Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Реших да преинсталирам сам компютъра, защото съм чувал, че било лесно. Направих всичко каквото открих като информация в 

нета. Купих си диск, записах на диска Windows 7( използвах Nero ) , направих настройките на BIOS , на First Boot Device избрах CD-DVDROOM , запаметих настройките с f10. След което компютъра се рестартира.Вместо да ми излезе press any key ..  и да започна инсталацията компютъра си се включва със стария windows. 

Ползвам DVD-R диск.   https://www.youtube.com/watch?v=gXxzAtRVako В това видео се позлва по-стара версия на Nero, в която се записва специално диск за BOOT. Има го като опция от самата програма. А версията която аз ползвам мога да избера само DATA DVD със следното описание - Create a data DVD which can be used to save ALL type of files. Не би ли трябвало да значи,че няма значение как ще го запиша диска и с каква програма, нали? Идеята е iso файла да е в диска, а той е там.

Нямам идея какво друго да направя, дори записах наново друг диск със windows. Или файла от диска е повреен? Друг ли да тегля.. Ако имате някакви идеи какво да направя, моля споделете. Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли опция "Burn image"? Защото това ви трябва.

Има и други програми за записване на дискове.Тук доста често се препоръчва "BurnAwareFree.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какъв компютър става въпрос,по-новите поддържат UEFI ,който трябва да се изключи?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като довлача файла до програмата има бутон next и следва burn. Файла е на диска. Не виждам проблем в диска.

Компютъра е близо 4 годишен. Значи да търся такива настройки в bios и да го изключа? .. добре. Има ли вероятност да иска ъпдейт на DVD Drive? Защото туко що прочетох и за този вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://cdburnerxp.se/

Инсталираш CDBurnerXP и избираш Burn ISO Image

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

След като довлача файла до програмата има бутон next и следва burn. Файла е на диска. Не виждам проблем в диска.

Компютъра е близо 4 годишен. Значи да търся такива настройки в bios и да го изключа? .. добре. Има ли вероятност да иска ъпдейт на DVD Drive? Защото туко що прочетох и за този вариант.

Май не четете какво ви се пише.Трябва да запишете файла на Уиндоус на диска,като също така това записване трябва да направи самият диск буутващ.За това се използва най-често срещата опция в записващите програми "Burn image".Възможно е при различни програми да е с различно име,но принципът и смисълът е един и същ.

От това,което сте обяснил до сега,излиза,че просто не сте направил диска буутващ.

Действайте.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът, както ти казват колегите е в записването на диска.

Използвай примерно img burn. програмата е лека и лесна.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със всяка програма може да се запише диск независимо колко е стара. Ако ползвате Nero Express, не трябва да вкарвате Iso-файла в компилация, а да го изберете в полето "Image, Proect, Copy - Disc Image or Saved Proect" и избирате ISO файла, после в лявата страна на програмата има една стрелка, цъкате върху нея да се отвори прозорец да нагласите скоростта на записа, която трябва да е минималната, после натискате Next и записвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от blondin40
      Здравейте , 

Опитвам се да инсталирам нов уин7 но не ми засича мишката и клавиатурата при страницата на инсталацията , а във биоса и 2-те ги има и си работят идеи как да се оправи ?
    • от strelecaaa
      Привет и честита 2019 година !
      Реших да си закупя видеокарта втора употреба, на изгодна цена, но поводи за притеснения - много.
      Прочетох няколко теми, но не намерих това което търсех, а именно отговори на въпросите:
      1.Има ли някакви начини (признаци) да се провери дадена видеокарта ползвана ли е за копаене и  прекалено ли е амортизирана ?
      2.Как мога да разбера с оригинален BIOS ли е, или е модифициран ?
      3.Тъй като продавачът твърди, че остава една година от гаранцията на видеокартата, но не и пази кутията, тази гаранция ще бъде ли призната ?

Благодаря :) !
    • от мария0401
      Здравейте, не знам как да започна. Объркана съм. Трябва ми съвет..аз съм на 17 наскоро разбрах,че имам още една сестра..никога не съм я виждала.При раждането й баба ми я е дала на някой без майка ми да знае..замислих се как може да има такива хора да дадат внучка си при раждането на някакъв човек без никой да знае..казаха ми ,че майка ми я е кръстила Доротея родена е 2004 година.Умирам от желание да разбера къде е ,да я познавам,да видя как се грижат за нея..не знам как да я намеря...винаги когато се опитам да говоря с майка ми тя започва да плаче...не може да ми кажи нищо опитва се,но я боли твърде много..много искам да я намеря...
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване