъд и така се получава "ефектът на доминото".

От тази спринцовка цъкваш по една капка по ъглите и дупките в квартирата (абе където се сетиш) и след няколко дена ще започнат да трупясват

Зимата бяха плъпнали из къщи, но благодарение на една такава спринцовка, само за седмица, се отървахме от тях.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самостоятелната борба с хлебарките - дава резултат, но:

1. Подобрете хигиената на своя бит.

2. Уплътнете процепи около тръби на ТЕЦ, ВиК, канализационни тръби. Уплътнете праговете.

3. Имаше преди известно време едни изключително ефикасни кубченца "Хлебомор", та и все още ги има, та и не чак толкоз ефикасни, но вършат доста добра работа в сравнение с други препарати и мерки!

Хлебарките няма да изтребите до крак, но ще усетите осезаемата им липса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съдейки по раздела в който вече е темата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като представител на ДДД фирма, ще препоръчам услугата на ДДД специалисти. Все пак от фирмите се занимават с това по цял ден. Дори и да не повикаш фирма, можеш да се консултираш с някоя.

Вече са споменали основния съвет срещу хлебарките - добрата хигиена. Но ти имаш проблем с големите американски хлебарки. Чудно е, че са станали толкова много в жилището. Вероятно е на първите етажи и не е обитавано скоро.

Говори с хазяина да организира обработка в мазето. Проблема е от там. Хазяина може да повлияе на съседите, защото теб няма да те имат за нищо.

Сега видях, че същата тема е пусната и в Бг Мама - току виж има и други форуми - след регистрация направена явно за това. Наистина се надявам при толкова усилия да се пише по една камара форуми да си попитала и някой човек работещ това.

Редактирано от ops5 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля ви.

Задължително фирма,която да напръска целия апартамент,или изисквайте от домоуправителя на входа да направи събрание на всички живущи и да се съберат нужните средства за фирмата! Друго спасение няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние нямаме откакто имаме коте, дам... :)

Иначе бях изчезнали от едни контейнери + Global спрей за хлебарки..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях темата преди няколко дни, но досега не писах в нея, защото исках да съм сигурен в написаното.

Аз също имам предубеждения към разни електронни уреди за борба с разни пълзящи гадини. Миналото лято обаче, след като по време на наводненията на два пъти мазето на село се превръща в малко езерце, нагоре по къщата и вътре в нея започнаха да се появяват основно мравки. Едни малки и кафеви и едни големи и черни. Ха са оставили бабата и дядото нещо на масата, ха се е напълнила цялата стая. Опитвахме какво или не - без резултат. Още тогава смятах да поръчам някоя джаджа за проба, но прочетох, че за да се постигне максимална ефективност, трябва да минат между 15 и 30 дни, а зимата вече си идваше и нямаше смисъл.

Тази година още със затоплянето нещата започнаха да се повтарят. Поразрових се в Гугъл и прочетох конкретно за споменатия по-горе Ридекс, че и да е изключен, и да е включен, върши все една и съща работа, т.е. никаква. Докато ровех, попаднах на това. И тъй като къщата е стара и в мазето от време на време са се появявали мишки, а в съседство с него има стаичка, в която се държат фуражи, реших да стисна очи и да купя един от тия, комбинираните - с електромагнитни вълни и ултразвук едновременно, след като прочетох, общо взето, положителни отзиви в интернет за устройствата на марката.

Включих го в мрежата миналата събота. Тази събота пак съм си тук и дядото казва, че мравки не е имало. Аз също не видях из къщата. Мравунякът, който са направили в стената (стената е каменна, градена с хоросан, а зад нея има два реда картон с въздушни възглавници между първия картон и стената и между първия и втория ред картон за изолация), е изоставен и около него не се виждат мравки. Малките мравки са изчезнали напълно, а големите все още се виждат, но пълзят само по външната страна на стената, вътре няма.

Засега е това, по-нататък дали ще са доволни, не знам. Може пак да се появят разни гадини.

image-7B1D_5572E16E.jpg

image-18DF_5572E16E.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...