Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следното дъно asrock 2core1333dvi-2.66g и вграденото видео сдава багажа тъй като ми прави проблеми! Засега съм се насочил към тази карта http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gt-420-2048mb-ddr3-128bit-hdmi-2-x-dvi-vga-n420-2gi/pd/DFBY3MBBM/, не ми трябва силна защото никога на играя игри, ползвам компютъра с друга цел! Искам да попитам дали ще стане, тъй като преди време бях купил Radeon HD 5450 и не стана!!! Затова този път се консултирам с вас, ако тази не става моля предложете ми евтина тъй като споменах не играя игри и не ми трябва силна! :) благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми картата е PCI Express 2.0 а дъното PCI Express x16 принципно трябва да има обратна съвместимост и да няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да я поръчвам така ли?

А бихте ли ми казали защо старата карта Radeon HD5450 която бях купил не стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде е сега радеонката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Продадена е!

Редактирано от Simeon Todorow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти как разбра че не става-картина ли не извади?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен че не извадих картина, какво ли още не правих, водих го компютъра на майстор и каза че не става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми картата е PCI Express 2.0 а дъното PCI Express x16 принципно трябва да има обратна съвместимост и да няма проблеми.

Едното е ревизия на стандарта, другото е ширината на конектора и шината - не ги бъркай!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едното е ревизия на стандарта, другото е ширината на конектора и шината - не ги бъркай!

Къде точно бъркам едното е PCI Express 2.0 другото е PCI Express ? "x16" е дължината.

http://blog.duropc.com/wp-content/uploads/2013/07/PCIe-slots-300x266.gif

Радеона е бил 2.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане ли? Ако няма да стане моля предложи друга :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко повече информация. Радеонката ако е била здрава е трябвало да си тръгне. На тези дъна понякога трябва от bios да се настрои да се ползва вградена/външна видео карта, не става автоматично.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече поръчах картата, евентуално утре ще пристигна, ако има проблеми ще пусна нова тема или ще пиша тук, благодаря на всички а относно за Радеонката тя беше нова купена от Emag отново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е била нова,защо не потърсихте гаранционното си обслужване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След обновяване на биоса 5450 ще запали. Има го тоя проблем със стари дъна на Асрок и някой модели карти.

Гледаш за версия 1.20 от тук - http://www.asrock.com/mb/Intel/2Core1333DVI-2.66G/?cat=Download&os=BIOS и хвани да го направи някой дето разбира.

И в никакъв случай не се занимавай с оня майстор дето те е излъгал че картата не става.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като аз я купих на промоция, и я продадох за по скъпа цена но както и да е! Минало е вече, та нали тази карта която поръчах ще стане.

Редактирано от Simeon Todorow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да трябва да стане-просто няма причина да не тръгне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи като пристигне новата видео карта утре ще се налага ли обновяване на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като аз я купих на промоция, и я продадох за по скъпа цена но както и да е! Минало е вече, та нали тази карта която поръчах ще стане.

Казах ти и оная става проблема не е в картата.

Ако пак не тръгва направи това което ти казах вместо да купуваш и продаваш карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти и оная става проблема не е в картата.

Ако пак не тръгва направи това което ти казах вместо да купуваш и продаваш карти.

Благодаря, ако не тръгне ще се опитам да обновя дъното със най-новата му версия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обновяваш BIOS на дъното пък въобще не е твоя работа. После ще пускаш тема за неработещ компютър. Занеси да ти го обнови някой, който го е правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някаква възможност да тръгне без да се обновява дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разбира се. Първо сложи картата в слота, вържи монитора към нея и тогава вече ще се види накъде вървят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разбира се. Първо сложи картата в слота, вържи монитора към нея и тогава вече ще се види накъде вървят нещата.

Ок много ти благодаря, дано всичко мине както трябва, ако се наложи ъпдейт ще се консултирам с професионалист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.