Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Лютви Местан обжалва санкцията за майчиния език

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

И стига прехвърля отговорността

Що не си премериш температурата?! На кого прехвърлям отговорността?! Питам сериозно - ти и още няколко като теб - четете ли въобще постовете, на които уж отговаряте или си праскате цитата, колкото да има цитат, уж че отговаряте на някого, за да не ви мислят за луди и че си говорите сами, ама иначе си въртите плочата като развален грамофон...

Всичко, което казваш, си го казвал поне петдесетина пъти. Що не кажеш и ти начина, по който предлагаш да се направи всичко, за което говориш... Ще вземеш Калашника и ще правораздаваш ли?! Айде да вземеш да напишеш и нещо реално, а не само патетични лозунговидни популизми. 

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Що не кажеш и ти начина да се направи всичко, за което говориш... Ще вземеш Калашника и ще правораздаваш ли?! Айде да вземеш да напишеш и нещо реално, а не само патетични лозунговидни популизми.

Мисля, че казах. Преструктуриране. Експертно правителство. Електронно правителство и предлагане на всички възможни за предлагане в електронен вид услуги. Намаляване на броя чиновници, намаляване на мудната бюрокрация. Одържавяване на електроразпределението. Справяне веднъж за винаги с проблема с ромите, без да се съобразяваме с понятия като измислена солидарност, фалшива толерантност и дискриминация, ама в кавички - всички използвани удобно за прикритие на ромското малцинство и използвани за хранило от разни НПО-та. Всички незаконни постройки се събарят. Всички родители, които живеят по двойки, но са регистрирани като самотни майки - глоби и връщане на социалният помощи. Който не плаща ток - няма да има ток, а не да гонят колите на електроразпределение с камъни и да ползват ток и комунални услуги безплатно. Който не си кара децата на училище - глоба, но не на хартия. От друга страна - безплатни учебници и създаване на по-малко на брой и по-качествени учебници, единни за цялата страна. Намаляване на ДДС над книгите и лекарствата. Вдигане на ДДС върху луксозните стоки. Строг контрол при изпълнение на държавните поръчки с намесата на независими експерти, които да оценяват. Ако трябва ще се взимат на всеки километър магистрала по 10 проби. А не като сега - строят магистрала, след 1 година се е превърнала на черен път след бомбардировка. Много може да се каже, сигурно и да се направи. Обаче онези няма да ги изместим без насилствени мерки, никой не пуска кокала. Пиявица виждала ли си доброволно да се откопчи? На тях не им трябва да се оправим.

А, да - да се махат американците от България, ама това пожелателно. И по-строг граничен контрол. Не като сега - Европа ни казва лицемерно- вие трябва да приемете всички бежанци, но нещо ние ги издържаме на наши разноски като една от най-бедните страни в ЕС, а после като се говори за солидарно разпределяне на бежанците - не ги искат. Ние не сме бежански лагер в пограничните райони на ЕС, който да ограничава по-нататъшното влияние на бежанците в ЕС. Не че имам проблем с бежанците, нямаме ресурса да се справим сами адекватно. Няма и пари, не сме и подготвени като капацитет за временно настаняване.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ясно! Ама нали говорехме за това КОЙ ще го реализира на практика?! Как ще стане?! Кой ще преструктурира?!

Не е лесно, м?!

Експертно правителство. От кого?! Орешарски не беше ли експерт?! Министър Дянков не беше ли експерт?! Министър Николай Василев не беше ли експерт?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това е ясно! Ама нали говорехме за това КОЙ ще го реализира на практика?! Как ще стане?! Кой ще преструктурира?!

Не е лесно, м?!

Пита ме как, а не кой. И докато не се изгонят тези в момента и не се сложи експертно правителство, никога нищо няма да стане. Предпочитам да ме управлява професор, отколкото тъп пожарникар, с умствен капацитет на бавно развиващ се.

В момента в политиката не може да влезе никой, който не е богат и не обслужва интереси на определени групировки, които да застанат зад него. Всеки различен или бива "умиротворен" да си трае или просто бива смачкван от отрепките, които са в момента в управлението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е като да се дрънка и хейти, нали?!

Пита ме как, а не кой.

Не - питах ке как ще се реализира на практика... Което означава не само как, а и кой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Експертно правителство. От кого?! Орешарски не беше ли експерт?! Министър Дянков не беше ли експерт?! Министър Николай Василев не беше ли експерт?!

Явно твоята представа за експерт нещо коренно се различава от моята и от действителността. Недей ми размахва пръстче, че ако не са хора като нас младите, ще си останете тука да изгниете в тая държава. Избирай - или "шовинисти" като мен или бъдеща България съставена от пенсионери и цигани, които да издевателстват над първите.

Може и да поискам по-нисък праг за референдуми, образователен ценз за гласуването, както и окончателност като решение и информирано взимане на решение на рефередумите в курса на развитие на държавата.

Което означава не само как, а и кой.

Със сигурност няма да е Бойко. Избери ме президент и дай да направим референдум за президентска република. Ще ги изколя и избеся номенклатурата и ще потърся хора, които разбират, аз като не разбирам. И ще направя така, че народът сам да може да отзовава министри и народни представители, които не работят в името на неговите интереси. В момента няма обратна връзка и веднъж някой спечелил избори с купени гласове стои цял мандат само да лапа и краде. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако човек се научи да не ти се впряга - наистина си забавно четиво. Хубава вечер и лека нощ!

Не му мисли много. Радвам се, че не разчитам на теб да оправиш положението. :)

Недей ми размахва пръстче, че ако не са хора като нас младите, ще си останете тука да изгниете в тая държава.

Размахвам пръстче?! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Радвам се, че не разчитам на теб да оправиш положението.

Не, очаквам вие да го оправите. Както в последните 20 години го усмърдяхте така, че не се трае. Ой, на баба гражданското общество. Мисля, че съм предложил доста добри мерки, които обаче никой в момента в правителството няма да иска да приеме. Аз казах кой искам да движи нещата. Експерти. Професори. Хора, които се водят по интересите на народа. И най-вече от тях, не купени хора и не богаташчета, които живеят в чужбина, а се правят тук на големите управители на държавата като Дянков. Няма да ги намериш всред тия в парламента или министерски съвет днес. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Размахвам пръстче?! :D

Това викат било най-страшното оръжие на бабите - да размахват пръстче :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много забавно. Щото си изживяваш в американската мечта, а не живееш в смрадта на непочистена обществена тоалетна, за каквато се изживява държава, която има голям капацитет - да става по-зле. Ако аз бях в САЩ, малко малко щеше да ме е срам да се обаждам и да давам наклон и акъл на хората, които тук плащат данъци и ежедневно се опитват да се преборят с проблемите, въпреки всевъзможните опити за саботаж от страна на държавата. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни, махни. Сякаш не може бабата да е професор... И как пък разпозна в бабите врага... А как пък мен ме разпозна и в бабите, и във врага... Направо се разсъних от хилеж! :D

Ади, лекинка Даркестия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Махни, махни. Сякаш не може бабата да е професор...

И с такова сериозно отношение към ситуацията също така ще се оправим. Какво ли си правя труда да обяснявам на хора, които очевидно не са хванали руля на държавата навремето в посоката, в която трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с такова сериозно отношение към ситуацията също така ще се оправим. Какво ли си правя труда да обяснявам на хора, които очевидно не са хванали руля на държавата навремето в посоката, в която трябва.

Не усещаш ли, че покрай намеци за принципност, се опитват да ти пробутат принципа, че елита не си струва да се сменя и че ако не са сегашните внучки на партизани,  други способни да мислят държавнически няма. 

А когато стигнат до аргументум ад игнорантум, трябва да знаеш, че си спечелил спора. Те знаят, че това не им помага, но просто нямат други смислени аргументи.

Ние българите сме като другите и не сме като другите. Това е средния път. Това е правилния възглед. Като другите сме, защото сме като другите. А не сме като другите, защото сме ние.

Щом като има такава голяма пропаст между България и другите бели държави, значи настоящия български елит е десетки пъти по алчен от елитите в съответните бели държави. Е, как питам аз, и отговор не искам, ще ги настигнем другите бели и арабски държави, ако не си сменим елита ? Ами няма как.

Те за това са и срещу лустрацията. Щяло било покрай сухото да изгори и суровото. Ми да изгори. Иначе, цяла България ли да изгори. Докога ще фалират банки ? Докога ще ни се усмихват внучки на партизани от най високите етажи на властта ?

Не може в България да сме по бедни от другите и да се съгласяваме с партенки за разни ниски производителности. А какво да кажем за фабриките на чужденци, които имат същата производителност като фабриките в техните си бели държави, само дето тук дават 10 пъти по ниски заплати отколкото там. 

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ли си правя труда да обяснявам на хора, които очевидно не са хванали руля на държавата навремето в посоката, в която трябва.

Тц... Ти никъде не обясни как на практика може да станат пожелателните ти щения. Аз, за разлика от теб, обясних и как трябва да станат, и защо не стават, поне за сега.

А това, че можеш и петстотин пъти да повториш едно и също свое пожелателно и утопично виждане по даден въпрос, вече ни е ясно на всички, но не е защото ние не разбираме, а защото явно ти имаш нужда от запълване на времето си.

Точно както кандидатските за Мис Свят повтарят world peace. :) Е, при това положение не може да очакваш до безкрай да те приемат на сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера четох, че Блеър бил получил още по-висок хонорар за изнасяне на сказка от Клинтън. Бил го по хонорар. Над полювин милион евро за няма и половин час бля-бля. Блеър, който лъга най-нагло, че в Ирак имало оръжие за масово унищожение. Замислих се, кога ли българска политическа фигура ще успее да се сдобие с висок имидж? От времето на Людмила не сме имали, а това е ужасно много време!

Сими е прав като казва, че са ни нужни интелигентни, възпитани и представителни люде във властта. Хора с аура, магнетични личности. С високи етични стандарти. Съвестни. Хора, които да умеят да лобират за България там, където е необходимо. Като влезе някъде българска делегация, европейците да нямат усещането, че някакви банда бесни диваци и простаци населяват цяла държава. В България няма дипломатични традиции. Дипломатите от кариерата, с които разполагахме преди, всичките бяха възпитаници на Московския университет. От онези, които по мое време завършиха МИО и МО, само дечицата с "връзки" успяха да се облажат на дипломатични и политически функции. Те обаче не бяха най-кадърните студенти. 

Нямам нищо против образованието в чужбина. Напротив - настоявам, при възможност, всеки един студент да е в състояние да се обучава в чужд университет било то и за 3 месеца. Да владее поне 3 езика. Това е нормална практика във всички държави от ЕС. Но студентите им рядко се заседяват по чужди държави и обикновено се връщат в родината си с натрупания опит и знание.

Ние дори вече не участваме в Евровизия. Сякаш в България не са останали читави композитори и артисти, творци. Абсолютно нищо не се прави за имиджа на България. Почти всички забравиха за българското вино, за българския фолклор, за курортите ни, за изкуството ни. Пари за реклама на държавата никога не следва да се жалят, тъй като това е инвестиция, която е с много висока възвръщаемост! Защото нямаме дори бизнесмени, които да влагат пари в тези неща. Това е най-трагичното! В цял свят богатите дават на държавата и наливат в държавата. Само в България даренията ни са някак смешни по стойност и все по празници. Липсва, каквото и да било мащабно мислене. Липсва, каквато и да било загриженост за подрастващите. И за да не виждаме всички тези липси, а за колко други изобщо не споменавам, ни поднасят някакви нелепи проблеми на етническа и верска основа. 

Няма нужда да колим и бесим изедниците си, достатъчно е да успеем да им отнемем властта. Да ги осъдим за престъпленията им. Да има гласност и трансперантност. А не само една Маргарита Михнева да има топките да показва нещата такива, каквито са. И да я уволняват по 100 пъти. А останалите ни журналисти да пишат поръчкови статии и да правят поръчкови предавания. Не останаха ли хора с топки в родината ни? Няма ли прогресивни и интелигентни бизнесмени, които да вложат част от парите си за България? Да основат нова партия, да привлекат интелигентни професионалисти, та да ни огрее и нас най-после слънцето. Да се появи лъч на надежда. Убедена съм, че това е възможно. 

Руската опозиция, въпреки репресиите и убийствата, продължава да съществува. В Русия има олигарси, които в пъти повече работят за държавата, от колкото нашите, които гледат единствено собствения си задник. А без идеолог и без средства, които да се наливат в тази идеология, промяна не може да има! Започвам да си мисля - толкова ли няма недоволни от вътрешната и външната политика на България бизнесмени, че продължаваме така жестоко да затъваме? Като гледам всички тези прескъпи коли по улиците на София, не мога да повярвам, че средства не могат да бъдат намерени, за каквото и да било от изреденото по-горе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не усещаш ли, че покрай намеци за принципност, се опитват да ти пробутат принципа, че елита не си струва да се сменя и че ако не са сегашните внучки на партизани,  други способни да мислят държавнически няма.

Аз съм на мнение, че тук в България все още се намират добри, разумни и интелигентни хора. А как иначе да не сме по-назад, като приватизацията за стотинки беше пагубна за България всъщност. Е, чакай малко, аз лично не съм приватизирал. Пак опира до едни и същи лица в управлението.

Друго има на ръка е фактът, че в момента за нормалният човек "политика" е мръсна дума, особено в България. Вместо да се прави нещо за народа, плетат се интриги.

И що иде реч до производителността - бях чел статия, че производителността на труда ни се вдига с доста по-бърз темп, отколкото се увеличава възнаграждението. Иначе казано - ти работиш по-добре и повече, но не ти се плаща по-добре и повече. Само тук ги има такива парадокси. После защо българският работник един ден му писва и почва да работи през пръсти - защото има 0 уважение към него.

Не просто трябва да се изкорени сегашният "елит" до трето коляно, ами и да не се позволява на стари лица, номенклатура, агентура и разни задкулисни играчи да могат да вземат превес. И това става, където се въведе възможност за отзоваване на народни представители и дори министри. Обратната връзка и контрол не става на улицата, докато ние размахване плакатчета, а те ни се хилят отгоре. Болното се реже и се маха. Аз съм за изцяло ново експертно правителство. И то подобни хора да се разследват, ако трябва, за да няма връзки със задкулисни играчи.

Тц... Ти никъде не обясни как на практика може да станат пожелателните ти щения

Много добре разбра защо твоята никога няма да стане. Размахвай си плакатчета, онези ще си се хилят отгоре. На хората драги управляващи просто не им пука и те трябва да бъдат унищожени и изрязани като рак. Но да, разбира се, хем се опитваме да направим нещо, хем сме виновни. Знаеш ли какво, на запад не са по-малка паплач хората, но живеят по-добре.

Не са пожелателни щения в никакъв случай. Това, че не можеш да четеш е друг въпрос. Докато управляват старите лица и агентури няма да станат никакви промени, те са прът в колелата на развитието. И не да ми се строят водни огледала, ами да се гледат болници и училища.

Същият тоя Доган ли, кой ли от ДПС - сетете се сами, колко пари взе за "консултантска" дейност?

Твоето никога няма да стане. Трябва да се махнат текущите и точка.

Като влезе някъде българска делегация, европейците да нямат усещането, че някакви банда бесни диваци и простаци населяват цяла държава. В България няма дипломатични традиции.

За делегациите и простаците съм съгласен на 100% Срам ме е да гледам по медиите изцепки на българската "дипломация" и такива тъпи изказвания, които дори и мен да бяха ме сложили, нямаше да ги направя. Направо беден речник, като гледам драгият Бойко.

Що иде реч до ученето в чужбина. Първо е много скъпо или излиза скъпо. Наясно си, че не са много хората, които могат да си го позволят. Второ - по-добре да доведем качественото обучение тук, а не да даваме на другите парите си. Това за 3-те езика е доста пожелателно.

За Евровизия - чудил съм се как може да се явяват толкова тъпи и бездарни песни там. Значи гледам примерно някой от "известните" формати за 1 минутка и ми се вижда, че все има хора, които да могат да пеят. Ама в Евровизия нали няма 100,000лв, а и е леко купена.

100% съм за прозрачност. Аз винаги съм искал всяка стотинка да е свободно достъпна като отчетност. Особено за обществено важните поръчки, където говорим за милиони. В момента всичко е задкулисно, даваш 5, взимаш 10. Еми не става така.

И едно на ум - в България дипломати и управляващи е имало. Не са били опитни по времето на Освобождението, но май са били по-добри от сегашните. И политиците са били по друго - "Со кротце, со благо и со малко кютек"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато управляват старите лица и агентури няма да станат никакви промени, те са прът в колелата на развитието.

Симчо, ако спреш с логореята си, може и да вникнеш в това, което ти пишат хората.

Никъде не съм казала, че промените могат да станат със старите лица и че не са прът в колелете на развитието. Имам обаче различно мнение от твоето относно начина, по който може старите лица да бъдат изместени от властта - и това не е с автомата и до стената.

Написала съм, че хората нямат ясна визия за начина на извършване на промените и нямат организация за това. Не може всеки, който излезе на улицата да протестира или хване автомата, след това да се цани за министър-председател.

За другите причини, които аз наричам народопсихология, а Мохини им се е спряла по-подробно, въобще няма да повдигам въпроса. То става като кокошката и яйцето. Трябва стабилно образование, за да дойдат тези образовани и културни кадри, които да знаят що е то дипломация, при положение, че тя изобщо няма почва у нас.

Ето какво съм казала и тук:

Това, че след това нещата отново поемат в същото русло, не е защото протестите не успяват, а защото протестиращите нямат реална визия за целта си и не излъчват читави представители, които след това да могат реално да влязат във властта и да устояват позиция... или ако имат такава - тя спира в момента, в който лично бръкнат в кацата с меда.

Мисля, че прекалено дълго си позволяваш да тълкуваш мненията на хората, съобразно това как прилягат на твоята теза. Айде започни с това да си коректен тук във форума, пък после, като вземеш властта, ще ни оправиш и на по-високо ниво.

Ние дори вече не участваме в Евровизия.

Точно. Защото, когато става въпрос за популяризирането ни по света - или се крадат парите за съставяне на нашенско лого, или се профанизира всичко в смисъл - за какво сега да се трошат пари за такова нещо.

Мисленето на българина е дребномащабно и това отново е свързано с факта, че не знае какво иска, или ако знае - не знае как да го постигне.

Или любов до смърт или смърт юнашка до смърт. Мисъл по средата не вирее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Симчо, ако спреш с логореята си, може и да вникнеш в това, което ти пишат хората.

Merryl, ако спреш с логореята си, ще разбереш и вникнеш в това, което ти пиша. Няма по никакъв начин да се изместят, освен със сила хора, които нямат за интерес да бъдат изместени и сами си увеличават правомощията. Върховна наглост е сам да си гласуваш по-висока заплата примерно, ама нейсе.

Хората нямат ясна визия за начина, така ли? Първо визия е чуждица и показва беден речник. Второ - ами тези, които в момента управляват да не би да имат. О, да - имат 20 годишен план как да крадат. Друго?

Стабилно образование няма, а всички в България сме простаци. 100% е така. Интересно защо в чужбината с българското образование има хора, които преуспяват. Не ти трябва да лижеш задника на някой американец в техен университет, за да бъдеш грамотен. Ще ме извиняваш, но или Бойко се прави на идиот и нарочно ни излага с беден речник и простотия или си е такъв и това не е някаква тактика да падне репутацията, да уронва престижа на страната ни. Не мога просто да проумея как може дипломацията ни да е такъв идиотизъм и конформизъм. И знаеш ли какво - ако не си решим проблемите с циганите и т.н по наш си начин, а вечно стоим като малко кученце с изплезена устичка през Меркел и нямаме никаква воля на международно ниво, никой няма да ни вземе някога на сериозно. Парадоксален е фактът, че моят речник е много по-богат от този на хората, които ни представляват на международно ниво. А то аз не съм някакъв връх в езиковото познание сигурно.

Образованието в чужбина е хубаво, за да се разшири хоризонтът на един човек, да види как се прави нещо и другаде, да вземе полезни идеи, да обмени опит. Обаче не означава това, че смятам в България всички за некадърници. Да не говорим финансовият въпрос как стои и от къде един българин ще намери 10,000лири на година за образование в Англия, например.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам обаче различно мнение от твоето относно начина, по който може старите лица да бъдат изместени от властта - и това не е с автомата и до стената.

Еха :) А дали ще доживеем да я чуем аджеба тая визия ?

Това, че след това нещата отново поемат в същото русло, не е защото протестите не успяват, а защото протестиращите нямат реална визия за целта си и не излъчват читави представители, които след това да могат реално да влязат във властта и да устояват позиция... или ако имат такава - тя спира в момента, в който лично бръкнат в кацата с меда.

А след като прочетох това осмислих ,че няма никакъв смисъл да участвам в този спор. ЗА какви разумни представители говим тука хахах ? Ето два въпроса ,на които отговор не искам:

1. Кой е тоя читав предтсвител ,който ще реши да се занимава виждайки за какво става въпрос ?

2. Дори и да дойдат така наречените "читави" ,дали някой се съмнява ,че ония 240 мърши няма да го сдъвкат ,и излюят обратно на улицата омаскарен ,и какво ли още не ?

Те сегашните правят издънка след издънка ,захапили имунитетите си ,и министерските кресла , а вие има да чакате още 20-30 години да ви уври ,че никога няма да слязат от там без бой. Очевидно витаете в някакви облаци мислейки си ,че нещата в тая джунгла ще се оправят по разумен начин. Е да ,разумно се оправят ,когато хората са разумни. А с тия диваци как да стане ??

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма по никакъв начин да се изместят, освен със сила хора, които нямат за интерес да бъдат изместени и сами си увеличават правомощията.

Това го разбрах от първия ти пост и от около петдесетте пъти, в които го повтори. На това съм противопоставила моето мнение, че не съм съгласна, че трябва властта да се вземе със сила и с насилие, при положение, че си има политически, дипломатически и културни методи за това. Това е моето мнение и съм го отстоявала, без да извъртам и преиначавам некоректно написаното от теб. Нещо, с което ти не можеш да се похвалиш.

Но си продължавай де. Иначе нямаше да си ти. Тъкмо набираш скорост в това как се става политик, извъртайки хорското мнение съобразно твоя комфорт.

Относно чуждиците - заемките, за разлика от чуждиците, се използват когато смислово нямат нужния еквивалент на съответния роден език. Когато говорим за политическата визия за бъдещето имаме предвид точно определен смисъл, в контекста на концепция, а не на поглед в бъдещето.

Апропо - като сте толкова сигурни в писанията си, що пишете, ами не отидете да я вземете тая власт... Сега ми хрумна. Ай, тъкмо ще се хвалим, че ви знаем форумно и ще ви се умилкваме като на властимащи... :D

Айде, момчета, пишете си и си се разбирайте... От мен толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да въведеме единица мярка за наглост - Един Местан.

Апропо - като сте толкова сигурни в писанията си, що пишете, ами не отидете да я вземете тая власт... Сега ми хрумна. Ай, тъкмо ще се хвалим, че ви знаем форумно и ще ви се умилкваме като на властимащи... :D

Защото сам човек е само за в тоалетната. Както казах и по-горе не мисля ,че хората още са готови за промяна. Очевидно на прекалено много хора им харесва да живеят така ,и си седят по домовете ,и гледат сейр ,или пък просто не им стиска.

Имаше някакви такива самички ,който искаха нещо да променят ,обаче без никаква подкрепа от народа друго не им остана освен да се изпозапалят ,и си заминаха безславно.

А нас българите вече ни дават за пример с нашите протести.

В другите държави ако днес излязат 1000 ,утре ще дойдат 3000 ,в други ден 5000 ,а в България излизат 1000 ,утре стават 500 ,в други ден 200...

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да въведеме единица мярка за наглост - Един Местан.

= 1e+127 Догана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без солидна организация и средства - промяна не може да има. Стихийните прояви на народа под формата на ревяща тълпа в никакъв случай не е решение, може само да бъде индикация. Но без програма за промяна и нейното изпълнение, пак ще стигнем до под кривата круша.

Причините за създаване на партии са многобройни, но най-важните са, че само един човек не може да се справи с такава сериозна задача като промяна и държавно управление. Второ, всяка партия следва да представлява интересите на по-голямата част от населението, а не само на нейните членове. Трето, нужни са невероятно много средства по финансирането на партията, привличането на ценни специалисти, съветници, хора с опит в управлението и политическия живот. Четвърто, няма нужда да си правим илюзии, че бизнесмените ще финсират някоя партия само заради хубавите очи на създалетелите й. В бизнеса няма идеали, а само интереси. Следователно, е нужен и идеолог, който да успее да обедени както интересите на по-богатите, така и тези на средната и работническата класа, на земеделците и на малцинствата. 

Репутацията на партийните лидери следва да е безупречна. Но трябва да имат и достъчно опит в политиката, да познават системата, законодателството и да боравят отлично с всички възможни средства на ПиАр-а. Това означава и един сериозен екип, който да се занимава не само с писане на речи, организиране на пропаганда и митинги, а и със сериозни проучвания, както и знания по финанси, икономика, прогнозиране, статистика. Това е екип от психолози, социолози, политолози, финансисти, банкери, икономисти, юристи, педагози, медицински работници, компютърни специалисти и т.н. И всичко това е свързано с пари. Адски много пари. Една прохождаща партия може да бъде лансирана само с огромна финансова инжекция. И ако в богатата българска прослойка няма хора, които да осъзнават нуждата от промяна, да бъдат убедени, че тази тяхна инвестиция ще има и възвръщаемост, то всичко това си остава единствено в сферата на мечтите и пожеланията.

Затова мнение от типа - "народът да вземе властта в ръцете си", са също толкова утопични. Дори и с оръжие, дори и с убийства, с чистки, с кървава революция, ако след това няма организация в държавното управление, която да продължи започнатото, всичко ще е било нахаос.

Както и да въртим, и сучем, колкото и на някои да им е неприятно, всяка промяна и всяко пропадане, започва с богатата прослойка във всяка държава. Колкото по-образовани, далновидни, отговорни и родолюбиви са богаташите на дадена държава, толкова повече тя просперира. И обратно. Неслучайно разни конспиративни теории така се ширят в България. Причината е, че хората осъзнават безсилието си, осъзнават и силата, която притежават по-богатите от тях, както и злоупотребите им с тази сила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без солидна организация и средства - промяна не може да има. Стихийните прояви на народа под формата на ревяща тълпа в никакъв случай не е решение, може само да бъде индикация. Но без програма за промяна и нейното изпълнение, пак ще стигнем до под кривата круша.

Съгласен. Само че докато бадитите дърпат конците нищо разумно няма да получи зелена улица... Въпросната програма трябва да започва със изхвърлянето на бандитите от властта ,само че те засега не дават индикация ,че ще отстъпят цивилизовано. Абсолютно нищо няма да има смисъл ако не се започне с прочистването от мършата в стадото.

А въпросната "ревяща тълпа" няма какво друго да направи в случаят ,понеже няма никой представител във властта ,който да я защити по какъвто и да е начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен. Само че докато бадитите дърпат конците нищо разумно няма да получи зелена улица... Въпросната програма трябва да започва със изхвърлянето на бандитите от властта ,само че те засега не дават индикация ,че ще отстъпят цивилизовано. Абсолютно нищо няма да има смисъл ако не се започне с прочистването от мършата в стадото.

А въпросната "ревяща тълпа" няма какво друго да направи в случаят ,понеже няма никой представител във властта ,който да я защити по какъвто и да е начин.

Горе-долу и аз това казвам. Докато родните ни богаташи не започнат да променят мисленето си, в България промяна няма да има, колкото и усилено да се почиства. Щото рибата се вмирисва откъм главата. Ще се почисти от едни мафиоти, за да дойдат други. От трън та на глог.

По мои сметки, някаква положителна промяна ще започне да се забелязва в България чак след 50-на години. След поне 2 генерации.

Когато богатите се сдобият с по-мащабно мислене, не само на пазарно ниво, и започнем да имаме традиции/познание в политико-икономически аспект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...