Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Лютви Местан обжалва санкцията за майчиния език

Препоръчан отговор

Не ги потискам. Като не искат да учат български, а са длъжни в българските училища, значи не искат да се интегрират. Ако са учили български, не им трябва агитация на чужди езици. Много е просто. Тая агитация е полезна само за електората на изселници в Турция(изборните туристи с автобусите от Турция), които децата им не знаят български, както и за неграмотните, които не искат да се интегрират и си живеят забутани в селцата в Родопите. Никакви отстъпки на такива, да видиш как от зор и глад ще се ограмотят. Няма аз на неграмотният да правя отстъпки, вместо той да се учи, като е имал възможност това да го направи безплатно. Няма турци в България, има българи граждани с различен етнически произход. Всеки български гражданин е учил в българско училище и трябва да знае български. Толкова е просто. Защо е агитация на друг език? Къде си го виждал това?

Отидеш ли в Рим, прави като римляните. Като искаш да те разбират, говориш на общият език официален за страната. Говори на каквото си искаш, никой не е длъжен да те разбира. И ако/като си мързелив, неграмотен или просто...т.п, то никой не е виновен. От моите данъци такива абсурди като преводачи, които да превеждат на български граждани от български език - няма да стане.

И престани с тия тъпизми с Донецк. В момента не се говори нищо, дори и бегло близко до Донецк. Има си тема за Украйна.

Другото е, че пак ти подчертавам, че да даваш дистанционно акъл, като не плащаш данъци тук е нагло и безочливо.

Няма малцинствата да правят каквото си поискат, както и малцинствените партии. Едните крадат и изнасилват необезпокоявани, тормозят цели села. ДПС все пък имат претенции, но май само те, не и обикновените етнически турци. Знаеш ли, ДПС тормози пък собственият си електорат. Има документирани случаи, където в региони, които по принцип са на ДПС има нареждания от партията и се водят работници от фирмите с бусче в колонка към изборната секция да пускат за ДПС глас. Който не иска да пусне за ДПС или не иска да пуска въобще- бива уволнен. В тия райони ДПС, определени привилегировани лица, не обикновени граждани, се възползва от етническото разединение и превръща етническите малцинства в крепостни селяни. Там ако нямаш общо с ДПС не можеш и да пробиеш, не можеш и бизнес лесно да почнеш. В тия райони всичките субсидии отиват в ръчичките на хора от ДПС. ДПС е някаква мафия направо. Не партия. Документирано е. Ако бях аз, ДПС щеше да бъде партия извън закона.

Значи оня като се направи на атентатор с газовият пистолет с капси срещу Доган - да беше го застрелял поне. Явно така трябва да става чистката. Искам и сега някой такъв да излезе и да отстреля сегашният ръководител на ДПС, нали Доган се пенсионира. Бахти и наглеците са тия.

Ти прави, като римляните, а аз като българите. Говоря си на български където ми падне и не държа всички да ме разбират. Но държа да мога да го правя навсякъде и не виждам причина да спирам и другите да го правят. Когато колега ми каже благодаря на български ми става гот. Когато чуя да се говори на български около мен ми става гот. Когато видя възможност да попълня документ на български ми става гот. Ей така от гот съм си настроил JPS-а (закупен извън България) да ми говори на български. Гот ми е да слушам и да говоря български. Същото е и с етносите в България. Думите достигат по-дълбоко когато са казани на майчиния език. Думите изказват повече когато са изречени на майчиния език. И не, ничие задължение не е да учи каквото и да било. Та, нека дадем право на хората да разговарят и слушат на майчин език, те на техния си ние на нашия си, пък за интеграция си има други механизми. Училище, работно място, театър, медии... Който иска да се развива, ще научи български, който не търси развитие, за какво му е? Да не говорим, че умението да се говори българския не е залог за успешна интеграция. Ти например, научил си го българския език, ама пусто, как да живееш заедно с хората не си научил. Говориш на български, но думите ти не носят разбирателство, а бълват омраза. Е, кел файда от твоя български!

Та! Да се преместим на не емоционалната част от темата. Няма норма в България, задължаваща гражданите и да знаят български език, но има изрични норми гарантиращи равните права на всички граждани. Например, ако се яви български гражданин не владеещ български език на дело, съдът, за да му гарантира честен процес, ще му осигури преводач (и от това няма да се свърши света). Примери други бол - стига да искаш! Пък ти си бълнувай за убийства...

П.П. Щом съм написал нещо за Донецк, значи съм искал да кажа нещо за Донецк. Явно на друг човек, който разбира какво, защо и как. И най-важното, без да се нуждая от одобрението или разрешението ти. Анладън мъ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарки, ти си се забил на тема какво някой си приказва за лично ползуване. Всички изброени от теб случаи са частни, в това число в съдебното дело, не съвпадат с определението на публични агитации и обществено-политически събития.  Явно не можеш да вържеш нещата логически. Що ли се учудвам че не схващаш, или се правиш на ударен за какво иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук май има едно разминаване. Къде е казано, че Движението за права и свободи е етническа партия? По конституция не може да има етнически партии. Поне докато не променят конституцията. ДПС искат да агитират на майчин език. А какъв е майчиния език на продажните българи в тая партия? И какъв е майчиния език за повече от половината избиратели на ДПС - циганите? ОК, има и турски цигани, които говрят на турски. Е хубаво, но турския ли е майчин за тях, след като са цигани или някой преди години е промил мозъците и ги е направил турци? Ами те когато ходиха по екскурзиите през осемдесетте, в Турция ги връщаха, щото не са турци, а цигани. И ся, какъв е майчиния език на тия цигани? А на ония, влашките цигани майчин румънския ли е? Ми дай да почне Местан да плямпа и на румънски, та да го разберат избирателите. Хубаво, съгласен съм, че може да каже една дума за поздрав или за повдигане самочувствието на хората. Само че Местан, след като твърди че ДПС  не е етническа, а либерална, откъде е сигурен какви са хората на митинга на който говори? Ами ако те и думичка не знаят на турски, защото са я помаци, я цигани, я българи? В България си има един език, който всички разбират - българския. Затова всеки на публично място трябва да си служи с тоя език, след като не знае дали опонента му ще го разбере на друг език.  И още малко за продажните българи. Българин, член на ДПС е много ценно попадение. Затова и на съгласилите се на това, им се предоставят някои скъпи блага, като например обучение в Турция или апартамент. Много хора са ми разправяли за подобни предложения от страна на ДПС. Затова не се чудете, че в ДПС има българи с висши постове, някои от които дори яко корумнпирани и разследвани от прокуратурата. Тия българи са се продали за нещо, в това спор няма. Спорът е, дали те разбират Местан като им говори на турски или те като някои помаци са си присадили тоя език.  Общо взето Местан не е прав, защото той не признава партията си за етническа. Това означава, че избирателите му в една или друга степен не знаят и 5 турски думички на кръст.  Може би само по-известните, които дори са заимствани от българския език. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно !!! А ние какво казваме ?

Всъщност спор няма, обаче ти си спориш сам със себе си. Вменяваш ни, че казваме нещо друго, и след това както винаги опровергаваш това, което си ни нарочил, че сме казали.

...

Този който е казал нещото, аз съм го цитирал. Ти, разбира се, си добре дошъл в беседата ми, но не ти си нейния обект. За следващия път, не се пиши в обидените, когато не е ставало въпрос за теб! Аз пък, в знак на добра воля, ще се направя, че съм забравил как си измисли сляпото подчиняване на някакъв си Владимир...

Дарки, ти си се забил на тема какво някой си приказва за лично ползуване. Всички изброени от теб случаи са частни, в това число в съдебното дело, не съвпадат с определението на публични агитации и обществено-политически събития.  Явно не можеш да вържеш нещата логически. Що ли се учудвам че не схващаш, или се правиш на ударен за какво иде реч.

Нищо частно няма! Съдът е официална държавна институция предназначена да защитава законите и тя самата допуска говоренето на неофициален език в нея, поставяйки други ценности на демократичното общество над статута на официалния език! Сега свърза ли ги логически нещата.

А за теб специално ще поясня, защото явно си изпуснал. Аз коментирам и оспорвам нечие твърдение, че майчиният език е само за вкъщи, а не правомерността на глобата на Местан...

Бих могъл да поспоря за целесъобразността на нормата определяща езика на водене на публични агитации, но в момента го смятам за нецелесъобразно.

От мен стига толкова засега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо частно няма! Съдът е официална държавна институция предназначена да защитава законите и тя самата допуска говоренето на неофициален език в нея, поставяйки други ценности на демократичното общество над статута на официалния език! Сега свърза ли ги логически нещата.

От мен стига толкова засега...

Отношенията са частни. Ти си часно лице като обвиняем, в някои случаи ищеца е частен. Не е като държавата като обществена формация, да съди друга обществена организация, примерно партия ДПС в съда. Едва тогава отношенията няма да са частно-правни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Този който е казал нещото, аз съм го цитирал. Ти, разбира се, си добре дошъл в беседата ми, но не ти си нейния обект. За следващия път, не се пиши в обидените, когато не е ставало въпрос за теб! Аз пък, в знак на добра воля, ще се направя, че съм забравил как си измисли сляпото подчиняване на някакъв си Владимир...

1. А би ли цитирал, къде съм се писал обиден от теб ? 

2. Аз пък в знак на добра воля, няма да забележа обичайния двоен стандарт в постовете ти според който ти имаш право да споменаваш Донецк, а аз нямам право да споменавам Владимир Владимирович.

3. Ако не искате никой да се намесва в разговора ви, ами водете си го на лични.

4. Ако не искаш да се правя на обиден от приятелите ти, ами научи ги да не обиждат. Ти как можеш ?

5. Не, че имам нещо против двойния стандарт, но ти се правиш, че не го използваш, а не се различаваш от останалите и от мен.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то пак добре че бюлетините се печатат само на български... щото можеше и там да е на майчин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сими, от уважение ти обръщам внимание, че това изречение, си е чиста и безпочвена дискриминация.

Мохини, съгласен съм с първата част как гражданско задължение е да спазваш определени правила/закони. Не съм съгласен с втората част. Това не е дискриминация. Когато човек с нищо не допринася за дадено нещо, той няма право на думата. Ако и си живеела или живееш някъде си където има фламандци и чинно си плащаш данъците наравно тях, ти имаш и всички права и привилегии. Това не оспорвам. Обаче да не си допринесъл нищо за правенето на една баница и после да искаш парче от нея е абсолютно нагло, арогантно и безочливо. По същата логика според мен и никой от ЕС няма право дистанционно да ни дава акъл, без да се е сблъскал малко или повече със ситуацията. Примерно нашите роми като дойдат там пищят, гонят ги, екстрадират ги, събарят им колибите. Обаче после коментират тук как не се интегрирали и как сме нямали право да им нарушаваме правата, да им спираме ток като не го плащат и да им бутаме незаконните постройки. Значи там в Западна Европа може, ама тук веднага пискат НПО-та и хелзинки мелзинки и подобни отрепки, че видиш ли ние сме дискриминирали. На мене паплач в държавата не ми трябва, която не иска да работи и само ми консумира душата. Не ми трябват и неграмотни хора и не разбирам как може да има такива, след като образованието до 16 години е задължително и задължително се учи български език, както и един чужд език. Аз по този начин се научих на родният език и 2 чужди езика. Значи може. Какви са тия агитации на 10 езика и защо ДПС се изживява като етническа партия и се насажда, че мюсюлманин = турчин, също както и се промиват мозъци? ДПС, тез онез, от неграмотните и прости хора се възползват.

то пак добре че бюлетините се печатат само на български... щото можеше и там да е на майчин...

Да бе, как агитацията да е на чужд, според ДаркТерминал турците или там каквито малцинства да не разбират български, пък според ДПС, което е противозаконна партия, защото не може да има етническа партия и партия да защитава етнически интереси, та според тази партия няма проблем бюлетините да са на български език. К'во, дали някой от електората им ги чете или са под натиск крепостни селяни, които гласуват за номерче?

И между другото, подкрепям до момента всички мнения на Мохини и Force в по-голямата им част.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти кога последно си плащал данъци в България, че да имаш право на думата. Кой си ти бе?

Явната ти ненавист към Бг емигрантите почва да граничи с безумие. Къде е отбелязано в конституцията че да изкажеш мнение трябва да плащаш данъци в България ? Да направим реално предположения че човека един ден може да стане много сериозен инвеститор да кажем в България за разлика от теб (освен ако не спечелиш от лотария)..

А ти си представям какви данъци плащаш с тоя частпром у вас в килера де сменяш подути кондензатори на дънни платки. Хайде моля не се прави на по католик от папата и че си напълнил хазната с твоите данъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явната ти ненавист към Бг емигрантите почва да граничи с безумие. Къде е отбелязано в конституцията че да изкажеш мнение трябва да плащаш данъци в България ? Да направим реално предположения че човека един ден може да стане много сериозен инвеститор да кажем в България за разлика от теб (освен ако не спечелиш от лотария)..

А ти си представям какви данъци плащаш с тоя частпром у вас в килера де сменяш подути кондензатори на дънни платки. Хайде моля не се прави на по католик от папата и че си напълнил хазната с твоите данъци.

Да не споменаваме че мнозинството изселили се в Турция са плащали данъци в Бг , и при това много повече отколкото голямата уста с постоянни оплаквания и дето все някой друг му е виновен ще плати някога през живота си .... 

И тръгнал същия да определя аджеба кой имал право на нещо си в Бг, след като самия той нищо не е дал на същата тази държава...

Оланколу, преди да претендираш за нещо, се запознай с фактите, дори аз съм плащал повече данъци в Бг от теб..

А за неграмотност да ми обясняваш айде няма нужда... хората в селата навсякъде са едни и същи, и в затънтените български махали и селца, и в турските такива...Макар че това не ги прави неданъкоплатци.... за пример, селяните в родопите превиващи се над тютюна например, мислиш че не плащат данъци ли че си позволяващ да ги определяш какви били, и какви права имали.... айде пак у лево смешнико ....

Тръгнал да дава априори с циганите сравнение, да ,предполагам за такъв като теб, всичко друго е в киреча, само такива като теб са най грамотни, най образовани, най плащащи, с право на най големи права и то повече от другите ....тези претенции можеш да си ги предявяваш  сам на себе си...

П.С И стига си ревал за агитация на чужд език видите ли имало ли било в САЩ, за твое сведение, бях го казал и преди, в Англия, агитация на чужд език ИМА .... пресен пример бяха скорошните избори, където коли с мегафони си джиткаха и пропагандираха и на английскки, и на урду.... при това придружени с цитати на корана и ислямски мелодии .... Така че пак си в киреча тотално....

П.П.С А относно плачовете ти за ДПС, за справка, решението на конституционния съд относно същата .... Незаконен си по скоро ти с твойте претенции, а не ДПС ...

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да не споменаваме че мнозинството изселили се в Турция са плащали данъци в Бг...

Добре бе, ти как знаеш български? Значи всички трябва да знаят български, като български граждани. Има задължително и безплатно образование. А изселниците в Турция въобще не ги коментирай. Те са дирижирани от ДПС в автобусите за предизборен туризъм по време на изборите. Точно заради тия и крепостните селяни в Родопите на ДПС, същата има почва в българската политика. Това е противоконституционна партия. Въобще, който не е живял в определен период нито ден в България според мен не трябва да има право на глас и да определя курса на българската държава.

при това придружени с цитати на корана и ислямски мелодии ....

Никога. Европа е светска. Ако не е светска, то поне е Християнска. Тука няма никой да си прави халифат или шариат. А в Англия са известни лицемери. Не обичат имигранти, обаче само българи. Иначе нямат проблеми с негри и араби.

Явната ти ненавист към Бг емигрантите почва да граничи с безумие.

Точно така. Някой ще ходи в чужбината, ще гуши кинтите, ще си изживява английската или хамериканската мечта, ще живее в друга действителност, в по-подреден свят, по-уреден свят, а после ще дава дистанционно неадекватен за ситуацията в България акъл и се прави на по-знаещ за това каква е ситуацията в България от хора, които всеки ден живеят тук, борят се с корупцията и тъжната действителност и се опитват да развиват някакъв бизнес. То и Дянков уж беше за България, ама децата му учат в частни училища в чужбина, а той има жилище другаде. И като свърши мандата замина в чужбина, не остана тука да си гледа последствията от собствените безумия.

Аз съм гаден шовинист, така го разбирай, ако по друг начин не ти отърва.

П.П.С А относно плачовете ти за ДПС, за справка, решението на конституционния съд относно същата .... Незаконен си по скоро ти с твойте претенции, а не ДПС ...

Ти ли ще ми кажеш на мене? Абе защо има работници във фирми в Кърджали и наоколо, които се оплакват, че гласували за ДПС под заплаха от уволнение, ако направят нещо различно от това да гласуват за ДПС? Това ли ти е независимост и неутралност при гласуване? Защо ДПС организира автобусите от Турция като дойде време за гласуване, а?

ДПС е противоконституционна партия. Не може да има етническа партия. ДПС се идентифицира практически открито с етническо малцинство! Нека аз да съм незаконен, ама много искам някой да излезе на някой събор на агентурата от ДПС и да ги изпозастреля. Само така ще се отървем от тоя рак, наречен ДПС. Който работи както срещу българите и България, така и срещу етническите малцинства, нарочно отцепвайки ги, всявайки страх и работещ с похватите на тоталитаризма. Ако не гласуваш за ДПС - уволнен си. Ако не гласуваш за ДПС, ще спечелят атакистите и ще те направят на сапун. Ето по тоя начин ДПС си държи електората. С посочените в предните 2 изречения похвати.

Ако ти беше патриот, никога нямаше да защитаваш ДПС. Явно си предател. ДПС не работи нито за етническите българи, не работи и за малцинствата. Възползва се от това да всява етническо напрежение и извлича изгода от ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо намесихте финансовата страна в темата. Това, кой, къде, колко и защо плащал. Не мисля, че има каквото и да е отношение. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То нарушението си е демонстративно. Логиката сочи, че то е направено с цел да се пробва, доколко хората продължават да са податливи на етническо водене за носа. Защо иначе ще го прави демонстративно. Ако там нямаше журналисти и камери, разбирам. Но Наместан директно пред камерите се изцепи нарочно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахаа, дойдохме си до разковничето на твоите проблемчета, християнска била, шовинист си бил.... е те това си беше пределно ясно.... ама защо се мъчиш да си оправдаваш тогава комплексите с закони и права а? Правата са за всички еднакво, ей таквиа шовинисти като теб реално изкащи повече права, на база имагинерни някакви условия техни, са главните създатели на проблеми.. ей затова и разни цигански шовинисти почват като теб -

" Понеже съм онеправдан в Бг, и аз ще онеправадавам бг гяурите , не ми дават работа, подтискат ме , сегрегират ме, дискриминират ме , аз да не съм най големия балама, я да им покажа кой кум кой сват,няма само те да цуцкат социални и да правят мангалски номера, а после да се оправдават само с мен ...така и така се оправдават, поне да има защо "

Та така , цялата работа в Бг е на този принцип, все чуждата паничка, и все другите виновни... а нашия  най можещ, най знаещ, най най красив, понеже бил християнин, и понеже европата била християнска .....

П.С Само дето разликата м/у циганския шовинист или турския и теб, е балкан, техните оправдания са доста по реални и почиващи на  реалното положение .... и лично за мен са по прави да се оплакват по този начин, за разлика от теб ....

П.П.С А Защо аз съм говорел добре български, а други не... хахахаха, айде сега кое е прво , яйцето или кокошката.... аз понеже съм се постарал въпреки всички дискриминации които съм срещал да постигна по добро образование, отделно че съм бил повече в българска среда , чел съм много, и затова езика го говоря доста по добре от моите съграждани или съселяни ..... дори без акцент турски... Но баща ми например говореше с доста акцент, а по старото поколение роднини пък хич не говореха български , е по някоя и друга дума само.... И вината за това не е тяхна да те светна.... в турска среда български не ти трябва почти никак, особено когато през целия си живот си ходил максимум до областната болница или град, и то по някакъв повод .... и то с придружители които рпевеждат ...

П.П.П.С А лакърдиите ти за гласуване под заплаха за дадени партии, или посъветване така наречено, може да срешнеш и в български фирми и градове, само че за други партии.. както и купуване на гласове цигански от български партии... Типичен пример циганите в Сливен... едно време СДС ги купи за гласове с кебапчета и Софи Маринова.. същия номер опитаха дори Атака в Сливен, както и НДСВ и ГЕРБ.... така че не ми говори глупости кой купувал циганския вот на изборите, ДПС е просто една от всичките , и то най малката част цигански гласове купени отиват към ДПС... всичко останало са твои легенди и незнание на реалността ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не знам защо намесихте финансовата страна в темата. Това, кой, къде, колко и защо плащал. Не мисля, че има каквото и да е отношение.

Има голямо значение. ДПС не защитава интересите на малцинствата. ДПС е рак, който разяжда държавата ни. Нищо от името на такава партия и подписано от нея за мен не е легитимно, а всичките й щения са целенасочени и преднамерени не в полза на малцинствата, а във всяване на етническо разделение. Двойна полза - ако нещо им бъде разрешено, имат възможност още повече да изолират малцинствата, да ги рекетират и да им промиват мозъците още по-необезпокоявани. Ако пък не им бъде разрешено нещо, то веднага започва пропаганда - етническите българи са расисти, те ви мразят.

Аз не мразя турците и имам приятели турци. И говоря на български с тях. И те никога не са имали проблем да говорят български. Мразя ДПС. Дори самите турци я мразят. Има отцепили се от ДПС, които се противопоставят на политиката й.

християнска била

Грешка. Аз съм практически атеист. Никоя религия не може, не трябва да бъде използвана в публична пропаганда. Държавата има светски статут, който ревностно и с цялата възможна жестокост на закона трябва да бъде защитаван на всяка цена. Всичко друго е недопустимо. Не ми трябва Ислямска Държава или ИРА на българска земя.

То нарушението си е демонстративно. Логиката сочи, че то е направено с цел да се пробва, доколко хората продължават да са податливи на етническо водене за носа. Защо иначе ще го прави демонстративно. Ако там нямаше журналисти и камери, разбирам. Но Наместан директно пред камерите се изцепи нарочно.

Именно. Защото печели. Автопропаганда. Или печели с това, че ако му бъде разрешено дадено нещо, видиш ли правили нещо за малцинствата, а в противен случай ДПС просто обявява етническите българи за расисти и как мразели турците. И в двата случая си задържа електората с такава пропаганда. Тия тактики са ми до болка познати. Win win ситуация. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се разберем така. Темата се изсули в посока, която не би трябвало. Мисля, че е нужно малко да се разведрим, преди отново да седнем и да мислим за позициите си и  какви аргументи са подходящи в тяхна защита.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намеси го оплакващия се постоянно, понеже в няколко поста все за данъци ревеше и свързваше с него някакви свои инсинуации за повече права уж негови си ... Та топката я прати в неговата градина, не в моята ... аз само му показах че и там е в киреча тотално....

Като цяло, и молбата за успокоение на страстите, може да пратиш в неговата градина пак, не аз започнах ревове против еди какво си, или еди що си, оправдавайки се с измислени доводи шовинистични.... Пък и сам си призна че е шовинист.... това беше пределно ясно и без да го казва.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пък и сам си призна че е шовинист.... това беше пределно ясно и без да го казва.....

Май не си чувал за сарказъм. А и пък да съм гаден шовинист, не означава че не съм прав. Хора, които плюскат на корем в чужбината няма да дават акъл на хората тук, които направо са гладни. Тъкмо го коментирах и някъде другаде как 2 специалности, които на запад произвеждат едни и същи доходи, тук произвеждат - едната много пари като заплащане, за другата не дават, въпреки че има нужда и търсене. БГ работодател, майна. Ама дори и "гладен" си оставам с достойнството.

ДПС работи против всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между принципите на Панчо Вия и тези на Порфирио Диас!

Между принципите на Гарибалди и тези на Франц Йосиф!

Между принципите на Левски и тези на Абдул Азис!

Още?

!

Това е доста, доста интересна тема. Панчо Ви(л)я е осъждан на смърт заради конекрадство и затвора става грамотен (1912г.).

Има и много други пикантни моменти, разбира се, които в края на краищата дават ключ към разбирането на Мексико такова, каквото е.

За мен Джузепе Гарибалди е най-близо до моето разбиране за soldier of fortune. Забележителни са пикантериите около съпругите му, отлично е бил отразяван медийно, любимец на инвеститорите. Изобщо, изпреварил фейсбук и туитър ератса

Не знам, от трите двойки предпочитам все дясната колона. Историческият процес е неизбежен, но винаги е впечатляващо в размирни времена как изплува пяната отгоре.

Свободата и национализмът за простия селянин винаги е била доста разтегливо и далечно понятие, поне до скоро.

....Но когато държа да направя официално изказване или обръщение в държавата Белгия, е нормално и законно да го направя на приетите за тази цел официални езици. Питам аз - нарушени ли са ми гражданските права, защото не мога да се провикна по телевизията юнашки на български?

Във всяка една белгийска партия има представители на всякакви народи и етноси. Но когато правят официално обръщение, ползват един от трите официални езика. Техните права нарушени ли са?

Така де, на един от трите официални езика. Не виждам голям проблем да официализираме турския. По-скоро - ползи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както винаги, темата се изместила към Ботев, Левски, ЦСКА и Марек Дупница, та чак до Милан, Веракрус и Шахтьор Донецк :no-no: че и НАП замесихте
:offtopic_s:

Като стана въпрос за Донецк :

Та по темата, какво толкова странно и нечувано има в това, някой да обжалва санкция на съда ? И с какво право, налагате собствените си мнения, като меродавни, че чак и потропвате с краче, като обидени госпожици......

Винаги съм го казвал, сега и ще го повторя. Влагайте тази ваша енергия, в нещо градивно. Така ще подобрите и материалното си положение, а когато се подобри то, ще се подобри и вътрешното ви удовлетворение. И няма да плещите, меко казано простотии из интернет пространството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както винаги, темата се изместила към Ботев, Левски, ЦСКА и Марек Дупница, та чак до Милан, Веракрус и Шахтьор Донецк :no-no: че и НАП замесихте

:offtopic_s:

Та по темата, какво толкова странно и нечувано има в това, някой да обжалва санкция на съда ? И с какво право, налагате собствените си мнения, като меродавни, че чак и потропвате с краче, като обидени госпожици......

Винаги съм го казвал, сега и ще го повторя. Влагайте тази ваша енергия, в нещо градивно. Така ще подобрите и материалното си положение, а когато се подобри то, ще се подобри и вътрешното ви удовлетворение. И няма да плещите, меко казано простотии из интернет пространството.

Подписа ти обижда един световен лидер.

А по темата. Има си закон. Има право да обжалва. Ядосваме се, задето вдига патардия и се опитва да ни скара. Сега разбра ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и една интересна гледна точка за ролята на ДПС и другите русофили

"Не се учудвайте, че великият енергетик-консултант Ахмед Доган получи преди време милионен хонорар по консултантски договор за корупционния „Цанков камък”.

Енергийната мафия си обгрижва пионките.

Не се учудвайте, че ДПС винаги скача като един Матросов на амбразурата да защитава все руски интереси.

Така както през 1991 г. свали правителството на Филип Димитров, когато отказа да предаде „Нефтохим“ в ръцете на руснаците, след като правителството излeзе с мотив, че комбинатът е стълб в бюджета на България и елемент на националната ни сигурност. Още на следващия ден ДПС събори кабинета при вота на доверие.

Впрочем руснаците пометоха и своя Жан Виденов, защото отказа да предаде газопреносната система на България в ръцете на Газпром чрез контролираната от Илия Павлов „Топенерджи“."

http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-carvuli/46607-pod-zorkiya-pogled-na-kremal-ograbvat-balgarite-permanentno.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това означава само едно - Донецк сега кове своите герои!

:D  ... или антигерои :P (затова намесих двама хипер антигерои), та... бъдещето ще покаже, кака! Няма как да аргументирам нещо, което не зная, мога да аргументирам своето отношение в своя отрязък от време и това правя!

Иначе... не знам защо говорите, че българските турци са неуки хора... Това не е вярно! Обожавам Родопите, гостувала съм в дома на три поколения турци, живеещи заедно и мога да ви уверя, че са прекрасни хора-топли и сърдечни, човечни и щедри. И знаят български, говорят един много интересен, малко архаичен български(младите пък абсолютно перфектен) и докато бяхме в къщата им, от уважение към нас, дори и помежду си, говореха на български, за да не ни карат да се чувстваме чужди. В Родопите съм срещала всякакви хора, най-много помаци, разбира се, и така и не срещнах някой, който да не говори български.

Така, че не знам как е по Делиормана, но в Кърджали и по малките селца в Родопите хората знаят езика на страната, в която живеят от поколения.

Не мога да приема, че г-н Местан се оправдава с тях! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така де, на един от трите официални езика. Не виждам голям проблем да официализираме турския. По-скоро - ползи.

Това е една доста интересна тема. Аз пък не виждам проблем ако ти падне слон на главата. "На чужд гръб и 100 тояги са малко".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...