Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Лютви Местан обжалва санкцията за майчиния език

Препоръчан отговор

Гост

Някак силно ми се прииска да спомена, че в Древна Елада мъжът е бил приеман за истински мъж едва, след като е правил секс с мъж.

Ти си била там и знаеш. Айде да не казвам какво си мисля по въпроса, че ще ме цензурират по точка от правилата. А ако всички мъже бяха меки китки, нямаше да се радваш на това, че някой ти отваря вратата пред теб, ми щеше да бъркаш бетон по строежите, щото мъжете ще са твърде изнежени да работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма империя на доброто. Има други видове структури, които притежават това качество.

ОК, може ли пример за подобна структура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ти си била там и знаеш. Айде да не казвам какво си мисля по въпроса, че ще ме цензурират по точка от правилата. А ако всички мъже бяха меки китки, нямаше да се радваш на това, че някой ти отваря вратата пред теб, ми щеше да бъркаш бетон по строежите, щото мъжете ще са твърде изнежени да работят.

Попрочети малко бе, Симка, за да разбереш как аврамическите религии са промили и твоето мислене, въпреки че си заклет атеист. http://novinar.bg/news/armiia-ot-liubovnitci_MTk2MjszMQ==.html

Ето един добър линк с инфо: http://forum.boinaslava.net/showthread.php?6496-%D5%EE%EC%EE%F1%E5%EA%F1%F3%E0%EB%E8%E7%EC%FA%F2-%E8-%EC%E5%E6%E4%F3%EF%EE%EB%EE%E2%E8%F2%E5-%EE%F2%ED%EE%F8%E5%ED%E8%FF-%EF%F0%E5%E7-%E0%ED%F2%E8%F7%ED%EE%F1%F2%F2%E0

И цютатче от същата тема: 

Иначе по темата: наистина има таква представа за древните гърци, че са ползвали жените общо взето за размножаване, а истинската им любов са били други мъже. Аз обаче допускам че е донякъде вярна. Кой философ (Платон ?) беше казал, че понеже мъжете са по-атлетични, по-здравото мъжко тяло е предпоставка за по-добра мъжка душевност и следователно любовта между мъже е най-възвишената. Ахил може да е сърди на Агамемнон за наложници, но очевидно чувствата които изпитва към Патрокъл са много по-силни и дълбоки, ако се съди по гнева му. Пък и спартанските хоплити ако не греша са били разделени по двойки, с идеята че като двама души силно привързани един към друг се бият рамо до рамо в строя, то те ще се бият с по-голяма храброст и желание. 

Чак на хетеросексуалните отношения да се е гледало като на нещо ненормално, едва ли, но хомосексуалните са били смятани за по-висши.

Редактирано от мо_хи_ни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Попрочети малко бе..

Махай ми се от главата. Българите са замесени от съвсем друго тесто и нямат нищо общо с нито един от двата публикувани линка.

Ще ми кажеш още малко, че войниците от Битката при Дойран всичките са били хомосексуалисти. На вас ви промиват мозъците.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя и без това темата отдавна отиде в киреча, та няма да се въздържа да отбележа, че искрено се посмях като прочетох поста на Симчо, колко добре щяло да бъде за мъже като него, ако гейовете станели повече... демек повече жени за него и Форс.

Заради подобни случаи хората казват да внимаваме какво си пожелаваме, че може и да се сбъдне. Ако могат само да си представят двамата мъжкари в темата, че повечето от жените биха предпочели гейовете пред тях, с идеята, че поне ще се позабавляват по приятелски и ще си поговорят смислено, тъй и тъй няма да има секс... :D

Темата наистина стана забавна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, Миро, не се заяждам.

Просто се опитах да ти подскажа по мой си начин какво не трябва да правиш, ако искаш да станеш по-успешен при воденето на дискусии и да не бъдеш само дразнител, както досега.

С най-добри чувства!

Благодаря за съветите, едва ли имам нужда от такива, и аз "просто" не разбирам с какво цитирането на соц.лозунг  и употребата на хумор е... "дразнене"... :) Щото нали от там тръгнахме :)

Поздрави.. но ... май с абсолютно  никакви чувства...  :)

Все пак никой не каза какво мислите за визитата на наМестан в Турция ?

Все пак това е темата, не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отскочил е за инструктаж до кораба-майка.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

местан е в турция по същата причина поради която всички ги привикват във вашингтон и брюксел,волен в москва,трети се заиграват с евреите- инструктаж за работа против България,защото нямаме и един политик с българско потекло! народа гледа и мълчи,и понеже темата е за майчиния език,сигурно на такъв са си говорили!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво можем да кажем за визитата на Местан в Турция, като явно хората общо взето са объркани.

Аз например се обърквам при мисълта как партията на Ататюрк е опозиция, след като десетилетия наред самите турци черпят от положителните промени на превръщането им в светска държава, точно благодарение на Ататюрк.

Президентът им, който би следвало да не демонстрира пристрастия, явно ги демонстрира и явно битката е с нокти и зъби да се устиска мнозинството на управляващата партия, за да не се налагат коалиции.

Не разбирам и как ДПС демонстрира подкрепата си за управляващата партия, при положение, че се сещат какво ще се получи при победата и тоталното засилване на президенската власт, след промените, които са замислени в Кноституцията, доколкото разбрах. Все изтикват напред идеята, че Европейският съюз само би спечелил от приемането на Турция.

Та... не ми се връзва всичко това, но то политиката е кабаре... Всичко е нормално.

Какво друго да прави Местан там, освен да демонстрира подкрепа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вас ви промиват мозъците.

Ето отново.

Не мога да разбера откъде накъде си присвояваш правото да определяш нормалността?

Дадох пример, за да ти покажа колко относително нещо е нормата, „нормалността“, колко зависима е тя от контекста на културата, която в нашия случай, е иудеохристианската. В Древна Елада хомосексуализмът е бил норма. Какво да правим – да обявим древните гърци за ненормални ли?!„Ненормалността“ на хомосексуалността днес е продукт на столетия диктатура на християнството.

Всяка промяна в обществото - отменянето на монархията, отмяната на робството, равните права на мъже и жени, правата на хомосексуалните е именно победа на прогресивните малцина над консервативните традиции на мнозинството. И притеснително казваш било, че некви си малцинства искали да променят консервативни традиции на стотици години. Ами, какво да ти кажа - точно така са ставали всички важни промени в историята. Дори нещо повече - те вече са факт със или без твоето съгласие или одобрение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отскочил е за инструктаж до кораба-майка.  

...и евентуално за пари. Щото те схемите си работят, но след едни избори там, може да има промяна на хората с които работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка промяна в обществото - отменянето на монархията, отмяната на робството, равните права на мъже и жени, правата на хомосексуалните 

Явно е, че не всички малцинства, които имат някакви победи са прогресивни. Я ми кажи, къде му е прогреса в гействането и ходенето на инструктаж в Турция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Логично е един добър адвокат да има отлични доходи. В цял свят добрите адвокати са милионери. Особено като знам как започна жената преди 15 години, няма как да не й свалям шапка за всичко, което е успяла да изгради.

Логично е да имат нереално високи доходи, когато няма добри закони и кой да следи да се спазват. Няма друга причина освен лоши закони и неспазването им за високи доходи на адвокат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично е да имат нереално високи доходи, когато няма добри закони и кой да следи да се спазват. Няма друга причина освен лоши закони и неспазването им за високи доходи на адвокат.

Не дай си Боже да ти се наложи да ползваш адвокатски услуги. Пу-пу, да не ти е уроки! :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не дай си Боже да ти се наложи да ползваш адвокатски услуги. Пу-пу, да не ти е уроки! :ph34r:

Мохини, адвокатските услуги се ползват и за добри неща. Даже по-често за такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мохини, адвокатските услуги се ползват и за добри неща. Даже по-често за такива.

Иронизирах, Благо. Логиката не е най-силната страна при някои хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не. В 50% от случаите адвокатските структури са там, за да пречат на заслужили си наказанието престъпници да получат такова. Не знам какво адвокатстване и защита трябва да има за доказани педофили и жестоки убийци. Някои ако имат някакъв морален кодекс, то повечето адвокати са аморални и безскрупулни. Използват несъвършенствата в закона, за да помагат на този, който дава най-много пари. Отдавна се изроди системата от нещо, което трябва да налага справедливост към показно освобождаване на явни престъпници, парад на безсрамието.

Не мога да разбера откъде накъде си присвояваш правото да определяш нормалността?

Грешка. Никъде не съм говорил за традиции. Никой няма да получи повече търпимост, отколкото си заслужи. С разни паради и етнически аргументи, разцепление и думи като "гяури" малцинствените групи не печелят "фенове" всред останалата част от населението. На базата на никой не обективен признак не може някой да изисква нещо от държавата и всички други обществени групи и да изисква всеки да се съгласява и разрешение за своеволие на база на малцинственият си статус. Много лошо в днешно време се експлоатира това с "малцинството". "Малцинство" не е нещо уникално, означава просто че има малко като теб.

Значи аз съм толерантен човек, иначе щях да кажа "Циганите на сапун, турците на пране, а педе...асите в Белене!" Но не го казвам. Просто не искам да ми се натрапва някой и да ми налага своите искания. С нищо не е повече от мен, просто различен от мен. Не може някой да се възползва от изкривена толерантност, за да се налага и да получава повече привилегии и облаги от останалите и всичко това незаслужено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Симчо, визирам търговското, облигационното, вещното право. Без ирония ти пожелавам да ти се наложи да влизаш в по-сериозни икономически отношения, тогава ще си спомниш за мен и ще разбереш колко може да ти помогне добър адвокат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка….Много лошо в днешно време се експлоатира това с "малцинството". "Малцинство" не е нещо уникално, означава просто че има малко като теб.

Симка, българите в планетарен мащаб малцинство или мнозинство сме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Симка, българите в планетарен мащаб малцинство или мнозинство сме?

И поради това сме получили нещо повече от всички останали, или просто сме били подритвани в изхода на всяка от войните със загуби, репарации? Това оффтопик. Никой не може да предявява някакви нереални щения. Това, че има малко като теб не ти дава автоматично някакви привилегии.

В планетарен мащаб циганите спрямо българите са мнозинство. Значи! Искам циганите да почнат да ни плащат социални помощи. Аз от днес спирам да работя! Ууу, Аааа, аууууу - дискриминация! Отивам при Хелзинският комитет, ЕС, бла-бла-ау-бау-лау. Не стига че сме малко, ами не ни дават и да просим, убиваме и изнасилваме наред. Дискриминацияяя!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И поради това сме получили нещо повече от всички останали, или просто сме били подритвани в изхода на всяка от войните със загуби, репарации? Това оффтопик. Никой не може да предявява някакви нереални щения. Това, че има малко като теб не ти дава автоматично някакви привилегии.

В планетарен мащаб циганите спрямо българите са мнозинство. Значи! Искам циганите да почнат да ни плащат социални помощи. Аз от днес спирам да работя! Ууу, Аааа, аууууу - дискриминация! Отивам при Хелзинският комитет, ЕС, бла-бла-ау-бау-лау. Не стига че сме малко, ами не ни дават и да просим, убиваме и изнасилваме наред. Дискриминацияяя!!!

Интересна е посоката на мисълта ти. Имах предвид друго с въпроса си. В случаите, в които ти се усещаш част от мнозинството, си невероятно радикален по отношение на малцинствата. И някак откровено демократичен, широкоскроен, когато си в позицията на малцинството. Непоследователен си в убежденията си.

Редактирано от мо_хи_ни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Интересна е посоката на мисълта ти.

Не си разбрала мисълта ми. Достатъчно съм либерален, за да не викам "тия на сапун, ония на прах за пране". Повече от мен нямам намерение да получат или да им дам ей така. Ако си го изработят - тяхно си е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...