Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Лютви Местан обжалва санкцията за майчиния език

Препоръчан отговор

Гост

Не знаех, но се поинтересувах, специално заради теб.

Браво, а ся посети някоя друга държава, която не е сбирщайн. Че си гола вода по английски разбрахме и без да ни казваш.

Принципно не считам войната и агресията за метод за оправяне на каквото и да е

Гангрената се реже. Иначе загива цялото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не ти знам предпочитанията и какво всъщност имаш предвид, но странното е че някои хора като от аватара ти , са точно причината и най върлите проповедници на точно ОБРАТНОТО на което казваш.

И най вече свързано , и оправдано с религията.

За ДПС нещата са комплексни.

Въпреки че е "движение" че и за "права и свободи" , то преследва съвсем други цели.

Това е повече от очевидно. ДПС никога не защитава български или християнски ценности , освен ПОНЯКОГА за кух , показен пи-ар . /сещам се имаше преди време новини как заделили пари и за църква някъде.. на фона на стотоците "ракети" .../

Та.. освен използване на религия и етнос, ДПС се загнезди доста добре в бизнеса по места.

Затова се превтрна в доста мощна структура.

От страна на електората - бедните и не толкова, циганите и не толкова турчеещи се цигани и т.н..

Та... когато електората на ДПС осъзнаят , и започнат да гласуват за РАЗЛИЧНИ от ДПС партии, това също ще е знак за добър политически модел, и че ДПС не е етническа партия.

Освен платените гласове на някои некоректни гласоподаватели.

До момента няма такова нещо - За ДПС се гласува под строй, субективно , недемократично.

Това не е нормално.

Дали ДПС трябва да се отърси от това поведение и зависимост, едва ли.. абсур да стане.

Електората им да се "събуди" и да почне да гласува другояче ? - също едва ли...

Мдаам.. и един мормот се мъчи да завива шоколади отново ...

ДПС не преследвала права и свободи , а съвсем друго??  При такава мисъл се чудя, първо, каква ли ще е тази друга цел, и второ, какви ли ще да са целите на другите партии в Бг ( естествено, не официално обявените , видно те не се приемат от мормотите )

ДПС се била загнездила видите ли в бизнеса ?? Аджеба коя партия не се е загнездвала в бизнесите и то не само в Бг-то , ами и по цял свят , да не говорим откакто съществува света и партиите като такива .... :D Дори в някои държави бизнесите си плащат на партиите съвсем легален рушвет, под наслов лобистични цели ....

ДПС не била защитавала християнските ценности, освен за парлама ... Мдаам, явно другите защитават християнските и мюсюлманските ценности не на парлама , или всъщност защитават само християнските , а някои дори публично олпюват мюсюлманските ..... Голям парадокс  - тука на мормота му се завива свят и се чуди кой шоколад да опакова първо

Електората на ДПС да се осъзнаел и да глсувал за други партии , и тогава ДПС ще станела добричка ????   Хахахахахаха, мдам, мечтите са безплатни , видно е че електората е проблема , бедни и не толкова, цигани и не толова, турчеещи се, и не толкова .... И се гласувало под строй.... Абе вярно помня как аз гласувах и винаги съм бил за ДПС и са ме карали под строй,с маршова стъпка, че и дула на автомати  ( подобно на Крим направо, бах си гадовете :D  )  Отделно, аджеба защо пък да не гласувам субективно? Не знаех че за другите партии се гласувало обективно ... мдааам.... че навремето дори бях гласувал за СДС пак субективно да го ева.... голяма грешка :D

А накарая, значи трябвало да се събудя... не знаех че съм спал всичките тези години, а другите будували ли будували , дебнали дебнали, все мен електората на ДПС да ме вкарат в правия път ....  :clown:

П.С На финала мормота дълбоко заспива, получил главоболие от толкова много шоколад и завиване до припадък....

Всички прилики с лица и постващи са случайни, а мормота е един  ....

.Гангрената се реже. Иначе загива цялото.

Е това е ... гангрената се реже, барабар с главите, ръцете , краката, и изобщо неудобните .... Велика мисъл, ще влезе в аналите на добросъседското и мирно съжителстване от воле .... 

А после когато желаещия за рязане бъде сам орязан, ще има вопли и вой до небето, ама кака така, аз не съм направил нищо .....

П.С Само дето малко оприличаването на даден електорат, или група  с гангрена ама хич не ми се нрави, и лично бих орязал проповядващия за орязване с кеф.... и садизъм да добавя .....така че да квичи до второ пришествие .... мдам, сериозен съм....

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Някой може да каже на на турски или арменски - давайте да спечелим, давайте да изколим българите. И тая пропаганда да се шири и никой от българите да не разбира за нарастващ проблем и радикализация...

Ти не се безпокой за това. Тия речи има кой да ги слуша и анализира. Никой политик не би рискувал да направи такова заявление открито. Това би коствало съществуването на партията му, а на него лично свободата му.

...Ама ти знаеш ли, че за да отидеш в Англия или за зелена карта в САЩ трябва да докажеш, че владееш английски език, например?...

Не го знам! Аз в консулството колкото пъти съм се явявал, само на български съм разговарял с консула. На никой не ми се е налагало да доказвам владеенето ми на английски език и ей ме на, с зелена карта тук...

...След като си задължен да учиш, а в образователният курс има задължителен предмет Български език, де факто си задължен да знаеш български....

Тц! Закона казва, че си изучаването на български език е задължително, а не че научаването му е задължително. Разликата е тънка, но много съществена!

Къде си виждал ти в Европа в една страна всяко малцинство да си говори на свой език, всички медии да бъдат превеждани на него

Швейцария, Белгия, Ирландия...

...но не трябва да има задължение и всеки да знае малцинствен език...

Виж тук си прав. Но, не виждам защо се притесняваш - няма такъв прецедент в света...

...Кой си ти бе?...

... не ме бий бе бате... обикновен мангасар съм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и лично бих орязал проповядващия за орязване с кеф.... и садизъм да добавя .....така че да квичи до второ пришествие .... мдам, сериозен съм....

Вярвам ти 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, а ся посети някоя друга държава, която не е сбирщайн...

Питаш първо за САЩ, а ся, кат' не ти изнася отговора, за друга държава. Да не се окаже, че и в такива държави се говори пред народа на повече от един език? Тогава, питам се какво ще кажеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питаш първо за САЩ, а ся, кат' не ти изнася отговора, за друга държава. Да не се окаже, че и в такива държави се говори пред народа на повече от един език? Тогава, питам се какво ще кажеш :)

Аз обаче не разбирам защо се хващате за другите държави. В България агитирането на чужд език е ЗАБРАНЕНО ,и според този закон Местан е справедливо назакан. Нека си обжалва колкото иска. Какво ме интересуват другите държави. Тоя Местан според българските закони ли живее ,или спазва нечий други закони ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За ДПС нещата са комплексни.

Понякога друг изход няма.

Гангрената се реже. Иначе загива цялото.

Парадоксалното е, че говорите за принципи по възможно най-безпринципния начин. Ако всичко това, което сте написали за ДПС, го отнесете към която и да е друга партия и не важи и за нея, бих се съгласила, че сте честни. Но не е така. През годините на прехода видяхме какво ли не и го изстрадахме лично - всички граждани на тази страна. Крадоха ни и сини, и червени, и комунтисти, и царисти, така че приписването на всички негативи единствено на ДПС най-малкото е некоректно. Положението е такова, каквото е, защото у всички управници няма воля за промяна. Ясно защо - в мътна вода най-лесно се лови риба с голи ръце.

Питате ме с какво се прави промяна... Ако искаме промяната да е съзидателна и да доведе до някакъв просперитет, а не само нещо да бъде по-различно, категорично не с война! Промяната става с воля за промяна, със силно гражданско общество /принципно организирано, а не излизащо само, когато му надпишат сметките за тока/, с промени в избирателния закон, с промени в Конституцията, със съдебна реформа за една силна съдебна система, за която обаче трябва да има воля от самата нея от вътре, а не да й я налага Сульо и Пульо от вън, завършил ПУЦ по право в Долно Нанагорнище. Промяната става с въвеждането на мажоритарната система, за да се избегне влизането на кой да е в парламента, само защото е попаднал в списъците на любимата ни партия. И разбира се с политическата воля за диалог и добронамереност, с поставена реална крайна цел, а не само с тролеме. Проблемът ни всъщност е точно в това, че политиците си играят на тролене в живота така, както вие тук. Само дето техните последици са реални и са за нас. Трябва държавните мъже да мислят истински държавнически, а не просто всеки да си пляска каквото се сети на момента и за конкретния случай.

Що се отнася до аватара - избрала съм го заради прелестните очи на красивата дама. Подхлъзването към изводи относно личността ми заради аватара, особено касаещи политически пристрастия, е прекалено плоско дори за водещи форумни тролове. Не изпадайте в наивизъм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обаче не разбирам защо се хващате за другите държави...

Щото пита човека и аз му отговарям в ответ на похвалното му усърдно стремление към трупане на знания. Няма да го оставяме в беда човека ся...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

усърдно стремление към трупане на знания

Трепач! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парадоксалното е, че говорите за принципи по възможно най-безпринципния начин. Ако всичко това, което сте написали за ДПС, го отнесете към която и да е друга партия и не важи и за нея, бих се съгласила, че сте честни. Но не е така. През годините на прехода видяхме какво ли не и го изстрадахме лично - всички граждани на тази страна. Крадоха ни и сини, и червени, и комунтисти, и царисти, така че приписването на всички негативи единствено на ДПС най-малкото е некоректно. Положението е такова, каквото е, защото у всички управници няма воля за промяна. Ясно защо - в мътна вода най-лесно се лови риба с голи ръце.

Питате ме с какво се прави промяна... Ако искаме промяната да е съзидателна и да доведе до някакъв просперитет, а не само нещо да бъде по-различно, категорично не с война! Промяната става с воля за промяна, със силно гражданско общество /принципно организирано, а не излизащо само, когато му надпишат сметките за тока/, с промени в избирателния закон, с промени в Конституцията, със съдебна реформа за една силна съдебна система, за която обаче трябва да има воля от самата нея от вътре, а не да й я налага Сульо и Пульо от вън, завършил ПУЦ по право в Долно Нанагорнище. Промяната става с въвеждането на мажоритарната система, за да се избегне влизането на кой да е в парламента, само защото е попаднал в списъците на любимата ни партия. И разбира се с политическата воля за диалог и добронамереност, с поставена реална крайна цел, а не само с тролеме. Проблемът ни всъщност е точно в това, че политиците си играят на тролене в живота така, както вие тук. Само дето техните последици са реални и са за нас. Трябва държавните мъже да мислят истински държавнически, а не просто всеки да си пляска каквото се сети на момента и за конкретния случай.

Що се отнася до аватара - избрала съм го заради прелестните очи на красивата дама. Подхлъзването към изводи относно личността ми заради аватара, особено касаещи политически пристрастия, е прекалено плоско дори за водещи форумни тролове. Не изпадайте в наивизъм!

Да почна с последното - точно затова направих оговорка че не ти знам нито предпочитанията нито  правя намек затова.

Аватара го дадох за пример. Хубаво е че поради други мотиви е сложен, нямам нищо против. Смисъла и акцента ми бе съвсем друг.

За ДПС пак казвам , е комплексен въпроса, и колкото и другите партии да крадат и лъжат, ДПС е най фрапиращия пример за политическа мафия.

За електората - сигурен съм че 99 % от електората на ДПС гласува по етнически и религиозен принцип.

Освен другата част купени и лобирани гласове.

Докато за другите партии- червени сини зелени кафеви , жълти - българите дори в едно семейство могат /и го правят/ да гласуват различно, водени от най различни принципи - едни виждат нов политик, вЕрват му , другите си искат "бат Серго" ... и т.н. и т.н..

Точно това искам да видя и в електората на ДПС.

Гласували по убеждения /каквито и да са те/  но не и заради етнос и религия.

Според теб не е ли така ?

Пак казвам - иделани партии НЯМА и няма да има. Дори във добрите демокрации с добър социален живот има скандали , има корупция, политически лобита, кражби и т.н...

Но такова нещо като ДПС не може и не бива да съществува. Защото крепяща се на етнически и религиозен вот е именно - етническа партия, което е забранено .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всичко това, което сте написали за ДПС, го отнесете към която и да е друга партия и не важи и за нея, бих се съгласила, че сте честни.

Ако върнете тази тема няколко страници назад ,ще разберете ,че мнението ми е същото за всяка друга партия. Темата обаче е за ДПС. В тоя форум десетки пъти съм казвал ,че ги искам всичките 240 боклука в затвора / на бесилото , и какво ли още не. Вие обаче виждате само това ,което искате ,за да си изградите мнение ,и да ме нарисувате като някакв анти-турчин. Аз имам много приятели турци ,който много добре ми знаят мнението по въпроса ,и с тях нямам конфликти ,дори напротив. Вие обаче си циклите като счупени грамофони ,и поради тая причина в България нищо няма да се промени поне през следващите 50 години ,защото хората още не са готови за това.

За електората - сигурен съм че 99 % от електората на ДПС гласува по етнически и религиозен принцип.

ДПС надъхват турците да гласуват за тях ,като по тоя начин си отмъщават за смяната на имената.Това го казаха турци пред камерите ,когато ги попитаха журналисти защо гласуват за тях.  Като са толко тарикати защо ДПС не изкарат всичките комунисти на един площад ,и да ги изтрепат ? Никой няма да ги спре. Обаче те си "отмъщават" на обикновения българин ,като че ли населението е виновно за простотийте на комунистите.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога чета коментари и се чудя, тези хора защо са цитирали моя пост, като отговорът им няма нищо общо с написаното от мен... Четете ли въобще или след третата дума хващате клавиатурата и си праскате по заучения терк...

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

П.С Само дето малко оприличаването на даден електорат, или група  с гангрена ама хич не ми се нрави, и лично бих орязал проповядващия за орязване с кеф.... и садизъм да добавя .....така че да квичи до второ пришествие .... мдам, сериозен съм....

Симбад, религиозните ценности заслужават осмиване. Независимо какви са. Партия, която проповядва на основата на религиозни и/или етнически ценности не трябва да има. Не ми трябва да се превръщаме в Афганистан или Иран, където жените ги убиват с камъни за назидание.

Сигурно има и причина ислямът да се гледа с лошо око. От всички ислямски страни много малко са цивилизованите и умерените, където религията не се е превърнала в част от управлението и политиката. Аз обаче гледам хората като хора, не като религия. Това не ми пречи да коментирам религията и да не я харесвам.

Друга фатална грешка е, че за теб ДПС = турчин. И ДПС защитавала турските интереси. Първо - мюсюлманин не означава турчин, а второ - ДПС не означава турчин.

С това, че признаваш как си гласувал само за ДПС не спечели нищо друго от моя страна, освен загубата от моя страна на уважение към теб като събеседник.

И за послеписа ти - Само и единствено прост и неук човек може да си мисли, че говоря за електорат или група, когато говоря за ДПС. Тая демагогия другаде може да върви, не и при мен. Партията е едно, хората са друго. И помни ми, няма да дойде никога времето, когато в собствената си страна ще трябва да уча турски, цигански или какъвто и да е било друг език, за да мога да си купя хляб в магазина.

ДПС за мен като партия, образование е рак, гангрена и трябва да бъде унищожена. Тя принуждава собственият си електорат да гласува с нея със заплахи и машинации. Доказано е и има разследвания за това което казах - идва шефа, събира работниците в автобуса и казва - "Ако не гласувате за ДПС - уволнение"

Тц! Закона казва, че си изучаването на български език е задължително, а не че научаването му е задължително. Разликата е тънка, но много съществена!

Ако си тъп, до 16 години да учиш български в училище, а училището е задължително и да не го научиш този пуст български грам, значи не си ползотворен гражданин на тая държава. Не можеш да се интегрираш, защото не разбираш какво ти приказва работодателят. Не можеш и да учиш. Нямам намерение да превръщам българският в чужд език за собствените ни граждани.

И няма да позволя да се случи като във вица за САЩ - "Шеф трябвало да уволни 1 от 3-ма работника. Жена, негър и бял. Жената казала, че ще го съди за полова дискриминация, негърът за расова. И от няма на къде белият казал - "Аз пък съм гей!" Всички са равни на мене, аз съм равен на всички. За всички има равни стандарти. Който не му харесва и иска преференции, да се маха. Нямам намерение да ставам чужденец в собствената ми страна и да се срамувам от това, че съм българин, който говори на Български. Левски сега сигурно се обръща в гроба. И как не, действаш като типичен предател.

Българите са тук и са имали държава на тази територия много преди да се е чуло за "османци", "турци" и каквото и да е било подобно.

Хора, които не знаят общият език на страната, не учат и не искат да учат - от тях стават единствено пиявици, които консумират социалните помощи, които плащаме ние с нашите данъци, всички данъкоплатци.

Ако искаме промяната да е съзидателна и да доведе до някакъв просперитет, а не само нещо да бъде по-различно, категорично не с война! Промяната става с воля за промяна, със силно гражданско общество

В историята големите промени са ставали само с Революции. Като излезеш да протестираш, ако няма кой да те чуе и този, който те репресира ти го храниш със собствените си данъци, защото си задължен.. По-силна съдебна система и т.н? Как мислиш да ги изместиш тези хора? С размятане на флагчета на улицата?

...За електората - сигурен съм че 99 % от електората на ДПС гласува по етнически и религиозен принцип.

....Но такова нещо като ДПС не може и не бива да съществува. Защото крепяща се на етнически и религиозен вот е именно - етническа партия, което е забранено .

100% съм съгласен с теб. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама чакайте сега. Ако си мислите, че тези които смениха имената на турците и тези, които позволяват съществуването на противоконституционната партия ДПС не са едни и същи, това означава, че сте в дълбоко заблуждение.

1. Нищо по значимо в държавата не става без знанието и одобрението на централната власт. 

2. Вижте първа точка и мислете логически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ама чакайте сега. Ако си мислите, че тези които смениха имената на турците и тези, които позволяват съществуването на противоконституционната партия ДПС не са едни и същи, това означава, че сте в дълбоко заблуждение.

Мхм. За това долу ДПС, ама и Герб и всички останали паплачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ДПС надъхват турците да гласуват за тях ,като по тоя начин си отмъщават за смяната на имената.Това го казаха турци пред камерите ,когато ги попитаха журналисти защо гласуват за тях.  Като са толко тарикати защо ДПС не изкарат всичките комунисти на един площад ,и да ги изтрепат ? Никой няма да ги спре. Обаче те си "отмъщават" на обикновения българин ,като че ли населението е виновно за простотийте на комунистите.

Етническото гласуване и "гласуване напук на българите" и "заради възродителния процес" , показва и друго - турците и циганите не се чувстват граждани на България.

Затова гласуването за ДПС се е превърнало нещо като самоопределение - "аз съм турчин".

Никакви скандали, никакви фрапиращи примери за крадене от ДПС кръгове, за скандали като с Хр.Бисеров, нито изказвания на самозабравилия се "сокол" , няма да променят етническия вот.

При сравнително нормалните партии , всеки скандал променя /и така трябва да бъде/ политическата карта , много българи са гласували един път за едни , после сменяме оляли се или самозабравили се партийци , червени, бели, сини, и т.н.. и това е нормално.

Не че новите ще ни оправят, това е абсурд, но така се движи политическия живот.

На този фон , гласуването за ДПС какво е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм. За това долу ДПС, ама и Герб и всички останали паплачи.

Естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Васил Левски очевидно е имал сходно мислене Предсмъртното писмо на Васил Левски

„Писмото“ е измислица, която е творение на „блогъра“. Прочетете коментарите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При това управление на държавата е немислимо да възникне гражданско общество по мирен път. За мажоритарни избори се спомена. Аз мисля, че всички сме за мажоритарни избори, може би с изключение на двама трима псевдо интелигенти от телевизора, които всички мразим. Е, тогава защо политиците не въвеждат закони за мажоритарни избори за да ни се подмажат. Нали уж ние ги избираме.

Защото не им пука какво искаме. Защото де факто нищо не избираме. Защото не искат да въведат избирателна ситема, при която ще имаме реална възможност да изберем все пак нещо. И избраниците ни да не са 100 % магарета.  

Какво стана през последните три масови бунта. Като се вдигне масово народа и политиците почват да чупят пръсти. "Ама чакайте сега. Ще асфалтираме пътищата, ще спрем да крадем, ще увеличим заплатите и пенсиите, ще въведем мажоритарна избирателна система". Мижай да те лажем. Като се разпръсне тълпата и изведнъж се оказва, че "Не му е сега момента", а като мине още малко време и съвсем обнагляват. "Ама чакайте, какви мажоритарни избори, ама никой не е искал такова нещо."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, ако се разреши агитацията на турски език - това ще бъде първата крачка към издигането на езика като "втори официален език"  в страната . 

А двуезичността е началото на федерализацията и разпада на държавата.

Чакай да уточним нещо.Двуезичието е реално съществуващо.Така или иначе от поне 100г. имаме население за което българския език не е майчин.И това население не е искало федерализация.

А разпада на държавата и началото на федерализацията е именно опита да се забрани или ограничи комуникацията на майчин език.Точно Украйна е живия пример за това.Там всичко започна със опитите да се забрани руския език.

Съответният етнос в такъв случай е логично да се чувства репресиран.

И гледам, че ти подигаш въпрос за федерализация.Ти и Миро, а не някой турчин.

Още по-смешно е това да се пренася в/у лютналия се Местан.

И за какво му е на Местан федерализация?Да не би акъла му да е по-малко от вашия???

Какъв ще бъде той, ако турскоезични райони се отцепят от България и присъединят към Турция?

Сега е вожд с положение и тежест в обществото, а тогава ще е просто някакъв плебс.В Турция никой няма да го брои за нищо, а в България няма кой да го избере поради липса на електорална маса.

И защо Лютви да си развали пашалъка?? Вие за толкова прост ли го имате?

Лютвито ви ползва за шарани, а ти докторе му се връзваш.И всички приказки против турския като майчин език само наливат вода в мелницата му.

А трябва да не допускаме подобни циркаджии да ни разиграват ту с една, ту с друга карта.

Обърнал се към някакви турци на турски, ами да им говори на патагонски ако иска.

Той най-вероятно ги е лъгал за нещо, но защо вие допускате от това той да прави два пъти капитал.Веднъж  ги послъгва, че ще работи за простия човечец, а освен това твърди, че полага неимоверни усилия, но се сблъсква с омразата на всяка крачка и нещата трудно се осъществяват.Така с призраци и лъжи си осигурява власт и комфорт.И никаква промяна на статуквото не му е нужна.Нужно му е единствено  да базика по простоватите душици като Симчо.С такива тъпи реакции и тъповата антитурска реторика.

Но вие от какъв зор му играете по свирката? Защо правите от него мъченик??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Писмото“ е измислица, която е творение на „блогъра“. Прочетете коментарите!

Ами възможно е и да е измислица. Но дори и да е измислица звучи справедливо ,и съвпада с моето мнение. Може да ви се струвам малко краен ,но не виждам как ще изгоним мършата от стадото по мирен начин..

В цивилизацията при най-малката издънка шефове / политици подават оставка. В България обаче при десетократно по-сериозни издънки няма оставки ,и висчко се повтаря пак ,и пак ...

Все още не съм прочел някой да предложи по-цивилизована схема ,по която да тръгнат нещата на добре. Единия вариант е да се тепаме ,другият е да си трайкаме ,и времето ще завърти поколенията докато след 40-50 години не дойдат чисти хора ,без спомени от комунизма ,и така нареченият "преход" когато номерата с които ни правят на маймуни днес ,няма да вървят.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нужно му е единствено  да базика по простоватите душици като Симчо.

Грешка. Не е антитурска риторика. Анти ДПС риторика е. ДПС като противоконституционно формирование. Ако беше си направил труда и да прочетеш, двойната игра на ДПС съм я описал. За това и според мен няма друг начина да се справим с безчинствата на политиците, освен насилствено сваляне от властта. Не харесвам такива машинации, каквито ги има с ДПС - поддържане на напрежение от дадени лица с цел личностна изгода. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А разпада на държавата и началото на федерализацията е именно опита да се забрани или ограничи комуникацията на майчин език.Точно Украйна е живия пример за това.Там всичко започна със опитите да се забрани руския език.

Съответният етнос в такъв случай е логично да се чувства репресиран.

Пак познатите спекулации и дезинформация.

Украинците искаха това което е и в момента в България - един официален език.

Никой не е забранявал руския език. Имаше предложение за ОФИЦИАЛЕН да остане САМО украинския.

Пак казвам - евала на путиснката дезинформационна машина как обърна това като , изкриви, и ескалира  всичките измислици за бандеровци и нацисти .

И гледам, че ти подигаш въпрос за федерализация.Ти и Миро, а не някой турчин.

Моля ??? Винаги съм бил на точно обратната позиция.

Та нали точно това са ми опасенията и паралелите които правя с Украйна, и които така не се харесват , защото са жестоката истина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана през последните три масови бунта.

Какъв е резултата ли?! Резултатът е, че Делян Пеевски не стана шеф на ДАНС. Резултатът е, че падна правителството на Орешарски. Резултатът е, че организации и партии от дясното пространство се обединиха в Реформаторски блок, който влезе в парламента. Това, че след това нещата отново поемат в същото русло, не е защото протестите не успяват, а защото протестиращите нямат реална визия за целта си и не излъчват читави представители, които след това да могат реално да влязат във властта и да устояват позиция... или ако имат такава - тя спира в момента, в който лично бръкнат в кацата с меда. Много добре си спомням усилията на омбудсмана Константин Пенчев по време на протестите за надписаните сметки за тока и желанието му да обедини протестиращите в организация с определена цел, но... така и не се получи...

Май пак опряхме до народопсихологията българска - голям на думи, а оскъден на дела... Аз не знам да има друга такава държава, в която да има толкова много комисии и комисийки, които да дебнат за корупция и всяка от тях да има друга комисия като шапка, която пък да дебне самата нея... Не е истина просто. Както казах и в друга тема по друг повод, българинът ще се оправи, когато се научи, че трябва и когато е сам, и когато никой не го гледа, и когато е сигурен, че никой няма да разбере, да живее така, сякаш е под прожекторите на целия свят.

едит - правопис...

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какъв е резултата ли?!

Не, резултатът е, че те си въртят машинациите и от време на време хвърлят някоя провокация. Правят си експеримент за отзвука от страна на народа и ако той е по-сериозен се правят на добри душици, видиш ли колко слушали народа и за това щели да направят отстъпка. А положението не продължава да се променя, само с отработени ходове се опитват да внушат, че ги интересува народното мнение.

Да резюмираме. Имаше протести, свалихме ГЕРБ. Дойде на власт БСП. Имаше протести. БСП падна. И кой се качи пак? ГЕРБ. Едни и същи герои.

Трябва да се отстрани трайно номенклатурата в българската политика. И още 5 стотинки - нито мнението на народа от Референдуми се цени, нито може обикновен човек да влезе в политиката. Аз беден човек в политиката не съм видял. Всички са "бизнесмени", спонсорирани от не знам си кого и подобни. Сит на гладен не вярва. Дянков си живее в чужбината, децата му учат в престижни университети, ама за младите тук на никого не му пука. А резултатите от референдумите са пожелателни, а не окончателни, което ги обезсмисля и превръща в нищо друго, освен харч на пари.

И стига прехвърля отговорността, че и младите като мен ще си стегнат шапката за другаде и ше ви оставят вас да гниете в тая държава. Аз искам експертни правителства. Искам във всяко министерство на чело да се назначават хора, които имат образование в дадена област и са възможно най-компетентни. Не искам политически назначения. А не шеф на АЕЦ да е някой завършил хранително-вкусовият техникум.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...