Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Zdravko Hristov

Спънка при опит за инсталация на Windows 7

Препоръчан отговор

Реших да преинсталирам сам компютъра, защото съм чувал, че било лесно. Направих всичко каквото открих като информация в 

нета. Купих си диск, записах на диска Windows 7( използвах Nero ) , направих настройките на BIOS , на First Boot Device избрах CD-DVDROOM , запаметих настройките с f10. След което компютъра се рестартира.Вместо да ми излезе press any key ..  и да започна инсталацията компютъра си се включва със стария windows. 

Ползвам DVD-R диск.   https://www.youtube.com/watch?v=gXxzAtRVako В това видео се позлва по-стара версия на Nero, в която се записва специално диск за BOOT. Има го като опция от самата програма. А версията която аз ползвам мога да избера само DATA DVD със следното описание - Create a data DVD which can be used to save ALL type of files. Не би ли трябвало да значи,че няма значение как ще го запиша диска и с каква програма, нали? Идеята е iso файла да е в диска, а той е там.

Нямам идея какво друго да направя, дори записах наново друг диск със windows. Или файла от диска е повреен? Друг ли да тегля.. Ако имате някакви идеи какво да направя, моля споделете. Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли опция "Burn image"? Защото това ви трябва.

Има и други програми за записване на дискове.Тук доста често се препоръчва "BurnAwareFree.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какъв компютър става въпрос,по-новите поддържат UEFI ,който трябва да се изключи?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като довлача файла до програмата има бутон next и следва burn. Файла е на диска. Не виждам проблем в диска.

Компютъра е близо 4 годишен. Значи да търся такива настройки в bios и да го изключа? .. добре. Има ли вероятност да иска ъпдейт на DVD Drive? Защото туко що прочетох и за този вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://cdburnerxp.se/

Инсталираш CDBurnerXP и избираш Burn ISO Image

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като довлача файла до програмата има бутон next и следва burn. Файла е на диска. Не виждам проблем в диска.

Компютъра е близо 4 годишен. Значи да търся такива настройки в bios и да го изключа? .. добре. Има ли вероятност да иска ъпдейт на DVD Drive? Защото туко що прочетох и за този вариант.

Май не четете какво ви се пише.Трябва да запишете файла на Уиндоус на диска,като също така това записване трябва да направи самият диск буутващ.За това се използва най-често срещата опция в записващите програми "Burn image".Възможно е при различни програми да е с различно име,но принципът и смисълът е един и същ.

От това,което сте обяснил до сега,излиза,че просто не сте направил диска буутващ.

Действайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът, както ти казват колегите е в записването на диска.

Използвай примерно img burn. програмата е лека и лесна.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със всяка програма може да се запише диск независимо колко е стара. Ако ползвате Nero Express, не трябва да вкарвате Iso-файла в компилация, а да го изберете в полето "Image, Proect, Copy - Disc Image or Saved Proect" и избирате ISO файла, после в лявата страна на програмата има една стрелка, цъкате върху нея да се отвори прозорец да нагласите скоростта на записа, която трябва да е минималната, после натискате Next и записвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
    • от Street Life
      Здравейте, ще ползвам за почистване в Windows 10 pro, програмата BleachBit!
      Интересува ме някои, които я ползват в Уиндоус, да ме насочат какви са правилните настройки?
      Къде е правилно да сложа тикчета, за да не омажа системата.
      Моля, не ми предлагайте CCleaner, защото така съм избрал.
      Благодаря на отговорилите.
    • от loranst looa
      Здравейте на скоро взех един стара офис конфигурация без ОС система и накарах продаваче допълнително да ми сложи обаче той сложил 7 ца 64 бита и по лошото което оставил само един дял на Целия Диск този на който е ОС системата така ако например стане някакъв бъг или вирус влезне всички бъдещи файлове ще заминат на кино с Уйндуса . За това искам питам може ли да преформатирам при тази ситуация диска да има поне още един дял и ще бъде ли надеждно ако използвам софтуер като MiniTool Partition Wizard или подобен че не ми се разправя да слагам нова ОС отново  
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги имам голям проблем с колата Volvo V40 надявам се някой да знае решение за проблема !!! Първо отказаха всички прибори на таблото,майстора отстрани проблема на следващия ден ми отказа централното заключване,радио,платфони.Майстора ми препоръча да търся друго табло,намерих друго табло майстора го монтира и нещата си останаха същите.Какво да правя от тук нататък?Къде може да е проблема ако не е от таблото? Благодаря Предварително на всички които съдействат за отстраняване на проблема
  • Дарение

• Добави ново...