Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Диабло 2 сървър Помощ

Георгиев Стоян

Препоръчан отговор

Иска ми се да направя стабилен и безопасен Диабло 2 сървър но ми трябва помощ по подкарването на такъв.
Имам свободна машина която е с амд атлон 64 3500 2.30 , 3 Гб-а рам и 160 хард ,както и още една с и5 процесор 8 гб-а рам и 750 хард.
През рутер ми е интернета zyxel nbg 418n .

Преди време се опитвах да направя такъв сървър през линукс но нещо се обърках много и не се получи , сега мисля да е през windows server 2012 или xp или ако има някой точно да ми обясни стъпка по стъпка как да го направя под линукс ще е още по добре .Знам че играта е доста стара и едва ли вече има кой да е играе.
Отворен съм  и за други предложения за сървър .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се подлъгвай от server версията на windows. Тя е за абсолютно друго нещо.  Също е важна и скороста на интернета, за да е комфортно за другите играчи.

Тази server версия е направена за спестяване на разходите в офисите. Това прави от един компютър много (да речем около 10-15) със едни малки машинки. Към тях се включва колонки, клавиаутура, мишка, монитор. Тя е само за офис цели, за да може да се следи всеки един служител какво прави и може да се натоварва само с офис програми. (това включва всякакви цели които не изискват мощна машина)

Мисля че ме разбра каква е тази server версия ? Такава ползват и в кабинетите по ИТ в училищата, за да се спестят разходи, но някой гениални лапета постоянно ръчкат сървъра и половината не работят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се подлъгвай от server версията на windows. Тя е за абсолютно друго нещо.  Също е важна и скороста на интернета, за да е комфортно за другите играчи.

Снимката е направета от настолния ми комп който ползвам основно за игра (League of legends ) и за това е 8.1 windows .

Предполагам че под линукс ще е най добре сървъра но имам нужда от добри насоки кое как и защо.

Общо взето от А до Я.

post-340738-0-69047900-1431638729_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбираш ли от английски ? Ако да, ето ти линк. Каквото не можеш да направиш, пиши в темата. Под линукс е, под windows е по-лесно.

П.П. Спомням си че тука един беше пуснал тема за Diablo 2 сървър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбираш ли от английски ? Ако да, ето ти линк. Каквото не можеш да направиш, пиши в темата. Под линукс е, под windows е по-лесно.

П.П. Спомням си че тука един беше пуснал тема за Diablo 2 сървър.

Ами имам г/д понятие от английски с това ще се оправя но ме интересува най вече какво точно да настроя в рутера , преди имах проблем с него , тогава бях с Tp-link някакъв си но в момента съм с zyxell и ... та как да си отворя портовете от рутера , смисъл преди време говорих с интернет доставчика и имам всички портове който са ми нужни .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази server версия е направена за спестяване на разходите в офисите. Това прави от един компютър много (да речем около 10-15) със едни малки машинки. Към тях се включва колонки, клавиаутура, мишка, монитор. Тя е само за офис цели, за да може да се следи всеки един служител какво прави и може да се натоварва само с офис програми. (това включва всякакви цели които не изискват мощна машина)

Мисля че ме разбра каква е тази server версия ? Такава ползват и в кабинетите по ИТ в училищата, за да се спестят разходи, но някой гениални лапета постоянно ръчкат сървъра и половината не работят.

Викаш пустия Windows server само за тия "машинки" и офис дреболии е направен... :D

Това, за което говориш приятелю е Windows Multipoint Server и е само част от семейството на Windows Server. По принцип съществуват и други версии, които стават за много по-сериозни неща от това, което си посочил. Ето тук само като пример можеш да погледнеш. Сега друг е въпроса, сравнен с други продукти колко е ефективен, но това е една съвсем друга тема. Сериозно човек, стегни се и преди да си започнал да даваш мнения, поне мъничко се информирай. Недей приема нещата като обида или заяждане, а по-скоро като конструктивна критика.

Относно темата - защо имам някакви бледи спомени, че и преди автора е пускал подобна тема? Ако е така, нека се ползва базата на старата, нещата няма да са по-различни. Може и да греша, стар съм вече и забравям. Ако захващането на това начинание е за спорта, забавление и с цел да се научи това онова - супер, ще помагаме. То така или иначе, ако ще е сериозен проект не е за домашни ПЦ-та. Както и да е, стига съм дрънка. Ще дам отправните точки, а автора може да търси информация и практически да прилага научено и където среща трудности, ще удряме по едно рамо.

1. Инсталирай си ОС на машината - имай предвид, че сървърните версии на Windows бяха активни само три дни или поне това ми е последния спомен от допира с това чудо. М/у впрочем можеш да си ползваш и обикновен Windows 7 professional ,поне ще имаш 30 дни да си тестваш.

2. Разбери на кои портове слуша играта и ги сподели с нас.

3. Следва да зададеш статичен частен ИП адрес на машина, която ще хоства. Тук ти давам жокер - този адрес трябва да е извън обхвата на DHCP на рутера.

4. Инсталираш гейм сървъра и стартираш услугите.

5. Пренасочваш портовете в рутера към адреса, който си резервирал в точка 3

6. Проверяваш и защитната стена на ОС-ма дали е конфигурирана правилно, да пропуска трафика.

7. Даваш публичния си ИП адрес на приятел, за да тества дали всичко работи. Всички, които искат да влизат и се намират извън твоята мрежа, ще се обръщат към този адрес.

Споделените насоки са общо препоръчителен подход при почти всички подобни начинания. Със сигурност за различните услуги си има специфика, но за нея ще се грижиш ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

.

Викаш пустия Windows server само за тия "машинки" и офис дреболии е направен... :D

Това, за което говориш приятелю е Windows Multipoint Server и е само част от семейството на Windows Server. По принцип съществуват и други версии, които стават за много по-сериозни неща от това, което си посочил. Ето тук само като пример можеш да погледнеш. Сега друг е въпроса, сравнен с други продукти колко е ефективен, но това е една съвсем друга тема. Сериозно човек, стегни се и преди да си започнал да даваш мнения, поне мъничко се информирай. Недей приема нещата като обида или заяждане, а по-скоро като конструктивна критика.

Относно темата - защо имам някакви бледи спомени, че и преди автора е пускал подобна тема? Ако е така, нека се ползва базата на старата, нещата няма да са по-различни. Може и да греша, стар съм вече и забравям. Ако захващането на това начинание е за спорта, забавление и с цел да се научи това онова - супер, ще помагаме. То така или иначе, ако ще е сериозен проект не е за домашни ПЦ-та. Както и да е, стига съм дрънка. Ще дам отправните точки, а автора може да търси информация и практически да прилага научено и където среща трудности, ще удряме по едно рамо.

1. Инсталирай си ОС на машината - имай предвид, че сървърните версии на Windows бяха активни само три дни или поне това ми е последния спомен от допира с това чудо. М/у впрочем можеш да си ползваш и обикновен Windows 7 professional ,поне ще имаш 30 дни да си тестваш.

2. Разбери на кои портове слуша играта и ги сподели с нас.

3. Следва да зададеш статичен частен ИП адрес на машина, която ще хоства. Тук ти давам жокер - този адрес трябва да е извън обхвата на DHCP на рутера.

4. Инсталираш гейм сървъра и стартираш услугите.

5. Пренасочваш портовете в рутера към адреса, който си резервирал в точка 3

6. Проверяваш и защитната стена на ОС-ма дали е конфигурирана правилно, да пропуска трафика.

7. Даваш публичния си ИП адрес на приятел, за да тества дали всичко работи. Всички, които искат да влизат и се намират извън твоята мрежа, ще се обръщат към този адрес.

Споделените насоки са общо препоръчителен подход при почти всички подобни начинания. Със сигурност за различните услуги си има специфика, но за нея ще се грижиш ти.

1-инсталирах 7-про 64 бит
2-Портовете са 6112,6119,6200 и 4000
3-направих статично 192.168.1.40 - за другото което си казал не го разбирам
4-Инсталирах всичко и изписва че е свързано д2гс-о и д2дбс
5-Пренасочил съм портове
6-Изключил съм е 
7-Когато се опитам да ваведа Ип-о Зоната и името в gateway - ми изписва че не се конектва към сървъра.

Опрвих го мога да влизам правя си герой вдигам левели всичко но когато някой се опита да влезне , прави си акаунт и до там , не може да си направи герой.

post-340738-0-79173900-1432916142_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом влизаш в сървъра и външни хора влизат без проблем, значи това вече не е мрежови проблем. Погледни/потърси инфо за правата на файловете и базата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване